Uudised

Wood-Mizeri terituspingid – ülevaade seadmetest ja lintsaagide teritamise näpunäited

7. juuli 2021

Wood-Mizeri terituspingid – ülevaade seadmetest ja lintsaagide teritamise näpunäited

Selleks, et lintsaepink saaks puitu tõhusalt ja täpselt lõigata, tuleb lintsaag korralikult ette valmistada. Saagimisprotsessi käigus läheb isegi parim tööriist varem või hiljem nüriks, väheneb tera võime tõhusalt lõigata ja hambad kaotavad õige kuju. Selle saagimisvõimet on võimalik taastada! Terasid tuleb terituspingil teritada. Pärast teritamist peate teostama hammaste räsamise, et saag töövalmis oleks.

Wood-Mizeri lintsaed pakuvad mõistliku hinnaga kõrget jõudlust ja vastupidavust. Lisaks pakub Wood-Mizer lintsaagide teenindamiseks vajalikke tööriistu ja tarvikuid, nagu teritus- ja räsamispingid, kalibraatorid, CBN-lihvkettad ja mineraalne lihvõli.

Lintsaagide hoolduse üks olulisi tööriistu on terituspink, mis taastab saehammaste teravuse ja profiili. Wood-Mizer pakub lintsae teritamiseks mitmeid masinaid – soodne BMS250 ning funktsionaalsemad BMS500 ja BMS600. Ehkki neil on erinev konstruktsioon, on neil ka ühiseid omadusi: need kõik kasutavad profileeritud CBN-lihvkettaid ja neil on nurga all asetsev terituspea, et tagada lihvketta profiili parim vastavus teraprofiilile.Lintsaagide teritamise tehnoloogia CBN-ketastega


Parimate teritustulemuste saavutamiseks kasutab Wood-Mizer CBN-ketastega teritamise tehnoloogiat, mis kujutab endast superabrasiivset materjali – boornitriidi kuupvormi. CBN-ketaste terad on sama kõvad kui teemant, mis on maakera kõige kõvem materjal. CBN-kettad toimivad palju paremini kui tavalised alumiiniumoksiidist või ränikarbiidist lihvkettad, kuna CBN-pind kestab kauem ega tekita sae väljapõletamist. CBN-ketta profiil sobib täpselt Wood-Mizeri lintsae hambageomeetriaga. Wood-Mizer toodab mitmesuguste hambaprofiilidega saage ja iga saeprofiili jaoks on olemas sobiv CBN-lihvketas. Vale CBN-ketta valik toob kaasa selle kahjustamise teritamisel, tera profiili deformeerumise või isegi terituspingi pea purunemise.

CBN-ketta jahutamiseks ja puhastamiseks terituspingis kasutatakse mineraalõli. Wood-Mizer soovitab ACP1 või ACP2 tehniliste spetsifikatsioonidega mineraalõli, mis puhastab tõhusalt ketta abrasiivset pinda ja jahutab teritamise käigus kuumaks muutunud pindu. See aitab teil oma CBN-lihvketast kasutada pikka aega, saavutades parimaid tulemusi.

Wood-Mizeri terituspingid: konstruktsiooni iseärasused

Wood-Mizeri lintsaagide terituspinkide liini eesotsas on kõrgekvaliteediline automaatne terituspink BMS250, mis on mõeldud terade korrapäraseks hooldamiseks puidutöötlusettevõtetes. BMS250 lihvpea on kaetud kattega, mis kaitseb sisemist mehhanismi. Elektrikarp on varustatud juhtpaneeliga. Terituspink töötab 0,18 kW (230 V) elektrimootoriga, mis pöörab 127 mm lihvketast kiirusel kuni 2700 pööret minutis. Tänu sellistele funktsioonidele nagu automaatne väljalülitus ja reguleeritav etteandekiirus, teritab see 25–50 mm laiuseid lintsaage maksimaalse tõhususega. Masinal on ava gaasijäätmete ärajuhtimiseks ja harjad sae õlist puhastamiseks. Tera paigaldamine masinale, lihvimissügavuse reguleerimine ja tõukuri liigutamine on lihtne ja vaevatu. Parimate teritustulemuste saavutamiseks soovitab Wood-Mizer saagi teritada 2–3 tsükliga, mis võtab tavaliselt alla 4–5 minuti.

