Uudised

Uus Tai puidutöötlusettevõte panustab investeeringute tasuvusse

21. oktoober 2020

Uus Tai puidutöötlusettevõte panustab investeeringute tasuvusse

Biomassi tootmise tehas PSW Parawood, mis asub Tais Amphoe Phon Phisais, on laiendanud puidu saagimise arvelt oma äri. Omanik mõistis, et kõrgekvaliteetse eukalüpti- ja kummipuu lahti saagimisel mööbliks või kaubaalusteks tekivad tal puidujäägid, mida saab omakorda kasutada biomassi tootmiseks. Ostes sisse parema kvaliteediga suuremaid palke, saab ta oma äri mitmekesistada ja leida uusi tuluallikaid.

Kaaludes mitmeid eri seadmeid, sai ettevõtte PSW Parawood omanik hr Achawee Pong-uan aru, et traditsioonilised vertikaalsed saeraamid ning teised kohalikud masinad ei taga sellist toodete kvaliteeti ning kogust, millega ta arvestab.

Seetõttu otsustas ta investeerida Wood-Mizeri seadmete komplekti, mis hõlmab pakendiliini Smart Log Processing (SLP1), lintsaeraame LT15 ja LT20 ning lintsaagide teritamise ja räsamise seadet.„Tänu Wood-Mizeri pinkidele on saematerjali pinna kvaliteet ja paksuse tolerants palju parem kui teistes saetehastes meie piirkonnas. Wood-Mizeri pingid on Tai saeveskitele hea lahendus, kuna need seadmed suurendavad tootlikkust ja valmistoodete kogust ning nende pinkide tööks on tarvis vähem inimesi.“

PSW Parawoodi tehasesse paigaldati taaralaudu tootev SLP1 liin. Saeraamid töötavad sellel liinil peenete lintsaagidega ning selle arvelt suureneb toodangu väljalase. Kõigest kahe minutiga lõigatakse palk täielikult alusteks, mis on valmis kuivatamiseks. Töö jaoks SLP liiniga on vaja kõigest viit inimest, lisaks laadib üks inimene aeg-ajalt palke maha hüdraulilisele kogumisrambile.

Hr Achawee Pong-uan on veendunud, et tänu Wood-Mizeri seadmetele tasuvad tema investeeringud end kiiresti ära ning tema ettevõte saab pikas perspektiivis edukaks ja tulukaks.

Lintsaeraamidega LT15 ja LT20 saetakse suurema ümbermõõduga palke, mis ei sobi üldjuhul vaid peent tarbepuitu töötlevale SLP liinile. Pink LT20 on varustatud elektroonilise joonlaua ja hüdraulilise palgilaadimissüsteemiga, mis lihtsustab operaatori tööd.

PSW Parawoodi tehas on hea näide sellest, mismoodi on perspektiivile suunatud ettevõtted võimelised maksimaalselt parandama oma olukorda turul. Kaasaegsed saepingid tagavad võrreldes traditsiooniliste seadmetega investeeringute parema tasuvuse. Edu võtmefaktoriteks on kvaliteetsema puidu ümbertöötlemine suurema lisamaksumusega toodeteks, toodete väljalaske suurendamine, tehnilise teenindusega seotud kulude kokkuhoid ning töömeeste arvu vähendamine.
Name:
Email:
Subject:
Message:
x

Wood-Mizeri pressikeskus

Te olete Wood-Mizeri – maailma juhtiva lintsaagide ja saepinkide tootja – pressikeskuse lehel. Siit leiate ettevõtte uudiseid, seadmete kasutamise lugusid ning videointervjuud saepinkide omanikega.

Iga lugu on äriidee või uus lähenemine, mis aitab oma ärile teise pilguga vaadata. Kui otsite uusi tehnoloogiaid või mõtlete oma projektist saetööstuses, siis olete sattunud õigele kodulehele!


pressikeskus