Uudised

Tee ise! Puidust valamu ja tööpind

22. mai 2019

Tee ise! Puidust valamu ja tööpind

Paljud Wood-Mizeri pinkide omanikud meisterdavad puidust unikaalseid esemeid oma majade interjööri loomiseks.

Erik Mins on üks neist inimestest. Kui elektriliinide ehitamise käigus saeti tema maja lähedal maha puid, oli nende puude seas oli ka umbes 90 cm diameetriga must pähklipuu. Erik aimas kohe selle puidu potentsiaalset väärtust. Ta otsustas unikaalse materjali päästa, muutes selle millekski ilusaks ning kasulikuks.

„Kõigepealt saagisin ma selle palgi oma hüdraulilisel LT40 pingil lahti, mille tulemusena sain suurepärased lauad,“ räägib Erik. Nähes, et ühest ainsast palgist sai ta tervelt 1,2 kuupmeetrit saematerjali, hakkas Erik kaaluma erinevaid projekte, kus oleks seda kaunist puitu võimalik mõistlikult rakendada. Nii tuligi talle pähe maamaja tööpinna ja valamu valmistamise idee.

Erik kuivatas materjali õhu käes ära ning teostas kogu mööbliosade valmistamise ning valamu ja 300 cm × 60 cm × 53 cm mõõtmetega tööpinna kokkupanekuga seotud töö käsitsi ise. Tema naine oli sellest väga huvitatud ja toetas pidevalt motivatsiooni, tänu millele suutis Erik antud projekti lõpule viia juba mõne nädalavahetusega.   

„Tulemus oli oodatust isegi parem,“ ütleb Erik. „Meie juures on käinud palju külalisi ja mu projekt meeldib absoluutselt kõigile. Olen isegi saanud mitmeid samasuguse valamu tellimusi. Ja seda tänu minu Wood-Mizeri pingile! Ilma selleta poleks ma hakkama saanud.“Name:
Email:
Subject:
Message:
x

Wood-Mizeri pressikeskus

Te olete Wood-Mizeri – maailma juhtiva lintsaagide ja saepinkide tootja – pressikeskuse lehel. Siit leiate ettevõtte uudiseid, seadmete kasutamise lugusid ning videointervjuud saepinkide omanikega.

Iga lugu on äriidee või uus lähenemine, mis aitab oma ärile teise pilguga vaadata. Kui otsite uusi tehnoloogiaid või mõtlete oma projektist saetööstuses, siis olete sattunud õigele kodulehele!


pressikeskus