Uudised

2. september 2020

Wood-Mizer esitleb multi-höövelpinki MP180

Kompaktne ja soodne multi-höövelpink MP180 kolm ühes funktsiooniga säästab mööblidetailide, liistude ja sulundühendusega laudade valmistamisel aega ja raha.
 
Ettevõtte Wood-Mizeri toodetud kombineeritud höövelpink MP180 on varustatud ühe horisontaalse noapeaga, mis on mõeldud detaili õgvendushööveldamiseks, ning samuti freesimiseks mõeldud alumisel laual asuva teise külgse noapeaga. See on Wood-Mizeri höövelpinkide hulgast üks kompaktsemaid masinaid, mis on erinevalt tavalistest pikkhöövlitest võimeline ristkülikulõikelisi detaile täielikult kahe läbikäiguga läbi töötlema, saades sama töö puhul hakkama kuue kuni kaheksa läbikäiguga.  Selleks, et valmistada kaks teineteise suhtes täisnurga all olevat ideaalselt lamedat külgnevat poolt, hööveldatakse detaili algul ülemisel laual. Seejärel võib kahe ülejäänud poole hööveldamiseks ning lauale lõplike mõõtude andmiseks kasutada alumist lauda.„Võite võtta ükskõik millise laua, isegi kõvera või painutatud – peaasi, et see oleks ära kuivanud. Seejärel laske see MP180 pingist läbi ning tulemuseks saate lameda pinna ning õigete mõõtudega detaili,“ räägib šoti puidutöötleja Kiff Treadgoal, kes töötab MP180 pingiga. „Niipea, kui üks pind on pikkhöövlist läbi lastud, tuleb detail asetada alumisele lauale pressi alla ning vastassuunaline pool saab hööveldatud absoluutselt siledaks ja teise poolega paralleelseks.“

Kasutades horisontaalset tera pikihööveldamiseks ning vertikaalset külgtera freesimiseks, teete te ühel MP180 pingil ilma seda ümber häälestamata mitu operatsiooni korraga: õgvendus, pikihööveldamine ja freesimine.
Mõned eripärad muudavad MP180 pingi konstruktsiooni unikaalseks:

•    Detaili maksimaalne laius 410 mm – rohkem kui enamikul konkurentidest.

•    Detaili jämedus – kuni 260 mm.

•    Külgmine spindel tagab höövelduskõrguse kuni 100 mm.

•    Raske malmist korpus summutab vibratsiooni ning on eriti vastupidav.

•    Kergelt reguleeritav ülemine höövelnoa kaitsekate tagab operaatori töö turvalisuse.

•    Kerge reguleeritav alumiiniumist laager faasimiseks 45 kraadise nurga all.

•    Pinki tarnitakse komplektis horisontaalse noapea jaoks mõeldud kahe noaga. Veelgi kvaliteetsemaks hööveldamiseks on võimalik lisaks tellida nelja noapesaga pea.

•    Standardses komplektis on püsiv detailide etteande kiirus 6 m/min. Suurte lehtpuusortidest detailide töötlemiseks on soovitatav tellida lisafunktsioon – varieeruv etteandekiirus 2–12 m/min.„Isegi 100 × 100 mm lõikega suure prussi valmistamiseks ei ole sirged nurgad kohustuslikud,“ jätkab Kiff Treadgoal. „Kaldus laagriga on võimalik faasida ja saada kerget 45-kraadist kallet teravate nurkade korrigeerimiseks ning toodangu esteetilisuse tagamiseks. See suurendab lõpptoote lisamaksumust.“

Lisaks seisneb kasu selles, et alumisel höövellaual on samaaegselt võimalik kasutada nii külgset kui ka horisontaalset nuga, mis tähendab laua rööbitsast läbilaskmist ning selle külgpinna samaaegset freesimist. Vertikaalse külgnoa lisaspindliga on võimalik väheke profiili muuta ning valmistada sulundühendusega laudu kahe läbikäiguga.MP180 läbimõeldud konstruktsioon hõlmab kahte eraldi mootorit kahe noapea jaoks. Neid mootoreid käivitatakse eraldi ning sõltuvalt oma eesmärgist saate te kasutada vaid ühte neist, et säästa elektrit.

„See vastab kindlasti Wood-Mizeri mentaalsusele, kasutades oma peene saetee tehnoloogias kitsaid lintsaage terase, energiatarbimise ja puidu säästmise eesmärgil. Kõikide mootorite samaaegne mittetöötamine ei alanda mitte ainult elektritarbimist, vaid ka tehnilise teeninduse maksumust ning lisaks väheneb nugade, rihmade ja laagrite kulumine," räägib Wood-Mizeri höövelpinkide tootejuht Radoslav Adamkewicz.

Funktsioonide unikaalne kombinatsioon ning hinna ja kvaliteedi suhe teeb MP180 pingi nende tislerite ja puuseppade ilmselgeks valikuks, kes soovivad kolme erineva pingi asemel vaid ühte mitmeotstarbelist pinki, et vähendada tootmiskulusid ning säästa nii töökoja ruumi kui ka tööaega.* * *
1982. aastal asutatud ettevõte Wood-Mizer on tänu oma kitsaste lintsaagidega saagimise tehnoloogiale saavutanud puidutöötlemisseadmete tootmise valdkonnas maailmaliidri positsiooni. Järgides oma juhtlauset „From Forest to Final Forms“, pakub Wood-Mizer seadmete laia valikut, sealhulgas nii mobiilseid kui ka statsionaarseid kitsaid lintsaage, laialindilisi tööstuslikke saeliine, jaotuspinke ja servalõikureid, höövelpinke, puidu transportimise konveiereid, lintsaage ning puidutöötlemise lõikeriistu – ja seda kõike alates harrastajatest ja lõpetades professionaalidega üle kogu maailma.

Name:
Email:
Subject:
Message:
x

Wood-Mizeri pressikeskus

Te olete Wood-Mizeri – maailma juhtiva lintsaagide ja saepinkide tootja – pressikeskuse lehel. Siit leiate ettevõtte uudiseid, seadmete kasutamise lugusid ning videointervjuud saepinkide omanikega.

Iga lugu on äriidee või uus lähenemine, mis aitab oma ärile teise pilguga vaadata. Kui otsite uusi tehnoloogiaid või mõtlete oma projektist saetööstuses, siis olete sattunud õigele kodulehele!


pressikeskus