Uudised

„WB2000 pingiga saame me valmis saagida mida iganes, ja seda täpselt vajalikes mõõtudes“

20. november 2019

„WB2000 pingiga saame me valmis saagida mida iganes, ja seda täpselt vajalikes mõõtudes“

Hollandi ettevõtja räägib, miks on ta suure saepingi soetanud ning mis talle selle juures kõige enam meeldib.

Richard Wigink on oma Hollandis Holteni linnas asuvat ettevõtet juhtinud juba üle 30 aasta. Oma karjääri alguses tegeles ta puude lõikamisega, pidades puitu juba siis üsna väärtuslikuks materjaliks. Ta mõtles tihti välja ning meisterdas uusi asju enda maha lõigatud puutüvedest, et puu jätkaks oma elu uute kaunite esemete näol, mis saavad inimestele kasulikud olla veel paljude aastate jooksul. Sujuvalt on sellest välja kujunenud tema põhiline äriidee.

„Raske on uskuda, kui palju on mu ettevõte kasvanud. Kunagi alustasin tammepuidust väiksemate esemete tootjana, ja praegu kuulub meie tootevalikusse üle 100 toote,“ ütleb Richard. „Me püüame ära kasutada igat puidutükki. Meie eesmärgiks on vältida jäätmete tekkimist, kasutades tootmiseks ära kogu olemasoleva puidu. See on võimalik. Ja mind huvitab see kõige rohkem,“ lisab ta.

Täna toodab Richardi ettevõte erinevaid puitesemeid alates ehitusmaterjalidest kuni valmis lehtlateni, samuti lasteväljakuid, aitu, aedu, mööblit ning sisustuselemente.

„Saame puidust valmistada mida iganes,“ väidab Richard. „Ja kui mulle öeldakse, et seda ei ole võimalik teha, vastan ma, et me vajame selleks vaid veidi aega.“

Ettevõtte edu põhjuseks on nende võime välja selgitada klientide vajadusi ning keskenduda nende täitmisele.

„Meie edu võti on klientide ära kuulamine ning nende vajadustele orienteerumine. Nad tulevad meie juurde ideega. Meie ülesandeks on saada võimalikult palju informatsiooni just selle toote loomiseks, mida klient endale ette kujutab,“ ütleb hr Wigink.

Oma ettevõttes kasutab Richard naturaalse puidu traditsioonilist, kuid juba unustatud konserveerimismeetodit. „Seda nimetatakse puidu vees säilitamiseks. Paneme ümarpuidu vette ning jätame sinna umbes aastaks. Vesi eemaldab puidu seest suhkruid, mille tulemusena muutub puit vastupidavaks putukakahjustustele, ning selle kokkutõmbumise võimalikkus väheneb,“ selgitab ta.

Pärast veest kuivale tõstmist palgid töödeldakse. Osa tuuakse saeveskisse, kus need lõigatakse vajalikus mõõdus taladeks ning laudadeks.

Varem kasutuses olnud saeraamid polnud efektiivsed, ja seetõttu pöördus Richard Wood-Mizeri poole palvega aidata tal valida sobiv lintsaepink.

Wood-Mizer uuris ettevõtte tootmisprotsessi ning pakkus välja mitu masinat, mis aitaksid saagimisprotsessi parandada. Richard valis koos oma tiimiga välja suure tootlikkusega WB2000 laialindilise saeraami, millel on hüdrauliline laadimisramp, konveier ning sorteerimislauad.

„Tegelikult soetasime palju suurema pingi, kui oli esialgu planeeritud. Kuid oleme enda valikuga väga rahul. WB2000 lõikab suuri ning pikki palke väga kiiresti. See on ka väga täpne ning lihtsasti kasutatav. Kuid kõige enam meeldib meile selle masina puhul, et saame selle abiga valmistada igas suuruses ning täpselt välja saetud laudu. WB2000 tuleb meile alati appi,“ räägib Richard.

WB2000 pingi operaatorid hindavad selle masinaga töötamise mugavust ja lihtsust. Richard naerab, et operaatorid vaidlevad pidevalt selle üle, kes neist täna WB2000 peal töötab.

„Operaator juhib kõiki pingi funktsioone – laadimise, lõikamise, mahalaadimise ning valmismaterjali sorteerimise protsessi – distantsilt, eraldiseisvast kabiinist. Ta istub mugavas toolis, jälgib kogu protsessi ekraanilt tänu kaameratele ning juhib pinki kahe juhtkangi abil. See on tõepoolest huvitav töö,“ naeratab Richard.

WB2000 pingiga on Richardi ettevõtte tootlikkus oluliselt suurenenud ning tema põhieesmärgiks olev puidutoodete toodang on ulatunud maksimumini. „Lõikame palke diameetriga kuni 95 cm ja pikkusega kuni 10 m. Täna lõikame me 10–15 kuupmeetrit ümarpalki päevas, kuid ma tunnen, et kui me uue masinaga täielikult harjume – tänaseks oleme seda kasutanud vaid paar kuud ning alles õpime – saeme me palju rohkem,“ ütleb ta.

Richard Wigink on masina valiku ning Wood-Mizeri poolt pakutava tehnilise toega väga rahul. „Wood-Mizeri töötajad paigaldasid pingi ning näitasid meile, kuidas seda kasutada. Kui meil tekib mõni küsimus, me lihtsalt helistame Wood-Mizeri esindusse, ning saame alati abi,“ räägib ta.

„Ma arvan, et Wood-Mizeri pingid on metsatöötlemisettevõtete jaoks parim lahendus. Kvaliteet on suurepärane ning tootjal on suur kogemus. Mina usaldan Wood-Mizerit," ütleb Richard Wigink.

Name:
Email:
Subject:
Message:
x

Wood-Mizeri pressikeskus

Te olete Wood-Mizeri – maailma juhtiva lintsaagide ja saepinkide tootja – pressikeskuse lehel. Siit leiate ettevõtte uudiseid, seadmete kasutamise lugusid ning videointervjuud saepinkide omanikega.

Iga lugu on äriidee või uus lähenemine, mis aitab oma ärile teise pilguga vaadata. Kui otsite uusi tehnoloogiaid või mõtlete oma projektist saetööstuses, siis olete sattunud õigele kodulehele!


pressikeskus