Uudised

Wood-Mizer ja MOReTENs ühendavad jõud puidutöötlemismasinate arendamiseks ja turustamiseks

25. märts 2021

Wood-Mizer ja MOReTENs ühendavad jõud puidutöötlemismasinate arendamiseks ja turustamiseks

Lapsepõlveunistusest kahe suure seadmetootja eduka koostööni – Rootsi ettevõtte MOReTENs asutaja Bo Martensson mõtiskleb selle üle, kuidas unistused muutuvad reaalsuseks, puit lõpptoodeteks ja uuenduslikud projektid pidevaks kasvuks ja arenguks.

Selles Euroopa riigis on inimesed tolerantsed ja avatud, autod on loodud äärmiselt ohutuks ning ümbritsevat loodust kaitstakse ja peetakse esmatähtsaks. Rootsi on pingiehitusettevõtte MOReTENs asutaja ja peainsener Bo Martenssoni kodumaa. Tema uuenduslikud masinad muutsid Rootsi puidutööstuse 1990. aastate alguses murranguliseks, võimaldades igal puusepal osta puidust valmistoodete tootmiseks kompaktse ja taskukohase höövel-freespingi.Kirg puidutöötlemise vastu

Bo mäletab lapsepõlve hästi. Kui ta oli väike, elas pere metsa lähedal majas ja Bo sai juba varakult puude kohta palju teada.

„Mind on alati huvitanud puutöö,“ ütleb ta. „Ma elan Rootsi selles osas, kus on palju metsi, ja enamik siinseid inimesi töötab metsanduses.“

Onu sai tema eeskujuks ja inspiratsiooniks ning aitas tal puidutöötlemisega alustada.

„Ma õppisin palju selgeks siis, kui töötasin koolivaheajal onu puidutöökojas,“ räägib Bo.

Puutöö ei olnud nooruses Bo ainus huvi. Nagu ka paljud teised kooliõpilased, ei olnud ta oma elukutsevalikus sada protsenti kindel. „Unistasin saada puidutöötlemise kooli õpetajaks (…), kuid samal ajal tahtsin saada ettevõtjaks,“ meenutab ta. Lõpuks veenis vanem vend teda jätkama masinaehituse erialal.Oma äri algus

Noore insenerina, kellel on kirg puidutöötlemise ja ettevõtluse vastu, asus Bo tööle puidutöötlemismasinate edasimüüjana Rootsi turul.

„Mind huvitas oma ettevõtte asutamine ja märkasin, et mõnikord on kasutatud puidutöötlemismasinad kallimad kui uued. Taipasin, et siin on ärivõimalus, ja hakkasin edasi müüma Saksamaalt ja USA-st pärit puidutöötlemismasinaid,” räägib ta.

Inspireerituna suurest nõudlusest masinate järele, asutas ta ettevõtte MOReTENs. Tema arusaam puidust ja insenerianne kehastus originaalses ja kasulikus masinas, mis kogus puidutööstuses kiiresti populaarsust.

„Algusest peale oli nende masinate järele suur nõudlus,“ meenutab Bo.

Kuigi toodet võeti turul hästi vastu, osutus nõudluse rahuldamiseks pidevalt laieneva ettevõtte juhtimine parajaks väljakutseks. „Probleem ei olnud turunduses, vaid tarnimises ja tootmises,“ tunnistab Bo. „Alustava ettevõttena pidime laenama raha pangast ja probleem oli selles, et intressimäärad olid sel ajal väga kõrged,“ meenutab ta.Unikaalsed puidutöötlemismasinad taskukohaste hindadega

MOReTENs oli palju enamat kui lihtsalt tehas, mis valmistas tooteid ja teenis kasumit. See oli ettevõte, mille missioon oli arendada kirge puidu vastu ja innustada inimesi oma ideid puidutöötlemise kaudu täide viima. Igast MOReTENsi toodetud pingist on saanud osa meie klientide ajaloost. Lood selle kohta, kuidas nad taastasid põrandakatte, ehitasid maja ülemisele korrusele uue trepi või lõid kauni pildiraami.

Bo on alati püüdnud luua oma klientidega häid suhteid. Ta varustas neid praktiliste ja taskukohaste tööpinkidega ning vastutasuks sai inspiratsiooni ja ideid masinate disaini täiustamiseks.

„Klientidega on mul alati otsene kontakt. Ma arvan, et see on väga oluline. Kui teil on olemas otsene kontakt, siis teate, mida on vaja parandada ja kuhu edasi minna,” väidab ta.Bo on juba pikka aega müünud oma originaalmasinaid MOReTENsi kaubamärgi all. Kui aga tekkis võimalus teha edasimüügiks koostööd mõne teise ettevõttega, otsustas ta seda võimalust kasutada.

