Uudised

16. juuni 2021

Wood-Mizeri puidutöötlemismasinad – korduma kippuvad küsimused

Wood-Mizeri spetsialistid – tootejuht Radoslaw Adamkiewicz ja tehnilise toe insener Adrian Bugala – vastavad küsimustele Wood-Mizeri höövlite kohta.
Milleks Wood-Mizeri puidutöötlemismasinaid kasutatakse?


Puidutöötlemisseadmete liin sisaldab laias valikus puidu viimistlemise seadmeid. Masinad leiutati 90ndatel Rootsis ja tänapäeval toodetakse neid Wood-Mizeri tehastes Poolas ja USA-s. Kõiki puidutöötlemismasinaid saab jagada tööstuslikeks ja individuaalseteks ning funktsionaalsuse suurendamiseks saab mõlemat rühma varustada lisakomponentidega.

Arendajate peamiseks inseneriideeks oli valmistada üks masin, mis teostaks mitut puidutöötlemistoimingut, näiteks hööveldaks, profileeriks, õgvendaks, freesiks jne, et kasutaja saaks efektiivselt anda materjalile soovitud kuju ja mõõtmed ning, mis kõige olulisem, ideaalselt viimistletud pinna.

„Wood-Mizeri puidutöötlemismasinate eesmärgiks on materjali vormimisprotsessi parandamine. Eelkõige suurendavad need töö kiirust, kvaliteeti ja täpsust, tagavad valmistatud puittoodete mõõtmete stabiilsuse, võimaldavad luua masstoodangut, suurendades lõppkokkuvõttes tootlikkust,“ räägib tootejuht Radoslaw Adamkiewicz.

„Kui soovite oma äri laiendada või lisada juurde mõne muu ala, ei pea te investeerima palju raha ja otsima nende hööveldamis- ja profiilimasinate jaoks suurt töökoda,“ selgitab tehnilise toe insener Adrian Bugala.


Milliseid projekte saan Wood-Mizeri pinkidega teostada?

Sõltuvalt höövel-freespingi tüübist saate toota erineva kuju ja profiiliga valmistooteid: talasid, laudu, paneele, mööbliviimistlust, uksi, riiuleid, aknaid, raame, käepidemeid, mänguasju jne.
Millised teenused Wood-Mizerist höövelpingi ostuga kaasnevad?

Kliendid saavad abi oma ettevõttele vajalike seadmete valimisel ning lisaks pakutakse seadmetele garantii- ja garantiijärgsel perioodil parimat tehnilist teenindust. Wood-Mizeri puidutöötlemispinke on suhteliselt lihtne kasutada ja hooldada. Seetõttu saab ka eriliste kogemusteta inimene pärast kasutusjuhendi läbilugemist oma tööga hakkama. Lisaks saavad kliendid vaadata iga mudeli jaoks salvestatud videoõpetusi või saada tehnilist nõu telefoni teel. Masinad on ergonoomilised ja välja töötatud vastavuses seda tüüpi seadmete rakendatavatele Euroopa turu rangetele ohutusnõuetele.

Millised on Wood-Mizeri höövel-freespinkide kõige olulisemad funktsionaalsed omadused?

•    Lõikepead, ajamimootorid ja hõlpsasti vahetatavad profiiliterad

Wood-Mizeri höövlitel on mitu lõikepead (ülemine, alumine, parempoolne, vasakpoolne), et luua soovitud materjaliprofiil ühe käiguga. Eraldiseisev mootor käivitab igat lõikepead rihmülekande kaudu. Lõikepäid saab kasutada eraldi, mis vähendab energiakulu ja mürataset. Nugade vahetamine peades on lihtne ja võtab umbes 10 minutit aega. Horisontaalsel võllil on spetsiaalsed sooned, mis hõlbustavad nugade vahetamist.

•    Tugevast terasest etteande-/väljavõtulauad ja tugev malmist töölaud

Kõigi Wood-Mizeri puidutöötlemismasinate tähelepanuväärseks omaduseks on noapeade ja etteanderullikute lähedal asuv malmist laud. Nende laudade valmistamiseks kasutatav malmist tooraine on pärit usaldusväärsetest Euroopa valutehastest, ning enne CNC-töötlemiskeskusesse jõudmist laagerdub materjal vähemalt 12 kuud. Malmlaua tootmisprotsess tagab selle suurema vastupidavuse kulumisele ja deformatsioonile, vibratsiooni summutamise kõrge taseme ning stabiilsuse isegi siis, kui kõik elektrimootorid töötavad täisvõimsusel.

•    Kiire seadistamine ja kasutajasõbralik juhtpaneel
Kõik puidutöötlemisparameetrite seadistused tehakse kiiresti ja täpselt, kasutades käepidet (või hooba MP160 / MP180-l hööveldamisel). Peamine töölaud liigub vertikaalselt neljal trapetsikujulisel kruvil, pakkudes suuremat stabiilsust ja reguleerimise täpsust. Juhtpaneel on selge ja loogiline. Operaator saab selle ergonoomiliselt asetada nii, et see oleks alati käepärast. Juhtpaneelil on põhilüliti, pingeindikaatorlamp, hädaseiskamine ja eraldi lülitid iga mootori jaoks.

•    Höövel-freespinkide kerge ja kompaktne konstruktsioon

Tänu kompaktsele suurusele on need masinad väikeses töökojas hõlpsasti liigutatavad. Täiendavad rattad aitavad masinat vajadusel eemale veeretada ja võimaldavad vabastada ruumi muudeks toiminguteks. Igal lõikepeal on saepuru väljalaskeava, mis suunab saepuru täpselt aspiratsioonisüsteemi.
Name:
Email:
Subject:
Message:
x

Wood-Mizeri pressikeskus

Te olete Wood-Mizeri – maailma juhtiva lintsaagide ja saepinkide tootja – pressikeskuse lehel. Siit leiate ettevõtte uudiseid, seadmete kasutamise lugusid ning videointervjuud saepinkide omanikega.

Iga lugu on äriidee või uus lähenemine, mis aitab oma ärile teise pilguga vaadata. Kui otsite uusi tehnoloogiaid või mõtlete oma projektist saetööstuses, siis olete sattunud õigele kodulehele!


pressikeskus