Uudised

Wood-Mizeri saeraamide süsteemid suurendavad tootlikkust ja säästavad tegevuskulusid

2. september 2021

Wood-Mizeri saeraamide süsteemid suurendavad tootlikkust ja säästavad tegevuskulusid

Wood-Mizeri saeraamide süsteemid ühendavad mitu lintsaepinki ühte süsteemi, et toota puitu kontrollitumal ja tõhusamal viisil. Need süsteemid on projekteeritud ja kohandatud iga kliendi ja tema konkreetsete nõuete järgi. Need võivad ulatuda saeraami LT70 Remote liinist taaraliinini SLP1/SLP2 Smart Log Processing ning täiustatud saeraamide süsteemini TITAN Log Processing. Wood-Mizeril on kogenud ja pühendunud inseneride meeskond, kes töötab välja erinevaid saeraamide süsteeme, mis toodavad rohkem puitu ja vähem jäätmeid ning vähendavad paigaldus-, töö- ja hoolduskulusid ning tööjõuvajadust.  

Vaadake saeraamide süsteemi veebipõhist esitlust LT70 HEAVY DUTY kaugjuhtimispuldiga lintsaepingist, eelkoorijast ja mitmepealisest saepingist EG300 Edger ja nendega seotud materjalide käsitsemise seadmetest, sealhulgas palkide laadimisrambist, sorteerimislauast ja ajamiga kettkonveierist. Esitlust juhib tööstusseadmete müügijuht ja Wood-Mizeri üks juhtivaid insenere Adam Kubiak.     
 


Wood-Mizeri saeraami süsteem LT70 HEAVY-DUTY
 
LT70 HEAVY-DUTY lintsaepink ühendab endas kahe tuntud Wood-Mizeri masina – LT70 saagimispea ja tööstusliku WM4000 sängi – parimad omadused. Nende komponentide kombineerimisega on Wood-Mizer loonud muljetavaldavalt tõhusa ja kiire lintsaepingi, säilitades samal ajal madalad hoolduskulud ja kasutusmugavuse.
 
„Wood-Mizeri kliendid saavad valida kahte tüüpi saagimispeade vahel – standardne saagimispea, mis suudab saagida palke läbimõõduga kuni 95 cm, ja lai saagimispea, mis suudab saagida palke läbimõõduga kuni 105 cm,“ selgitab Adam Kubiak.
 
Saagimispea töötab tavalise elektrimootoriga 18,5 kW (25 hj) või valikuliselt 22 kW (30 hj).
  
Lintsae juhikrullikute vaheline kaugus standardse saagimispea puhul on 73 cm ja laia saagimispea puhul 86 cm, mis tähendab, et maksimaalne kallutamise laius võib ulatuda vastavalt kuni 64 cm ja 78 cm. Kaks 24-tollist (üle 600 mm) lintsae rihmaratast kasutavad 38 mm laiust ja 477 cm pikkust saelehte. Lintsae juhikuid on kaks – vasakpoolne on liikuv (ja ühendatud saelehe pesemissüsteemiga LubeMizer) ja parempoolne on fikseeritud. „Standardvarustuses on lintsae juhikul rullik, mis painutab saelehte umbes 6 mm, ja kaks juhikplokki toetavad seda. See lahendus tagab lõikamisel suurema täpsuse,“ ütleb Adam Kubiak.
 
