Uudised

Saeveski Lõuna-Aafrikas suurendab kasumit höövel-freespingi abil

29. jaanuar 2020

Saeveski Lõuna-Aafrikas suurendab kasumit höövel-freespingi abil

Saeveskiettevõte Highlands Sawmill asub ühes paljudest Hardingi linna lähedastest viljakatest orgudest. Siin laiuvad ka ulatuslikud metsad, kust tuleb suur kogus saematerjali kogu Lõuna-Aafrika jaoks.

Sawmill Highlands on kolmanda põlvkonna puidutöötlemistalu, mis kuulub Hoggi perekonnale. Talu praegune omanik Jeff Hogg suurendas männi- ja eukalüptiistandusi, millele oli aluse pannud tema isa, 740 hektarile ning hakkas tootma saematerjali mööbli ja ehituse, antiseptiliselt töödeldud tulpade, põllumajanduse ja paberi tootmiseks vajalike taimsete kiudude jaoks.

Saeveski juht Gerhard Pretorius ütleb, et Wood-Mizeri tehnoloogia on olnud võtmetegur tootlikkuse suurendamiseks ja valmistoodangu väljalaskeks nende tootmises. 2016. ja 2017. aastal käivitati siin edukalt kaks Wood-Mizeri saeveskiliini.

Esimene liin koosneb kaugjuhtimispuldiga Wood-Mizeri LT70 Remote lintsaepingist, laadimise kaldteest ja konveierist valmis laudade ümbertõstmiseks saeveskipingi juurest servalõikuri EG300 juurde. See liin toodab geomeetriliselt täpselt lõigatud kuuemeetrilisi saematerjali palke maksimaalse läbimõõduga kuni 950 mm.Teine liin on ehitatud ümber Wood-Mizeri vertikaalse saeraami (TVS) ja mitmepealise horisontaalpingi HR700. Liin töötleb mööblitoorikuteks väikesi männipalke läbimõõduga 150 kuni 250 mm ja pikkusega kuni 4,8 m.


Kuivatamiseks kasutatakse kuivatuskambreid ning lintsae ettevalmistusala, mis on varustatud Wood-Mizeri teritus- ja lahutuspingiga, võimaldab saeveskil valmistada ette terad vastavalt tootmiseesmärkidele.

Wood-Mizeri höövelpink MP360, mis käivitati aastal 2018, on laiendanud saeveski võimalusi: nad toodavad nüüd valmis puittooteid, mis annavad palju rohkem lisandväärtust.

„Me oleme juba ammu otsinud höövel-freespinki, mis võimaldaks meil töödelda saetud materjali ja toota parima juurdehindlusega tooteid,“ räägib Gerhard Pretorius. „Aga me ei saanud lubada seda investeeringut endale seni, kuni leidsime Wood-Mizeri MP360 tööpingi.“

„Selle seadme hind ja funktsioonid, st neljast küljest hööveldamine ja freesimine, on praegu turul kättesaadavatest parima suhtega. Nüüd saame töödelda saetud materjali hööveldatud ja profileeritud toodeteks ühe läbimisega. Sealjuures oleme parandanud toote hinna suhet tooraine kuupmeetri kohta 200% võrra.“

MP360 vastupidav konstruktsioon võimaldab paksu puidu töötlemist neljast küljest maksimaalse höövelduskõrgusega 160 mm ja saagimislaiusega kuni 360 mm. Ühepoolsel hööveldamisel võib toorik olla isegi suurem: kuni 230 mm kõrge ja kuni 510 mm lai. Tööpingi nelja mootori võimsus on 3–5,5 kW ja etteande kiirus on 3–15 m/min.


„Wood-Mizeri pikaajaline kogemus ja selle firma töötajate pühendumus kvaliteetsele klienditeenindusele teeb meie investeeringud veelgi tulusamateks,“ selgitab Gerhard Pretorius.

Autor: Etienne Nigel

Name:
Email:
Subject:
Message:
x

Wood-Mizeri pressikeskus

Te olete Wood-Mizeri – maailma juhtiva lintsaagide ja saepinkide tootja – pressikeskuse lehel. Siit leiate ettevõtte uudiseid, seadmete kasutamise lugusid ning videointervjuud saepinkide omanikega.

Iga lugu on äriidee või uus lähenemine, mis aitab oma ärile teise pilguga vaadata. Kui otsite uusi tehnoloogiaid või mõtlete oma projektist saetööstuses, siis olete sattunud õigele kodulehele!


pressikeskus