Uudised

Uus kahevõlliline MR200 multisaag Wood-Mizerilt

9. november 2020

Uus kahevõlliline MR200 multisaag Wood-Mizerilt

Wood-Mizer toob turule uue tööstusliku multisae – mitmekülgse tootmismasina, millel on kaks 12 ketassaega varustatud võlli, mis on võimelised saagima kuni 200 mm paksust puitu.

Kahevõllilist multisaemasinat MR200 kasutatakse mis tahes kõrgtehnoloogilises saetööstuses, kus on vajadus suurte puidumahtude laudadeks saagimise järele. MR200 masinal on kaks võlli, mis töötavad tellija valikul 15 kW kuni 30 kW võimsusega mootoritega. Standardkomplektis on kumbki võll varustatud 12 saega, mille läbimõõt võib olla vahemikus 200–350 mm.Materjali etteanne teostatakse vastupidava moodulkonstruktsiooniga laua kaudu. Seega ei ole detailide maksimaalne pikkus piiratud: etteandelauda saab moodulite lisamisega pikendada. Prussi miinimumpikkus 700 mm on väiksem kui konkurentide sarnastel tööpinkidel. Lühikeste tükkide saagimise võime saavutatakse sellega, et etteanderullikud paiknevad saagide lähedal. Selliseid rullikuid on kokku kaheksa: kuus all ja kaks üleval, millest neli asetsevad otse saagide ees ja neli pärast saage.

Multisaemasinal MR200 töötades paigaldab käitleja kahe lasernäidiku (valikuline) abil prussi etteandelauale ja lükkab prussi kergelt tagant, kuni etteanderullikud selle kinni haaravad.

Intuitiivne juhtpult asub käitleja jaoks mugavas asukohas. Lisaks võllimootorite individuaalsele käivitamisele on puldil ka ampermeeter võllide koormuse mõõtmiseks ja kuni 15 m/min etteandekiiruse regulaator.

Wood-Mizeri tööstusseadmete müügijuht Adam Kubiak selgitab multisaemasina MR200 konstruktsiooni eripärasid.

„Soovitame paigaldada valikulise seadme – elektroonilise etteandekiiruse regulaatori, mis jälgib võllide koormust ja optimaalse väärtuse ületamise korral aeglustab automaatselt materjali etteandekiirust. See on väga kasulik seade, mis annab oma panuse nii saetud materjali kvaliteeti kui ka masina vastupidavuse suurendamiseks.“

Veel üks kasulik lisavalik on 5,5 kW mootoriga sisseehitatud laastupurustaja.

„Igaüks, kellel on multisaemasinatega kogemusi, teab, et saagimise käigus tekivad laastud, kooretükid ja saepuru, mis võivad häirida masina normaalset tööd,“ selgitab Adam Kubiak. „Seepärast nägi Wood-Mizer multisae konstruktsioonis ette võimaluse paigaldada purustaja, mis töötleb need jäätmed peeneks saepuruks, mis võetakse masinast välja tsükloneemaldajaga. Nendel jäätmetel on oma väärtus ning neid on oluline koguda ja edasiseks kasutamiseks ette valmistada.“

MR200 masinas on mõlema võlli asend reguleeritav kõrguselt teineteise ja etteandelaua suhtes. See konstruktsiooni eripära võimaldab paigaldada võllid optimaalsele kõrgusele ja valida optimaalse läbimõõduga saed, et vähendada energiatarbimist ja suurendada masina vastupidavust.

„Maksimaalse paksusega 200 mm prussi saagimisel on mõlemad saed kaasatud 100%-lise võimsusega. Kui minna üle näiteks 140 mm paksusega prussile, on võimalik võllide asendit reguleerida nii, et ülemisel ja alumisel seadmel oleks sama koormus, see tähendab, et nad saeksid läbi 70 mm paksuse. Sellisel juhul on saagide kulumine ühtlane ja energiatarbimine on kõige säästlikum,“ selgitab Adam Kubiak.

„Kui tootmine töötab peamiselt kindla paksusega prismaga, näiteks 140 mm, on mõistlik paigaldada väiksema läbimõõduga saed,“ jätkab Adam Kubiak. „Mida väiksem on saeketas, seda kitsam on saetee ja väiksem koormus mootoritele, mis tähendab, et on olemas võimalus suurendada toodangu väljalaset, säästa energiat ja masinaressurssi.“

„Selle seadme paindlikkus võimaldab igal üksikjuhtumi korral säästa ja suurendada kasumit.“

Lisaks sellele on masina konstruktsioonis olemas ülemise võlli peene reguleerimise kruvi. See võimaldab reguleerida ülemise ja alumise võlli asendit nii, et need saeksid täpselt samal tasapinnal.

„Soovitame teha võllide seadistamise ajal proovisaagimise ja seejärel reguleerida selle kruvi abil ülemise ja alumise sae asendit nii, et nad läheksid ideaalselt ühtlaselt kokku,“ räägib Adam Kubiak. „Nii toodab tööpink MR200 kõrgeima kvaliteediga saematerjali, sileda pinna ja ilma jäljeta saagide kokkusaamise kohas. Vaid väga vähestel selle klassi seadmetel on sarnane reguleerimine.“Wood-Mizeri MR200 multisaemasin on kompaktne ja tekitab vähe müra.

Multisaagide tootlikkus sõltub mootorite ja saematerjali konkreetsetest parameetritest. Saeveskites saadud käitluskogemuste põhjal võib MR200 tootlikkust hinnata keskmiselt 10 m3 tunnis.

Lisakonsultatsiooni saamiseks võtke ühendust oma kohaliku Wood-Mizeri esindajaga.

Name:
Email:
Subject:
Message:
x

Wood-Mizeri pressikeskus

Te olete Wood-Mizeri – maailma juhtiva lintsaagide ja saepinkide tootja – pressikeskuse lehel. Siit leiate ettevõtte uudiseid, seadmete kasutamise lugusid ning videointervjuud saepinkide omanikega.

Iga lugu on äriidee või uus lähenemine, mis aitab oma ärile teise pilguga vaadata. Kui otsite uusi tehnoloogiaid või mõtlete oma projektist saetööstuses, siis olete sattunud õigele kodulehele!


pressikeskus