• Image 1
    Image 2
    Image 3
    Image 4
    Image 5
    Image 6
Suurus loeb

12. detsember 2018

Suurus loeb

Laia lindiga saepink Wood-Mizer WB2000 aitas Suurbritannias omanikul saagida suuremaid palke ning võita konkurentsis elektrijaamu.

„Ma olen kindel, et kui inimesed tulevad meie tsehhi, mõtlevad nad, et ma kindlalt teadsin, mida tegin, kui selle äriga alustasin,“ räägib Brian Wylie, Suurbritannias Thornhillis asuva saeveski Carronbridge Sawmill omanik. „Kuid ausalt öeldes ei teadnud ma puidusaagimisest midagi! Ma õppisin oma vigadest.“

Tema abikaasa Veronika ja juhataja Bill Frew võtavad ärist aktiivselt osa ning täna, 23 aasta möödudes asutamisest, saeb ettevõte 36 000 tonni puitu aastas, andes tööd 27 täistööajaga töötajale.


Spetsialiseerudes aedade, paneelide, kaubaaluste, liistude ja kastide tootmisele ning müügile, on see meeskond välja teeninud eelkõige kvaliteetsete toodete tarnija, kuid samuti paindliku tootja reputatsiooni, mille poolest nad, Briani arvates, erinevad teistest suurtest saeveskitest.

Hiljuti sai soetatud uus laia lintsaega saepink Wood-Mizer WB2000, mis aitab toime tulla puiduturu hindade kõikumisega ja suurendada samaaegselt tootlikkust.

Veidi ajalugu
Carronbridge’i saeveskit on esmakordselt mainitud 19. sajandi keskpaigas. Lähedal asub teine suur saeveski, mis töötleb 600 000 tonni puitu aastas.


Brian otsustas selle äriga tegelema hakata alles 1995. aastal, võttes kohalikult hertsogilt rendile 8 aakri suuruse maatüki. „Algul ma arvasin, et saematerjali tootmine saab olema kõrvaläriks minu põhitöö kõrval metsavarumise valdkonnas,“ arutleb Brian, „aga tegelikult toimus kõik vastupidi, ning tänaseks teenib saeveski sissetuleku põhiosa, aga metsavarumine on kõrvaltegevuseks.“

See juhtus nii. Brian pani tähele, et väiksemad palgid pole kellelegi eriti vajalikud. „Need lihtsalt kogutakse tee äärde, sest ei ole teada, kuhu neid panna võiks,“ selgitab ta. „Mõtlesin, et saepingi abil võib nendest palkidest teha kaubaaluseid, kõrvaldades sel moel probleemi.“

Selleks, et äriga nullist alustada, oli tarvis 40 000 naela suurust algkapitali ning kuueliikmelist meeskonda. Sellest ajast alates on nii saeveski ise kui ka selle maine aeglaselt, kuid pidevalt kasvanud.

„See võttis palju aega, kuid praeguseks on meil hea kliendibaas,“ seletab Brian. „Ettevõttes ei ole müügijuhti ning kõik meie tellimused tulevad inimestelt, kellele meeldis, mida ning kuidas me teeme, ning neist on saanud meie püsikliendid.“

„Paljud suuremad saeveskid teevad oma tööd väga hästi, kuid neil jääb puudu paindlikkusest. Toodangu all mõtlevad nad koormatäite kaupa ühesuguseid tooteid. Meil on aga igas veoautos 7-8 eri liiki ja eri mõõdus puitu, sest selliseid tellimusi saame me oma klientidelt.“

Vaadates tulevikku
Brianile meeldib tulevikku planeerida, finantsküsimusi arvestades. Tänapäeval on suureks probleemiks toorpuidu maksumus ning kättesaadavus. Puitmaterjali hinnad on Suurbritannias kasvanud elektrijaamade suurenenud nõudluse tõttu väikeste palkide järele. Ja tänu naela nõrgenemisele orienteeruvad paljud ehitajad nüüd saematerjali riigisisesele tarnele ja mitte impordile, nagu see on olnud varem.


„Praegusel hetkel on raske osta palke, eriti veel väiksemat mõõtu. Siin lähedal põletab üks elektrijaam umbes 700 000 tonni puitu aastas,“ räägib Brian. „Antud olukorras tunnevad metsaomanikud ennast suurepäraselt. Võimalik, et see on neile parim aeg, kuna eelmistel aastatel ei ole nad alati saanud soovitud hinda.“

„See, kas me oleme jõudnud turul nõudluse tipuni, ei ole teada.“

Need mõtisklused mängisid olulist rolli selles, et Brian hakkas kaaluma produktiivsema saepingi soetamist. Suurema diameetriga palkide töötlemine, milleks teised saeveskid ei ole võimelised, annaks ettevõttele toorpuidu hankimisel rohkem vabadust.

