Uudised

Tugev naine saeraami juhtimas

29. aprill 2021

Tugev naine saeraami juhtimas

Bad Berka on väike kuurortlinn Tüüringi liidumaal. Siin töötab Sandra Eule, kes juhib Wood-Mizeri masinat ja lõikab eritellimusel puitu.

Kohtume üsna enesekindla, lahke südame ja kaastundliku hingega sümpaatse blondiiniga. 2004. aastal alustas tema isa oma äri ja hakkas pakkuma puidusaagimisteenuseid mobiilse saepingiga Wood-Mizer LT40. Kui ta haigestus, tekkis perel mõte saeveski maha müüa, kuid Sandra oli selle otsuse vastu. Enne seda töötas ta toiduainetööstuses ja puidutöötlemise kogemus tal puudus. Kuid ta ei pidanud kaua mõtlema: ta lõpetas töösuhte ja asus otsustavalt isa äri jätkama.„Mu isa õpetas mulle kõike,“ ütleb Sandra. „Kuidas saagida, kuidas masinat hooldada, kuidas klientidega töötada. Me olime hea meeskond.“ Kuni viimase päevani käis isa tema saeveskis, andis kasulikke nõuandeid ja hoolitses selle eest, et kõik sujuks nagu kellavärk.Pere- ja tööelu paremaks ühendamiseks kolis Sandra koos kahe lapsega oma vanemate naabermajja. Nüüd saab Sandra ema hoolitseda pärast kooli laste eest, sest kui olete füüsilisest isikust ettevõtja, pole pikad tööpäevad teie jaoks haruldased. Kui pere on toeks, läheb kõik lihtsamaks.

„Minult küsitakse pidevalt, miks ma valisinnii raske töö. Tegelikult pole palkide pingil saagimine sugugi keeruline. Lõppude lõpuks, mida ma teen? Terve päeva kõnnin sae kõrval edasi-tagasi,“ räägib Sandra naeratades. „Tõeliselt raske töö on neil, kes viivad valmis lauad masinalt ära ja virnastavad.“

Wood-Mizeri lintsaepink on usaldusväärne masin, mis lõikab igasugust puitu väga suure täpsusega. Tänu kitsale lintsaele teeb masin väga õhukese, umbes 2 mm paksuse lõike ning igast palgist saab lõigata rohkem viimistletud laudu kui kasutades tsirkulaar- või ketassaagi. Saksamaal võib Wood-Mizeri masinaid leida kõikjal saeveskites, ja neid on paljudes külades. Tegelikult on LT40 oma läbimõeldud disaini, töökindluse ja mobiilsuse tõttu üks populaarsemaid maailmas. See masin teeb täpseid lõikeid ka siis, kui on paigaldatud ebatasasele pinnale, näiteks metsas. Sellel on tugevad hüdraulilised hoovad, et palki maast lahti tõsta ja sängile asetada, seejärel ümber pöörata, optimaalselt maha panna, hüdrauliliselt kinni pressida ja hoida saagimise ajal kindlalt paigal. Operaatori pult on varustatud elektroonilise joonlauaga, nii et Sandral pole vaja peast arvutada ja mõõtmeid meelde jätta – ta sisestab lihtsalt laua vajaliku paksuse arvutiseadmesse ja saepea viiakse automaatselt soovitud kõrgusasendisse.„Ütleme nii, et tehnoloogia pole minu tugevaks küljeks, kuid küsimuste tekkimisel on mul mehaanik käepärast. Ta on minu isa hea sõber – samuti vana kooli mees, ning ta on alati olemas, kui on abi vaja.“

Sandra on LT40-ga juba nii sina peal, et ostis 2018. aasta aprillis uue bensiinimootoriga LT40. Viimaste aastate jooksul on LT40 konstruktsioonis tehtud parandusi, seega uus mudel on veelgi mugavam ja hõlpsamini kasutatav.Saeveski asukoht on umbes 2 km kaugusel tema majast ning asub vanal veeldatud naftagaasi töötlemisalal. Sandra jagab seda pinda suure mahajäetud lambalauda ja kahe teise üürnikuga. Siin on tal seadmed, väike puiduladu ja küttepuud, mida mingil põhjusel tekib puiduga töötades iseenesest.

„Kui aus olla, on küttepuude valmistamine palju keerulisem kui lintsaeraamil saagimine, hoolimata sellest, et mul on olemas puulõhkuja ja traktor,“ ütleb Sandra.Sandra on tõeline Power Frau. Ei minutitki rahu! Nii avaliku sektori klientide kui ka eraisikute jaoks langetatakse hindu umbes 60% võrra. Lisaks lõikab ta ühe suure saeveski jaoks tamme kantpalkideks. See fakt, et ta töötab muuhulgas matkaradade vabatahtliku hooldajana, sobib suurepäraselt tema huvide ringi, sest nii tugevdab Sandra sidet metsaga ja kontakte metsaomanikega. Talvel suleb Sandra saeveski kuuks ajaks, kuna ta müüb linnas kohalikul turul jõulukuuski, mis on saanud juba traditsiooniks.

Kui Sandrale saeveskisse külla jõuame, saeb ta parasjagu männipalke. Täna on tal kaasas neli assistenti ja grupp näeb välja uskumatult hästi koordineeritud. Kaks meest koorivad ehitamiseks vajalikke palke ja ülejäänud kaks töötavad pingil. Iga liigutus on veatu ja on näha, et see kõik on lõbus, vaatamata kurnavale kuumusele. Vaheajal tuleb Sandra ema ja toob hommikusöögi. Temaga on kaasas lapsed ja koer, samuti tuli jalgrattaga kohale ühe abilise lapselaps, kõigil on hea tuju ning nad ajavad elavalt juttu. Töö on suur osa elust. Ja kui see teile meeldib, peakski see nii olema.


Name:
Email:
Subject:
Message:
x

Wood-Mizeri pressikeskus

Te olete Wood-Mizeri – maailma juhtiva lintsaagide ja saepinkide tootja – pressikeskuse lehel. Siit leiate ettevõtte uudiseid, seadmete kasutamise lugusid ning videointervjuud saepinkide omanikega.

Iga lugu on äriidee või uus lähenemine, mis aitab oma ärile teise pilguga vaadata. Kui otsite uusi tehnoloogiaid või mõtlete oma projektist saetööstuses, siis olete sattunud õigele kodulehele!


pressikeskus