„Soovitatavad lintsaagide pingutusparameetrid on esitatud kleebisel, mis asub manuaalse hüdropumba kõrval. Mõnikord avaldavad operaatorid lintsaele liiga palju survet, kuna nad ei saa otselõiget. Me ei soovita seda, kuna see mõjutab lintsae kasutusiga, saagimispea jõudlust, laagreid jne. Selle asemel peaks operaator kontrollima, et lintsaag oleks teritatud ja õigesti seadistatud või et lintsae juhik ja rattad oleksid õigesti reguleeritud,“ tuletab Adam meelde.
 Selge ülevaade kaugjuhtimispuldist
 
LT70 HEAVY-DUTY lintsaepingil on kaugjuhtimispult kõige mugavamas vaatepunktis liini alguses, võimaldades operaatorile hea ülevaate saagimisprotsessist. „Palgi vasakul küljel näeb operaator palgiklambrit ja -keerajat ning paremal vertikaalseid külgtugesid. Juhtpult asub mugavas kohas lintsaepingi lähedal. Parema nähtavuse tagamiseks soovitame juhtpaneeli paigaldada kõrgemale,“ juhendab Adam Kubiak.

Operaatoripaneelil on järgnevad juhtimise funktsioonid:
1.    elektritoite trummellüliti;
2.    potentsiomeeter saagimiskiiruse reguleerimiseks;
3.    trummellüliti saagimispea üles/alla lülitamiseks;
4.    kaks nuppu eelkoorija käivitamiseks ja juhtimiseks;
5.    lüliti lintsae juhiku reguleerimiseks;
6.    SW10 Setworks lauapaksuse automaatseks reguleerimiseks.

Kliendid saavad valida ühe kolmest elektroonilise juhtseadme tüübist: SW10 Setworks, Accuset või PLC-juhtmoodul.Saagimispea ja operaatoripaneel on ühendatud elektrikaablite abil paindliku kaablikanduri või -kardina abil. „Kui teil on töökojas veidi vaba ruumi, on hea mõte lasta elektrikaablid paigaldada teraspostidele kardinana, sest sel juhul jäävad kaablid saepurust puhtaks. Kui otsustate kaablikanduri kasuks, peate pärast igat töövahetust nägema veidi vaeva, et kaablid ära puhastada,“ selgitab Adam.


HEAVY-DUTY säng

WM4000 lintsaepingi säng muudab standardse LT70 lintsaepingi tööstuslikuks masinaks. „Terastoru ise on kõikides Wood-Mizeri lintsaepinkide mudelites – alates LT20-st kuni WM4000-ni – sama, kuid erinevus seisneb sängi ristlõike konstruktsioonis,“ selgitab Adam. „Siin on paksude terasplaatidega sektsiooni alumine osa väga tugev. Sektsioonid on reguleeritavad. Need on katuseharjakujulised, jäigemad ja kolm polti toetavad sängi igat sektsiooni. Poldid pole mitte ainult tugevdamiseks, vaid ka sängi joondamiseks. Konstruktsioon oli mõeldud väga karmideks tööstusprotsessideks ja seda on peaaegu võimatu füüsiliselt kahjustada,“ kinnitab Adam Kubiak.

Tööstuslikul sängil on hüdraulikaseadmed, mis hõlbustavad suurte ja raskete palkide käitlemist. Standardvarustuses on kaks hüdraulikapaketti – AHSH2 ja AHSH4. Lihtsam, AHSH2, koosneb kolmest vertikaalsest külgtoest, millest igaüks on ehitatud kroomkattega kõrge süsinikusisaldusega terasest valmistatud topeltvardale, ja topeltvardal põhiklambrist. Samuti on olemas palgikeeraja ja kaks elektrirulli, mida toetavad kaks hüdrosilindrit palgi juhtimiseks ja paigutamiseks sängi.

„AHSH4 hüdraulikapaketis saab klient ka komplekti otsaklambreid, mis on kasulikud pikkade palkide lõikamisel. Pärast puidus kuhjunud pinge vabanemist võivad põikkalded muutuda. Nende klambrite abil saate materjali sängis tasasena hoida ja materjali sirgelt lõigata,“ selgitab Adam.
LT70 HEAVY-DUTY lintsaepink on varustatud spetsiaalsete hammaste ja ketiga lauaeemaldussüsteemiga, mis automaatselt eemaldab valmis lauad saeraamilt, ning lühikese konveierilindiga, mis annab valmis puidu üle järgmisele seadmele, näiteks selles näites toodud sorteerimislauale.  