„Alates 1995. aastast oleme tarninud masinaid Logosolile nende kaubamärgi all edasimüümiseks.“

Praegu ei müü Logosol neid masinaid enam edasi. Nende puidutöötlemismasinate tootmise ja müügi ainuõigus on Wood-Mizeril.Koostöö Wood-Mizeriga

Äri arenedes leidis Bo Martensson parimad ärivõimalused.

„Wood-Mizer on taotlenud tööpinkide pakkumist. Mõne aja pärast nende huvi muutus ja nad ostsid ära kogu ettevõtte,” meenutab Bo.Idee tihedast koostööst Wood-Mizeriga andis kogu projektile uue mõõtme. Globaalne, kogenud ja puidutöötlemisele orienteeritud äripartner suudab tagada sellise uuendusliku ja loova ettevõtte nagu MOReTENs jätkuva kasvu ja õitsengu.

„Meie pakutavad seadmed sobivad Wood-Mizeri tootevalikuga väga hästi kokku, mistõttu on koostöö osutunud väga edukaks,“ räägib Bo.

Varsti pärast MOReTENsi omandamist 2017. aastal alustas Wood-Mizer kogu tootmistegevuse ümberpaigutamist Poola ja Ameerika Ühendriikide tehastesse. Sellest koostööst on kasu saanud mõlemad ettevõtted. MOReTENsi jaoks tähendas see pärandi säilitamist ja puidutöötlemismasinate tootmise jätkamist rahvusvahelise lintsaepinkide tootmise kogemusega ettevõtte eestvedamisel.Wood-Mizeri jaoks oli see võimalus laiendada oma puidutöötlemisseadmete portfelli tõhusa ja tuntud tootesarjaga.

„Tugevus seisneb puidu saagimise ja töötlemise kombinatsioonis. 40-aastane kogemus lintsaagide ja höövlite tootmisel, ning lisaks globaalse mängija jõud,” räägib Bo.

Nähes puidutöötlemismasinate tootmisprotsessi Poola ja USA tehastes, oli Bo veendunud, et tootmise ümberpaigutamine tugevdab nende seadmete positsiooni turul ning masinate kvaliteet püsib Rootsiga samal tasemel.

„Kuna Wood-Mizer on saetööstuses ülemaailmne tegija, genereerib ettevõte palju unikaalseid ideid ka puidutööstuse valdkonnas. Jõudu annab nüüd suurem ettevõte ja me näeme seda kvaliteedis, juhtimises, klienditeeninduses ja mujal. Olen kindel, et tootmise ja arendamise kvaliteet on samal tasemel kui Wood-Mizeri masinate kvaliteet kogu maailmas,” räägib Bo Martensson.


Helge tulevik  

Täna vaatab MOReTENsi asutaja Bo Martensson enesekindlalt tulevikku, teades, et usaldusväärne ja kogenud äripartner Wood-Mizer jätkab tema äri. Puidutöötlemisseadmete kahe tootja – MOReTENsi ja Wood-Mizeri – koostöö tundub veelgi mõttekam, kui vaadata, kui sarnased need kaks ettevõtet on. Mõlemad tekkisid kirest puidu vastu. Mõlemad loodi andekate inseneride poolt, kes soovisid oma uuendusi kogu maailmaga jagada. Mõlemal ettevõttel on õnnestunud müüa oma turgudel tuhandeid tooteid ja aidata kliente oma teadmiste, kogemuste ja inspiratsiooniga.
Saage teada, kuidas Wood-Mizeri höövel-freespingid üle maailma töötavad


Vana Saksa tisleritöökoda moderniseeritakse

Saeveski Lõuna-Aafrikas suurendab kasumit höövel-freespingi abil

Lisage oma saeveskisse höövelduspink ja te pääsete uutele turgudele


Name:
Email:
Subject:
Message:
x

Wood-Mizeri pressikeskus

Te olete Wood-Mizeri – maailma juhtiva lintsaagide ja saepinkide tootja – pressikeskuse lehel. Siit leiate ettevõtte uudiseid, seadmete kasutamise lugusid ning videointervjuud saepinkide omanikega.

Iga lugu on äriidee või uus lähenemine, mis aitab oma ärile teise pilguga vaadata. Kui otsite uusi tehnoloogiaid või mõtlete oma projektist saetööstuses, siis olete sattunud õigele kodulehele!


pressikeskus