Uudised

USA-s Arizonas puu otsa ehitatud meskiidipuust maja

23. juuni 2022

USA-s Arizonas puu otsa ehitatud meskiidipuust maja

Lõuna-Arizona kõrbemaastikul domineerivad meskiidipuud. Need ebakorrapärase kujuga põõsastaimed on uskumatult vastupidavad ja hästi kohanenud karmi kuiva kliimaga. Oma olemuselt ebatäiuslik, Sonorani kõrbest pärit tihe sametine meskiidipuit inspireeris Arthur ja Valerie Florest 20 aastat tagasi asutama Arizonas Tumacacoris oma ettevõtte Tumacacori Mesquite Sawmill. „[Meil] on nüüd Arizona vanima ja suurima meskiidipuidust toodete tarnija maine,“ räägib Arthur.

Kui kohalik karjakasvataja otsustas oma lastelastele puumaja ehitada, soovitasid Arthur ja Valerie kasutada selle ehitamisel meskiidipuitu. Unikaalsete meskiidipuidust toodete loomine pole paarile võõras ning nad tunnevad Ameerika põlisrahvaste läbi ajaloo kasutatud töötlemismeetodeid, kuid selle puumaja idee osutus täiesti uueks kontseptsiooniks. „Meskiidipuidu kasutamise perspektiiv viis projekti täiesti uuele kõrgusele ... kui täpne olla – kakskümmend jalga maapinnast!“ naerab Arthur.Lisaks ainulaadse meskiidipuidu kasutamisele on konstruktsioonis ette nähtud väliterrass, kust avaneb hämmastav vaade mägisele kõrbemaastikule, ning interjööris on elutuba ja katusealune magamistuba, kus on olemas vesi ja elekter.

Kogu saematerjal valmistati Wood-Mizer LT40 mobiilsel saeraamil. Maja põranda, katuse ja peamise kandekonstruktsiooni talade jaoks valisid nad vana Douglase nulu, mis saadi Kanadast pärast sõjaeelse aida lammutamist. „Douglase nulu saagimine pole raske. Meil kulus selleks umbes nädal,“ räägib Artur.


Hoopis teine asi on lõigata Sonorani kõrbest pärit sametmeskiiti. Seda puitu kasutati voodri, trepiastmete ja -piirete valmistamiseks. „Karjakasvataja võttis oma meskiidimetsa maha, et laiendada karjamaid,“ selgitab Arthur. Kuna meskiidipuiduga on keerulisem töötada, kulus selle spetsifikatsiooni järgi lõikamiseks umbes 10 nädalat.

Isegi õige tööriistaga pole meskiidipuidu lõikamine lihtne. „Vedas, kui jõudsime neli lauda valmis saagida, enne kui taas uut tera vajasime!“ meenutab Arthur.Valminud meskiidimaja asub maapinnast umbes 6 meetri kõrgusel ja selle katusealune pindala on umbes 65 ruutmeetrit. „Oleme selle ainulaadse projekti üle väga uhked. Kõik, kes puu otsas meskiidimaja näevad, ütlevad, et see on midagi erilist, millesarnast Lõuna-Arizonas teist ei leidu“ jagab Arthur.Name:
Email:
Subject:
Message:
x

Wood-Mizeri pressikeskus

Te olete Wood-Mizeri – maailma juhtiva lintsaagide ja saepinkide tootja – pressikeskuse lehel. Siit leiate ettevõtte uudiseid, seadmete kasutamise lugusid ning videointervjuud saepinkide omanikega.

Iga lugu on äriidee või uus lähenemine, mis aitab oma ärile teise pilguga vaadata. Kui otsite uusi tehnoloogiaid või mõtlete oma projektist saetööstuses, siis olete sattunud õigele kodulehele!


pressikeskus