Saepink WB2000
Esmakordselt nägi Brian Wood-Mizeri WB2000 saepinki Saksamaal LIGNA messil 2017. aastal.


„Ma ei teadnud, et Wood-Mizer hakkas tootma laiade lintsaagidega pinke, ning loomulikult köitis WB2000 minu tähelepanu,“ jagab Brian oma muljeid.

Seejärel toodi saepink Cumbriasse demonstratsioonile, kuhu Brian suundus koos oma juhataja Bill Frew’ga.

„Me küsisime Wood-Mizerilt kohe hinnapakkumist,“ ütleb ta.


Niimoodi sai Brian esimeseks WB2000 omanikuks Euroopas ning artikli valmimise hetke seisuga oli ta ainuke sellise seadme omanik Suurbritannias.

Pingi Cumbriast transportimise ajal tekkisid mõned probleemid, kuid ülespanek möödus ladusalt. „Rentisime kraana ning koostöös tõstukiga saime pingi maha laaditud ning paigaldatud.“ Kuur on madal, seega pingi sinna mahutamine oli keerukas. Brian tegeles koos oma meeskonnaga ka elektriühenduse ning juhtmestikuga.

Aasta möödudes on Brian tulemustega väga rahul.


„Saeveski on hea ning me ei kasuta seda ikka veel täiel võimsusel – see saaks töötada palju kiiremini.“

Hetkel saeb WB2000 pink päevas umbes 15 kuupmeetrit suuri palke, täites väiksemaid tellimusi: aiaplaadid, väravate talad ning liiprid.

„Ausalt öeldes võib WB2000 praktiliselt saagida igasugust saematerjali ning see lõikab ka suuri palke. Enne saime saagida vaid kuni 3,5 meetri pikkuseid puutüvesid, aga selle tooraine pärast võistlesime elektrijaamadega. Nüüd on meie põhiliseks eeliseks võimekus lõigata viiemeetriseid palke. Seega omab suurus suurt tähtsust,“ naeratab Brian Wylie.

Autor: Ben Pike - Eve CommunicationsName:
Email:
Subject:
Message:
x

VIIMASED KLIENDIVIDEOD

Esimene video LIGNA messilt Saksamaal

Esimene video LIGNA messilt Saksamaal

LIGNA 2019 on kinnitanud Wood-Mizeri strateegilist eesmärki toota usaldusväärseid ning kõrgekvaliteetseid seadmeid palkide ümbertöötlemiseks saematerjaliks ning seejärel ka...
Kuidas aidata kohalikku äri ja keskkonda

Kuidas aidata kohalikku äri ja keskkonda

Šotimaal eelistavad saematerjali ostjad kohalikku puitu. Seega aitavad nad kaasa kohalike ettevõtete toetamisele ja keskkonna kaitsmisele.

Miks ostsin hööveldus-freespingi MP360?

Miks ostsin hööveldus-freespingi MP360?

Wood-Mizeri saeraamide šotlasest omanik ehitab endale maja ja selgitab, milleks tal oli vaja hööveldus-freespinki MP360.

Tööpink Wood-Mizer LX450 lõikab palke läbimõõduga 88 cm

Tööpink Wood-Mizer LX450 lõikab palke läbimõõduga 88 cm

Wood-Mizeri Inglismaa esindajad näitavad, kuidas tööpink LX450 töötab, ning selgitavad selle konstruktsiooni iseärasusi.

Malaisia kooliõpetaja tegi oma unistuse teoks ning hakkas...

Malaisia kooliõpetaja tegi oma unistuse teoks ning hakkas...

Saeraami LT15 ning höövelpingi MP150 abil valmistab ta söögilaudu, raamatu- ja jalatsiriiuleid, voodeid ja tarusid.

Esimene Wood-Mizeri WB2000 saepink Suurbritannias

Esimene Wood-Mizeri WB2000 saepink Suurbritannias

Saeveski omanik Brian Wylie räägib, kuidas ta on WB2000 pingi abiga saanud toorpuidu hankimisel konkurentsieelise.

Kuidas saada iga palgi pealt rohkem kasumit?

Kuidas saada iga palgi pealt rohkem kasumit?

Itaalia puidutöötleja mitmekesistas küttepuude tootmist, lisades puidu saagimise Wood-Mizeri LT15 tööpingiga.

Wood-Mizeri kõige väiksem saeraam

Wood-Mizeri kõige väiksem saeraam

Vaadake, kuidas töötab Wood-Mizeri perekonna kõige väiksem ning soodsam saeraam LT15START.

