Uudised

Sõrestikmajade taastamine: hobist ärini

8. mai 2019

Sõrestikmajade taastamine: hobist ärini

Wood-Mizeri pinkide paljude omanike jaoks saab puidutöötlus alguse hobina, kuid aja jooksul muutub tõeliseks äriks, millega ei kaasne mitte ainult nauding, vaid ka sissetulek.

Kim ja Christian Cibulla pere juhib Saksamaalt väiksest Berkumi linnast globaalset masinatööstusettevõtet. Huvi vanaaegse puitarhitektuuri vastu viis neid selleni, et mõned aastad tagasi soetasid nad ühelt oksjonilt arhitektuurimälestiste nimekirja kantud poollagunenud ehitise.

„Tegelikult otsisime endale korterit, kuid nii suurepärast võimalust ei saanud kasutamata jätta,“ rääkis Kim. „Keegi teine ei tahtnud seda maja soetada, kartes, et selle ostuga võivad kaasneda suured väljaminekud, mis on seotud ehitise renoveerimise ning arhitektuurimälestiste kaitse organite karmide nõudmistega.“

Pärast mitu kuud kestnud tööd oli maja täielikult taastatud, kuid Kim ja Christian Cibulla said aru, et nad ei piirdu saavutatuga, ning soetasid naaberkonnas veel ühe sõrestikmaja.

Praegu teeb pere usinalt tööd kolmanda maja kallal, mille lähedale saab ehitatud ka tisleritöökoda. Kümnest meistrist koosnev brigaad tegeleb aktiivselt hoone remondiga. Wood-Mizeri suur seadmepark hõlmab 2013. aastal soetatud elektrimootoriga LT20 saeraami ning lisaks ka 2018. aastal ostetud mobiilset diiselmootoriga LT70 pinki ja EG100 servalõikurit. Kuivatuskambri moodulid on paigaldatud ratastega haagisele. Alles hiljaaegu sai siia toimetatud Wood-Mizeri esimene höövel-freespink. Kõik masinad on kergesti transporditavad ning neid saab paigaldada otse ehitusplatsile. Christian Cibulla ostab värskelt saetud tammepuitu ning hoiab seda palkidena 3-4 aastat, seejärel saeb lahti ja kuivatab vastavalt vajadusele.  

Ilmselgelt aitas Cibulla pere hangitud kogemus neil muuta oma hobi uueks äriks, milleks on vanaaegsete majade remondi ja taastamise teenus. Seega saavad nüüd ka teised puitarhitektuuri armastajad nautida elu restaureeritud sõrestikmajades. Tel: +49 151 18 250 114

Autor: Kirsten Longmuss
Name:
Email:
Subject:
Message:
x

Wood-Mizeri pressikeskus

Te olete Wood-Mizeri – maailma juhtiva lintsaagide ja saepinkide tootja – pressikeskuse lehel. Siit leiate ettevõtte uudiseid, seadmete kasutamise lugusid ning videointervjuud saepinkide omanikega.

Iga lugu on äriidee või uus lähenemine, mis aitab oma ärile teise pilguga vaadata. Kui otsite uusi tehnoloogiaid või mõtlete oma projektist saetööstuses, siis olete sattunud õigele kodulehele!


pressikeskus