Uudised

Tšehhi palkmajad: kogemused ja traditsioonid

18. juuni 2021

Tšehhi palkmajad: kogemused ja traditsioonid

Tšehhi traditsiooniliste palkmajade ehitamisel kasutatakse edukalt väikest höövliga varustatud saeraami Wood-Mizer LT15.

Tänapäeval on Kanada palkmajade ehitamise tehnoloogia tuntud üle kogu maailma. Sellised tared võivad püsida mitu sajandit ka karmis põhjapoolses kliimas. Tšehhis võib kohata sarnaseid maju, mis ehitati juba 15.–19. sajandil. Need pole oma omadusi kaotanud ja on seetõttu ka meie ajal väga atraktiivsed. Puidul kui ehitusmaterjalil on ainulaadsed omadused. See hingab ja toimib loodusliku konditsioneerina, neelab lõhnu ja sigaretisuitsu, neutraliseerib jõujoonte toimet ja hoiab inimestele mugavat suhtelist õhuniiskust umbes 50–60% tasemel. Lõppude lõpuks lõhnab puit hästi ja näeb ilus välja.Tšehhi kogemus

Hradec Kralove'ist pärit Hanis / Sruby a roubenky jätkab Tšehhi puitmajaehituse traditsiooni. Nagu eduka äri ajaloos sageli juhtub, ehitas ettevõtte omanik Pavel Hanish oma esimese puitmaja enda pere tarbeks, ja see tekitas suurt huvi: inimesed küsisid temalt pidevalt selle maja kohta. Nii leidis Pavel Hanish oma äriidee ja asutas 1999. aastal ettevõtte nimega Hanis. See ettevõte on oma enam kui 20-aastase ajaloo jooksul ehitanud üle 500 palkmaja Tšehhi Vabariigis.

Paigaldusjuht Petr Taufmann selgitab: „Puitmajade ehitamise alal on meil kogunenud tohutud kogemused. Nagu igas äris, on ka siin omad peensused. Kokkupandud maja kipub kokku tõmbama. Oleme välja töötanud ainulaadse süsteemi, mis võtab akende ja uste paigaldamisel arvesse materjali kokku tõmbamist. Näeme kohe ette avasid elektrijuhtmestiku paigaldamiseks ja muid ehituses olulisi detaile.“Hanis ehitab aastas umbes 30 maja, millest igaüks on valmistatud eritellimusel. Majad pannakse kõigepealt kokku tootmistsehhis, nii et ilmastikutingimused tööd praktiliselt ei mõjuta ja puit ei puutu kokku päikesekiirgusega. Iga minut monteeritakse töökojas korraga nelja maja. Seejärel võetakse need lahti elementideks, mis transporditakse lõpliku asukohta, mis võtab aega keskmiselt 2–3 kuud.

„Kuid isegi pärast seda, kui klient on töö vastu võtnud, jätkame me maja jälgimist 4 aasta jooksul, samal ajal kui see kokku tõmbab ja nõuab projekti täiendavat viimistlemist,“ räägib Petr Taufmann.Wood-Mizeri saeraam prussist palkmajade tootmisel


Ettevõte Hanis soetas mõned aastad tagasi väikese Wood-Mizer LT15 lintsaepingi. Sellel majade kokkupanemise töökotta paigaldatud masinal on kaks eriomadust. Esiteks võib see lõigata kuni 12 meetri pikkuseid palke. See on võimalik, kuna saeraami säng koosneb segmentidest, ja lisaks suurendavad lõikepikkust täiendavad sektsioonid. Teiseks, samale sängile on paigaldatud Wood-Mizer MP100 höövelpea. Seega teeb saeveski operaator kõigepealt palgist prussi, seejärel liigutab saepea sängi otsa ja lülitab höövelpea sisse. Selle tulemusena rahuldab üks väike ja odav masin suure tootmise kõiki vajadusi, lahendades korraga kaks probleemi – palgi lõikamine ja prussi hööveldamine.

„Hööveldatud pruss on palkmajade ehitamisel hädavajalik,“ ütleb Petr Taufmann. „Sellised palkmajad on nüüd populaarsust kogumas.“Wood-Mizeri saeraam töötab kahes vahetuses 10 tundi päevas, saagides Orlické ja Krkonoše mägedest pärit kvaliteetset Tšehhi puitu. Masin kasutab universaalseid Wood-Mizeri DoubleHARD-lintsaage, mida teritatakse ja räsatakse siinsamas Wood-Mizer BMP250 ja BMT100 seadmete abil.Seega, kui otsustate ehitada oma unistuste palkmaja, on Hanis alati valmis projekti arutama ja ellu viima. Ja Wood-Mizeri pink lõikab selle ehitise jaoks täiusliku prussi.

Täpsemalt: www.srubovedomy.cz

Name:
Email:
Subject:
Message:
x

Wood-Mizeri pressikeskus

Te olete Wood-Mizeri – maailma juhtiva lintsaagide ja saepinkide tootja – pressikeskuse lehel. Siit leiate ettevõtte uudiseid, seadmete kasutamise lugusid ning videointervjuud saepinkide omanikega.

Iga lugu on äriidee või uus lähenemine, mis aitab oma ärile teise pilguga vaadata. Kui otsite uusi tehnoloogiaid või mõtlete oma projektist saetööstuses, siis olete sattunud õigele kodulehele!


pressikeskus