Uudised

Sloveenia tisleritöökoja omanik töötab Wood-Mizeri tööpinkidega

17. aprill 2019

Sloveenia tisleritöökoja omanik töötab Wood-Mizeri tööpinkidega

Sloveenia puidutöötleja räägib, kuidas ta parendas ja arendas järk-järgult oma äri ja kuidas tema unistus töötada puiduga on saanud teoks.

Minu nimi on Jože Modic, ma olen Sloveenias Slovenj Gradeci asulas tegutseva tislerifirma Modic Carpentry omanik.

Puit tähendab minu jaoks palju: see lisab soojust ja stiili igale kodule. Kui te armastate puitu, valige kõhklemata puidutöötleja elukutse!

Mina isiklikult valisin 1981. aastal tisleri eriala, sest see töö meeldib mulle, ja ma arvan, et tegin õige valiku. Õppisin kolm aastat Maribori ametikoolis.

Esialgu nägi minu äri välja väga tagasihoidlik. Minu töökoda oli vaid 4 × 9 meetrit suur. Ma sõitsin mopeediga kohtumisele klientidega, kes tellisid minult uksi ja põrandaid. Tasapisi hakkasin ostma puidutöötlemismasinaid.

Leidsin, et oma äri on vaja arendada ja parendada järk-järgult ning sedasi pidevalt töötades on mul rohkem kasumit ja rohkem võimalusi toota ainulaadseid puidust tooteid. Inimestele meeldis minu töö, nad tellisid heameelega minult eri tooteid, nii et ma hakkasin võtma tööle abilisi – algul ainult ühe, siis kaks, siis kolm ja edaspidi rohkem. Meil puudusid töökojas mõned masinaid, kuid aja jooksul soetasime needki.

Me keskendusime tisleritöödele ruumikujunduses. Praegu saame oma seadmetega teha peaaegu kõike: kööke, magamistube, lastetube, kabinette ... Pakume oma teenuseid ka kohalikele ettevõtetele.

Teeme ise disaini: köögid kõvadest puuliikidest, puitlaastplaatidest või lamineeritud plaatidest, samuti Kerrock-paneelidest. Loomulikult teeme ka kontorisisustust, treppe, uksi ja muid tisleritooteid, sealhulgas mööblit ja aknaid.

Suurimaks takistuseks meie äri arengule oli seadmete soetamine. Pole võimalik saada kõike vajalikku ühe päevaga, selleks kulub aastaid. Meie puhul võttis sellise töökoja loomine, nagu meil praegu on, aega peaaegu 27 aastat ja me oleme ikka veel arengu teel.

Ostame puitu erametsaomanikelt ja metsaomanikest ettevõtetelt. Meie tehnoloogiline protsess algab palgist – toorainest, mida me saeme, siis lõikame välja lauad, otsame need, hööveldame ja nii edasi kuni lõppviimistluseni.

Ma töötan Wood-Mizeri saeraamidega, sest mulle sobib nende mobiilsus, saematerjali kvaliteet ja tooraine optimaalne lõikamine ilma liigsete jäätmeteta. Selle tööpingiga oleme suutelised palgid täielikult ära kasutama. Mõnikord võib kogu toote valmistada ühe palgi puidust.

Kui palgid on saetud, sorteerime me saadud toorikud ja asetame need kuivatamiseks riitadesse. Kohe kui saematerjal ära kuivab, hööveldatakse ja lihvitakse see ära. Seejärel läbib see vahetöötlemise CNC-tööpinkidel. Lõpuks katame tooriku vaha, õli või lakiga enne toote kokkupanemist.

Kliendid hindavad meie ettevõtte pädevust, toodete kvaliteeti ja muidugi soojust, mida puit nende kodudesse toob. Me võtame kõik mõõdud kohapeal ja soovitame klientidele, millised tooted nende kodudesse kõige paremini sobivad. Meie kliendid on tulemusega väga rahul.

Soovitan töötada tugevate puiduliikidega, sest need annavad sooja tunde. See on looduslik materjal, mida võib saada enda piirkonnast ja kasutada nii, et see annab rahulolu mitte ainult tellijatele, vaid ka nende mitme põlvkonna järeltulijatele.

Name:
Email:
Subject:
Message:
x

Wood-Mizeri pressikeskus

Te olete Wood-Mizeri – maailma juhtiva lintsaagide ja saepinkide tootja – pressikeskuse lehel. Siit leiate ettevõtte uudiseid, seadmete kasutamise lugusid ning videointervjuud saepinkide omanikega.

Iga lugu on äriidee või uus lähenemine, mis aitab oma ärile teise pilguga vaadata. Kui otsite uusi tehnoloogiaid või mõtlete oma projektist saetööstuses, siis olete sattunud õigele kodulehele!


pressikeskus