Uudised

Wood-Mizeri esimene HR250 pink Poolas: omanikud räägivad muutustest kaubaaluste tootmise valdkonnas

22. juuli 2020

Wood-Mizeri esimene HR250 pink Poolas: omanikud räägivad muutustest kaubaaluste tootmise valdkonnas

Poolas asuvas Szczytkowice külas kaubaaluseid ja puittaarat valmistav ereettevõte AMESKO on suurendanud efektiivsust tänu uue kahelindilise HR250 saeraami tootmisesse kaasamisele.

Perekond Skora asutas oma ettevõtte 1990. aastate alguses. „Tol ajal kasutas mu isa isetehtud tsirkulaarsaagi,“ meenutab Monika Skora-Szydłowska. „Ma mäletan, et isa pidi palki lükkama edasi-tagasi, et seda laudadeks lahti saagida.“

Kui äri oli juba arenemas, pidid nad tsehhi ümber kolima küla äärealale, et arenguks oleks rohkem ruumi. Praegu toodab tehas kaubaaluseid ja taarat tellimuse peale. „Umbes 70% meie toodangust on ette nähtud eksportimiseks Saksamaale,“ räägib Monika.


Hiljuti investeeris ettevõte AMESKO Wood-Mizeri kahelindilisse horisontaalsesse jaotuspinki HR250. See on varustatud kahe 15 kW mootoriga, kummalegi lintsaele üks.

„Ja kohe panime tähele, et võrreldes meie vana tsirkulaarsaega vähenes elektrienergia tarbimine ja tehnilise teeninduse vajadus, ning lisaks on vähenenud töötajate koolitamise vajadus,“ räägib Artur Szydłowski, kes on koos asutaja tütre Monikaga tehase kaasomanik. „Kuna elektriarved vähenesid, on langenud ka meie tootmiskulud,“ selgitab Artur.

Kahelindilisel taarasaeraamil Wood-Mizer HR250 on sisseehitatud Setworks-seadmed, mille abil saab kiiresti positsioneerida saepäid ning vahetada etteandekiirust.

„Meie eelmise saepingiga oli saepea kõrgema asendi muutmine keeruline: pidime masina peatama, et lisada või eemaldada spindlite tugesid,“ räägib Artur. „Kuid uuel HR250 pingil teeme me seda lihtsa nupuvajutusega juhtimispuldil. See säästab rohkelt aega ning tootmine on nüüd palju paindlikum. Setworksi on väga lihtne kasutada ning see on uskumatult täpne,“ jätkab Artur. „HR250 pingil toimub lintsaagide paigutamine elektroonselt ja seetõttu on saetöö väga kiire. Ja etteandekiirust muudame me sõltuvalt puidu paksusest ning kõvadusest.“

Standardses konfiguratsioonis on HR250 pingil üks pneumaatiline surverullik ning üks tavaline roller. „Rullikutevaheline lühike vahemaa võimaldab lahti saagida igas suuruses detaile,“ räägib Artur.

Saeraam on varustatud õhukompressoriga, et säilitada rõhku pneumaatilises rullikus ja saagide pingutamise süsteemis. „Veel üheks HR250 eeliseks on sae automaatne pingutamine. Meie operaator ei pea seda parameetrit kogu aeg jälgima,“ lisab ta.

Ettevõte AMESKO kasutab mitut mitmepealist kitsaste lintsaagidega pinki. Üheks põhjuseks, miks nad on valinud just HR250 pingi, on see, et see masin töötab samasuguste saagidega. „See muudab meie tootmisprotsessi veelgi organiseeritumaks ning paindlikumaks, kuna teritame lintsaage ise.

Võrreldes vana tsirkulaarsaega, saavad nad igast toorikust ühe laua võrra rohkem. „Kitsaste lintsaagide tehnoloogia on aidanud meil vähendada saepuru kogust ning suurendada valmistoodangu kogust,“ jätkab Monika. „Meie vanal tsirkulaarsaeraamil oli 3 saagi ning iga sae saetee laius oli 6 mm. Nüüd on meil kasutuses kaks lintsaagi 2 mm laiuse saeteega. Tegelikult võidame me isegi rohkem kui ühe laua.“

Protsessi käigus tekkiv saepuru kogutakse ekstraktsioonisüsteemi abil konteinerisse ja seejärel müüakse küttepelletit tootvale naaberettevõttele. „Ühendasime HR250 pingi meie saepuru kogumise süsteemiga, et nii see piirkond kui ka pingi saepea oleks puhas,“ räägi Artur. „Oluline on, et HR250 rihmarattad on ilma rihmadeta ning need on alati puhtad. Tänu sellele on saetee alati täpne.“

HR250 pink on tänu oma unikaalsele disainile väga kompaktne: kaks saagi on ühe pea sees paigutatud ülemistele ja alumisetele rihmaratastele. „Kui võtsime vastu taarasaeraami soetamise otsuse, valisime HR250 just selle väikse suuruse, paindlikkuse ja kerge juhitavuse tõttu,“ selgitab Monika. „HR250 pink toimetati kohale ühel kaubaalusel ning me paigutasime masina laaduri abil tsehhis vajalikku kohta, ühendasime ekstraktsioonisüsteemiga, ja paari tunni pärast hakkas see juba saagima.“

Ettevõte AMESKO on Euroopa üks esimesi puidutöötlusettevõtteid, kus on kasutuses HR250 pink. Masin omab CE-märgist. „Meile väga meeldib Wood-Mizeri teenindus,“ ütleb Artur. „Adam Kubiak on suurepärane spetsialist. Ta konsulteerib meid, ning just tema pakkuski meie tootmisele optimaalseima lahendusena välja HR250 pingi.“

Adam Kubiak juhib Wood-Mizeri tehases tööstusseadmete müügi osakonda. Ta on ettevõttes töötanud üle 20 aasta ning võtnud osa hulgaliste tööstuslike saeveskiliinide projekteerimisest ja ülesseadmisest Euroopas, Aasias ja Aafrikas.

Name:
Email:
Subject:
Message:
x

Wood-Mizeri pressikeskus

Te olete Wood-Mizeri – maailma juhtiva lintsaagide ja saepinkide tootja – pressikeskuse lehel. Siit leiate ettevõtte uudiseid, seadmete kasutamise lugusid ning videointervjuud saepinkide omanikega.

Iga lugu on äriidee või uus lähenemine, mis aitab oma ärile teise pilguga vaadata. Kui otsite uusi tehnoloogiaid või mõtlete oma projektist saetööstuses, siis olete sattunud õigele kodulehele!


pressikeskus