Uus LT70 WIDE saeraam

Uus LT70 WIDE saeraam

50 mm sae jaoks mõeldud laiad rihmarattad võivad olla paigaldatud nii tavalisele LT70 tööpingile kui ka LT70WIDE saeraamile, mis on varustatud laia peaga.

Kuidas Itaalias valmistatakse puust nõusid

Kuidas Itaalias valmistatakse puust nõusid

Itaalia pere jagab oma käsitöö saladusi ja nende äri õitseb vaatamata majanduslikele raskustele.

LT70 WIDE: LAI pea tähendab LAIEMALT lõikamist!

LT70 WIDE: LAI pea tähendab LAIEMALT lõikamist!

Saagige suuremaid palke, laiemaid laudu ja laiemaid prusse ning kasutage laiemaid, 50 mm terasid!

Puidu kiirsaagimine Wood-Mizeri pingil WB2000

Puidu kiirsaagimine Wood-Mizeri pingil WB2000

Vaadake, kui kiiresti saeb palke laialindiline saeraam WB2000! Võte on tehtud Metsapäevade ajal Lätis 2018. aasta mais.

Väike Wood-Mizeri saeraam LT10 saeb palki läbimõõduga 1 m

Väike Wood-Mizeri saeraam LT10 saeb palki läbimõõduga 1 m

Sloveenia firmas Graplas saeb saeraam LT10 tavaliselt kuusepuitu, kuid ükskord võttis ta kangelaslikult ette ja saagis lahti 1 m läbimõõduga palgi.

Kaks venda Itaalias juhivad mobiilset diiselsaeraami LT40

Kaks venda Itaalias juhivad mobiilset diiselsaeraami LT40

Nad sõidavad oma saeveskiga paika, kuhu on ladustatud saagimist vajavad palgid, ja sel viisil aitavad oma klientidel palkide transpordi pealt raha kokku hoida.

Wood-Mizeri saeraamid saevad puitu Bulgaaria iidsete kloostrite...

Wood-Mizeri saeraamid saevad puitu Bulgaaria iidsete kloostrite...

Püha ökonoom Emil Jakimov räägib Varovitetsi kloostri restaureerimisest Bulgaaria Etropole linnas.

Jää saagimine

Jää saagimine

Ebatavaline idee: loominguline Hollandi mootorrattur lõikab Wood-Mizeri saeraamil jääd, mitte puitu.

Väike saeraam Wood-Mizer LT10 saeb tohutut küpressipalki

Väike saeraam Wood-Mizer LT10 saeb tohutut küpressipalki

Sellest küpressist valmistatakse flamenco kitarre. Hispaania vabrik MADINTER spetsialiseerub puidule muusikariistade tarvis.

Mida teha konfiskeeritud puiduga?

Mida teha konfiskeeritud puiduga?

Filipiinidel leiti probleemile huvitav lahendus ja illegaalselt varutud puit muudeti 146 000 koolipingiks.

Kuidas töötab Wood-Mizeri hööveldusseade MP100

Kuidas töötab Wood-Mizeri hööveldusseade MP100

Vaadake, kuidas saeraami LT15 sängile paigaldatava höövelduspeaga MP100 saab teha hööveldatud laudu ja profileeritud prussi.

Film „Meie roheline planeet“ võitis ÜRO konkursil kaks autasu

Film „Meie roheline planeet“ võitis ÜRO konkursil kaks autasu

Vaadake, kuidas lahendavad inimesed Aafrikas, Aasias ja Euroopas Wood-Mizeri saeraamide abil globaalseid säästva metsakasutuse probleeme.

Vaadake, kuidas toimub kaubaaluste tootmine Ameerikas

Vaadake, kuidas toimub kaubaaluste tootmine Ameerikas

Videotuur mööda perekonna kaubaalustevabrikut Coomer & Sons.
Puitpõrandate valmistamine võib saada suurepäraseks väikeettevõtte...

Puitpõrandate valmistamine võib saada suurepäraseks väikeettevõtte...

Noormees Rootsist valmistab puitpõrandaid tellimuste alusel, alates puu raiumisest, saagimisest ja kuivatamisest kuni valmis põrandakatte kokkupanemiseni.

Intervjuu liinide LT300 ja SLP1 omanikuga

Intervjuu liinide LT300 ja SLP1 omanikuga

Kuidas on organiseeritud tööstuslik saagimine Lätis.

Idee! Rohekatusega aiamajake

Idee! Rohekatusega aiamajake

Metsamees Jeremy Harper ehitas haljaskatusega aiamaja ning sai kolmanda koha Wood-Mizeri konkursil „Minu projekt 2015“.