Uudised

Vahtrasiirupi valmistamise tsehh perefarmis

28. august 2019

Vahtrasiirupi valmistamise tsehh perefarmis

Wood-Mizeri LT40 lintsaeraami abil ehitas Herbert Butterfield oma Michigani osariigi Charlotte’i linnas asuvas farmis valgest männist ning saarepuidust väiksema aida. Sellesse aita sisustas Herbert vahtrasiirupi valmistamise tsehhi.

Vahtrasiirup on unikaalne toode, mida tehakse indiaanlaste iidse retsepti järgi Põhja-Ameerikas kasvavate eriliste vahtrapuude mahlast.

Aida ehitamise tarbeks saagis Herbert oma hüdraulilisel LT40 pingil lahti umbes 2,8 m3 valget mändi ja saarepuitu, valmistades hiljem sellest saematerjalist seinakatteid, tugiposte, talasid ja ferme.

„Ilma Wood-Mizeri pingita, ehk kui oleksin pidanud neid saematerjale ostma, ei oleks ma selle projektiga tegelema hakanud,“ ütleb Herbert.


Ta ehitas 4,3 m × 6,1 m mõõduga aida umbes kuue kuuga, kasutades selleks sõrestikehituse meetodeid.

„Mulle see ait väga meeldib. Igaüks, kes seda näeb, tahab kohe samasugust ka endale,“ räägib Herbert. „Näeb välja oivaline!“

Herbert arvutas kokku, et omaenda puitu lahti saagides on ta säästnud 4000 dollarit. Kõige rohkem aitas teda palkide pingile laadimise ja positsioneerimise hüdrauliline süsteem.

„See on tõepoolest rahuldust pakkuv töö,“ nendib Herbert. Herbert sisustas oma aita enda pere ja sõprade tarbeks vahtrasiirupi valmistamiseks väikse tsehhi.
Name:
Email:
Subject:
Message:
x

Wood-Mizeri pressikeskus

Te olete Wood-Mizeri – maailma juhtiva lintsaagide ja saepinkide tootja – pressikeskuse lehel. Siit leiate ettevõtte uudiseid, seadmete kasutamise lugusid ning videointervjuud saepinkide omanikega.

Iga lugu on äriidee või uus lähenemine, mis aitab oma ärile teise pilguga vaadata. Kui otsite uusi tehnoloogiaid või mõtlete oma projektist saetööstuses, siis olete sattunud õigele kodulehele!


pressikeskus