Teised Wood-Mizeri terituspingid on BMS500 ja BMS600. Nende disain vastab suure jõudlusega saeveskite nõuetele, kus lintsaed vajavad pidevalt teritamist. Mõlemad mudelid töötavad 203 mm lihvkettaga ja on varustatud 0,75 kW (400 V) elektrimootoriga, mis töötab kiirusel 4280 pööret minutis. Tõhususe suurendamiseks on terituspinkidel BMS500 ja BMS600 olemas automaatne seade kraatide eemaldamiseks saelt, hambaloenduri abiga automaatne väljalülitus ja hõlpsasti kasutatav juhtpaneel. Üks 25–75 mm laiuse lintsae teritamise tsükkel , mille hambasamm on vahemikus 13–29 mm, võtab reeglina 3–4 minutit. BMS600 erineb BMS500-st tõhusama õlipumba, suurema õlimahuti ja moderniseeritud õli pealekandmise düüside poolest.

Nõuandeid ja nippe lintsaagide teritamiseks

 
Enne teritama asumist veenduge, et teie saag ja teritaja oleksid ette valmistatud. Järgige järgmiseid juhiseid.

1. Eelpuhastage saag vaigust, saepurust, õlist või mustusest, et tagada protsessi võimalikult tõhus toimimine ning vältida masina täiendavat kulumist.
2. Enne iga teritustsüklit reguleerige teritamise sügavust ja tõukuri liikumist.
3. Kasutage saehamba profiilile vastava profiiliga CBN-kettaid. Ärge proovige muuta tehases eelseadistatud lihvimispea nurka. Puhastage CBN-ketast regulaarselt harja ja lahustiga.
4. Sae jahutamiseks ja CBN-ketaste abrasiivse pinna ummistumise vältimiseks kasutage ACP-1 või ACP-2 tehnilise spetsifikatsiooniga mineraalset lihvõli. Vahetage õli regulaarselt ja kasutage heitgaaside väljalaske ava, et vältida nende sissehingamist.
5. Vaadake üle masina tera klambrid, kontrollige tera liigutava tõukuri seisukorda, puhastage õli düüsid, eemaldage õliga immutatud magnetitelt metallist laastud. Kontrollige ja asendage masina kõik liikuvad osad õigeaegselt.
6. Hoidke terituspinki puhtas ja kuivas kohas. Töövahetuse lõpus eemaldage mustus, saepuru, puitlaastud ja muu praht.
7. Turvalisus eelkõige! Lintsaagidega töötades kasutage kindaid ja kaitseprille, ning kahjuliku müra blokeerimiseks ka kõrvatroppe. Lugege kasutusjuhendit ja järgige tootja juhiseid.

Neid näpunäiteid järgides saate oma lintsaage ilma probleemideta Wood-Mizeri terituspinkidel teritada, saavutades oma lintsaega suurepäraseid tulemusi.

Name:
Email:
Subject:
Message:
x

Wood-Mizeri pressikeskus

Te olete Wood-Mizeri – maailma juhtiva lintsaagide ja saepinkide tootja – pressikeskuse lehel. Siit leiate ettevõtte uudiseid, seadmete kasutamise lugusid ning videointervjuud saepinkide omanikega.

Iga lugu on äriidee või uus lähenemine, mis aitab oma ärile teise pilguga vaadata. Kui otsite uusi tehnoloogiaid või mõtlete oma projektist saetööstuses, siis olete sattunud õigele kodulehele!


pressikeskus