 
Materjalide käitlemise ja puidutöötlemise seadmed

LT70 HEAVY-DUTY saeraamide süsteem sisaldab mitmeid lisaseadmeid palkide töötlemise automatiseerimiseks:
•    palkide laadimisramp;
•    sorteerimislaud;
•    kettkonveier;
•    eelkoorija ja mitmepealine saepink EG300 Edger.

Laadimisramp on saadaval kahes pikkuses (3,6 m ja 6 m) ning kahes laiuses (1,55 m ja 3,8 m). „Rampi võib varustada kahe või kolme transpordiketiga ebakorrapärase kujuga palkide või lühikese materjali etteandmiseks,“ ütleb Adam Kubiak.

Sorteerimislaud koosneb 3 meetri pikkustest moodulitest, mida on võimalik pikendada kuni 9 meetrini. Igal moodulil on raskeveorullikud materjali edasijuhtimiseks ja ristisuunas liikuvad ketid materjali suunamiseks vasakule või paremale. Selles konfiguratsioonis on paremal pool kaldtee ja vasakul pool kettkonveier, mis edastab materjali saepingilt eelkoorijasse. See on 2,4 m pikk ja on varustatud kolme ketiga, kuid Wood-Mizer võib seda vastavalt kliendi vajadustele ümber kujundada.

Liini lõpus on EG300 laua eelkoorija. See masin on saadaval kahte tüüpi elektrimootoriga – 15 kW (20 hj) ja 18 kW (25 hj). Sellega saab töödelda kuni 60 mm paksuseid laudu. Eelkoorijal on kaks tsirkulaarsaagi, millest esimene töötab fikseeritud asendis ja teine on liikuv, ning on varustatud laserosutiga, mis tagab parema ülevaate eelkoorimise protsessist. Eelkoorija on ümberseadistatav viie tsirkulaarsaega pingiks, et töötada mitmepealise masinana.
LT70 HEAVY-DUTY lintsaepingi liini töö põhimõte

Protsess algab laadimisrambi abil palgi laadimisega sängi. Kui palk on sängis, kasutab operaator palgi optimaalseks asetamiseks ja esimese lõike tegemiseks hüdraulilist palgikeerajat ja elektrirullikuid. Seejärel aktiveerib operaator lintsae ja eelkoorija. Pärast esimest lõikamist liigub laud hammaste ja ketiga lauaeemaldussüsteemi abil tagasi lühikesele konveierilindile. See suunab laua automaatselt sorteerimislauale ja sealt edasi paremale poole, kaldteedele. Protsess kordub järgmise lõikamise puhul, ent servamata laud suunatakse vasakule poole, EG300 laua eelkoorija juurde. Kuna saepingil EG300 laserosuti, saab operaator hõlpsasti valmistada kindla laiusega kooritud laudu.

Kliendid saavad saepingi liine veelgi täiendada, lisades rohkem seadmeid, näiteks kettkonveieri, mis suunab lauad sorteerimislaualt paremale, kahevõllilisele multisaemasinale MR200, et tootlikkust veelgi suurendada.

Wood-Mizeri saeraamide süsteemid võimaldavad tootmisliini järk-järgult laiendada, parandades selle jõudlust ja tõstes selle kõrgetasemelisele tööstuslikule tasemele.***

Name:
Email:
Subject:
Message:
x

Wood-Mizeri pressikeskus

Te olete Wood-Mizeri – maailma juhtiva lintsaagide ja saepinkide tootja – pressikeskuse lehel. Siit leiate ettevõtte uudiseid, seadmete kasutamise lugusid ning videointervjuud saepinkide omanikega.

Iga lugu on äriidee või uus lähenemine, mis aitab oma ärile teise pilguga vaadata. Kui otsite uusi tehnoloogiaid või mõtlete oma projektist saetööstuses, siis olete sattunud õigele kodulehele!


pressikeskus