Uudised

Soome Wood-Mizeri esindaja räägib puidutöötlemismasinate uuest sarjast

20. mai 2021

Soome Wood-Mizeri esindaja räägib puidutöötlemismasinate uuest sarjast

Howard Blackburn, Wood-Mizeri esindaja Soomes, jagab oma mõtteid puidutöötlemisseadmete kohta, oma kirge puiduga töötamise vastu ja seda, miks Soome on puidutöötlemise jaoks parim koht.Howard Blackburn alustas koostööd Wood-Mizeriga peaaegu kolmkümmend aastat tagasi kliendina, kes vajas oma perefarmi palkide lõikamiseks saeraami. „Mul on talu, mis koosneb põllumaast ja metsast. Talu vanad hooned vajasid remonti. Need olid enamasti puitkonstruktsioonid ja nende taastamine nõudis mittestandardsetes mõõtudes saematerjali. Siit tulenes minu esialgne vajadus saeveski järele,“ selgitab Howard.

„Pärast seda, kui ma pärisin Soomes ühe talu, pidin metsas kõvasti tööd tegema, et see korda teha. Minu esimesed ülesanded olid võsa ja vanade puude koristamine, teede ja kraavide parandamine ning palkide saagimine,“ meenutab Howard.
1993. aastal nõustus ta abiks olema Wood-Mizeri saemasinate demonstreerimisel üle kogu Soome ja temast sai „Wood-Mizeri vabakutseline agent“. Ametilt on ta sisekujundaja ja töötanud aastaid puidutööstuses. „Ühendkuningriigis tegelesin ettevõtjana vanade puitmajade restaureerimisega. Mul oli puidutöökoda ja suur huvi puidu vastu,“ räägib Howard.

Soome, mis asub Rootsi ja Venemaa vahel Euroopa põhjaosas, on rikas metsade poolest. „Enamik enne 1960. aastaid ehitatud maju Soomes olid palk- või puitmajad. Umbes 75% Soome territooriumist on mets, mida siin nimetatakse „roheliseks kullaks“. Metsatööstus on meie kõige olulisem majandussektor,“ märgib Howard.

„Metsas töötamine aitas mul seda potentsiaali avastada. Mõned palgid olid liiga head, et neid tööstusele hulgi müüa. Pärast oma esimese LT40 mobiilse saeraami soetamist suutsin need lahti saagida ja luua väärtuslikumat toodet,“ räägib Howard.

Wood-Mizeri Soome kontor on pereettevõte, kus kliente võetakse soojalt vastu. „Meie lähenemine klientidele on teenusele orienteeritud. Oleme paindliku tööajaga pereettevõte. Samuti teeme klientidele selgeks, et oleme osa suuremast Wood-Mizeri meeskonnast, mis on alati valmis appi tulema, kui nad vajavad abi või nõu,“ räägib Howard. Ta märgib, et puit on keskkonnasõbralik materjal ja selle kasutamisel on Soomes pikad traditsioonid.Viimasel ajal pakuvad Howard ja tema Falkbergi esindus lisaks metsatöötlemisseadmetele ka puidutöötlemismasinaid. „Varem olid peamisteks seadmeteks saekaatrid. Kuid nüüd oleme põnevil, et alustasime tööd Wood-Mizeri puidutöötlemismasinatega,“ ütleb Howard.
Puidutöötlemismasinad, nagu freesid, rööbitsad, höövlid või paksushöövlid, on muutunud väga populaarseteks puidutöötlejate seas kogu Soomes, peamiselt tänu nende mitmekülgsusele, kasutusmugavusele ja taskukohasusele. Need MOReTENSi poolt Rootsis leiutatud ja nüüd Wood-Mizeri poolt toodetavad masinad võimaldavad klientidel muuta oma puidutöötlemisideed toodeteks, mida kasutatakse näiteks Soomes väga populaarsete puit- ja palkmajade või saunade ehitamiseks ja renoveerimiseks.

Howard usub, et MOReTENsi otsus teha koostööd Wood-Mizeriga ja viia kogu puidutöötlemismasinate tootmine Poola ja USAsse oli arukas ja paljulubav. „Tehase kolimine Poola toob tooted Euroopa turule lähemale. Samuti on see Wood-Mizeri kuulsa loosungi „From Forest to Final Form“ –„Metsast lõpliku tooteni“ loomulik areng,“ selgitab Howard. „Uued Wood-Mizeri tootmistsehhid kasutavad nüüdisaegseid tehnoloogiaid ja tootmismeetodeid. Ja klientidele on väga mugav saada nii saagimis- kui ka höövelseadmeid samalt tootjalt,“ lõpetab ta.

Name:
Email:
Subject:
Message:
x

Wood-Mizeri pressikeskus

Te olete Wood-Mizeri – maailma juhtiva lintsaagide ja saepinkide tootja – pressikeskuse lehel. Siit leiate ettevõtte uudiseid, seadmete kasutamise lugusid ning videointervjuud saepinkide omanikega.

Iga lugu on äriidee või uus lähenemine, mis aitab oma ärile teise pilguga vaadata. Kui otsite uusi tehnoloogiaid või mõtlete oma projektist saetööstuses, siis olete sattunud õigele kodulehele!


pressikeskus