Uudised

Tänu päikesekuivatile on puit kaitstud vee- ja putukakahjustuste eest

2. jaanuar 2019

Tänu päikesekuivatile on puit kaitstud vee- ja putukakahjustuste eest

Farmer Nathan Brown oli väsinud võitlemast putukatega, kes rikuvad õhu käes kuivavat saematerjali, ning ehitas puidu tarbeks päikesekuivati!

„Päikesekuivati teeb nende väikeste kahjurite olemise tuliseks, et nad teaks minu laudadest eemale hoida,“ otsustas Nathan. Kuivati projekti laenas ta Virginia osariigi Polütehnilise Ülikooli tasuta jooniste kogumist. Kuid kuivati paigaldamine haagissuvila haagisele oli Nathani enda idee. „Ma tahtsin teha mobiilset kuivatit, et seda saaks vedada mööda farmi või kohtadesse, kus on parasjagu käimas puidu saagimine,“ ütles ta.

Kasutades Wood-Mizer LT15 lintsaeraami DoubleHARD saega, saagis Nathan selle projekti jaoks laudadeks 1,3 m3 puitu. Papli, punase tamme ning männi kombinatsioon andis kuivatile vapustava välimuse. Vähe sellest, et Nathan on säästnud 2500 dollarit, tehes kõike ise, teenib ta tulevikus oma farmis puidu kuivatamisest raha. „Kavandasin seda projekti, kuna tahtsin oma LT15 saeraami abil teha kõrgekvaliteetset saematerjali,“ räägib Nathan. Olles ise saemees, on ta hästi informeeritud sellest, et saematerjali maksumus suureneb, kui seda õigesti ära kuivatada.

„Kõik, kes mu kuivatit näevad, ütlevad, et see olevat peaaegu et kunstiteos,“ ütleb Nathan naeratades. „Ilma LT15 saeraamita poleks ma suutnud sellist asja teha! Nüüd kuivati töötab ning mina olen valmis saagimistööga alustama, et seda saematerjaliga täita.“

Autor: Samantha Alexander


Name:
Email:
Subject:
Message:
x

Wood-Mizeri pressikeskus

Te olete Wood-Mizeri – maailma juhtiva lintsaagide ja saepinkide tootja – pressikeskuse lehel. Siit leiate ettevõtte uudiseid, seadmete kasutamise lugusid ning videointervjuud saepinkide omanikega.

Iga lugu on äriidee või uus lähenemine, mis aitab oma ärile teise pilguga vaadata. Kui otsite uusi tehnoloogiaid või mõtlete oma projektist saetööstuses, siis olete sattunud õigele kodulehele!


pressikeskus