Uudised

Sõrestikmajade ehitus Norra moodi

1. august 2019

Sõrestikmajade ehitus Norra moodi

Oma uue Wood-Mizeri LT70 lintsaepingi abil teostab see Norra ettevõte igasuguseid sõrestikmajade ehitusprojekte – alustades hubastest järveäärsetest majakestest ning lõpetades luksuslike puhkemajadega mäetippudel.

Simostranda Stav & Laft on ettevõte, mis asub Oslo lähedal ning tegeleb karkasstehnoloogial põhinevate puitkonstruktsioonide ehitusega. Ettevõtet juhivad Sveinung Bergan ja Einar Holm, kes on koos töötanud juba üle 20 aasta.

Juba lapseeas ehitas Einar metsa oma maja kõrvale onne. Tema arvates on ta siia ilma sündinud just selleks, et ehitada maju. Sveinung on aga varem tegelenud veokite ning muu erineva tehnikaga, ning talle meeldib ka kätega töötada.

Nad spetsialiseeruvad klientide jaoks komplekslahenduste pakkumisele, tegeledes puitmajade ehituse kõikide aspektidega, alates maja projekteerimisest kuni katuse murumätastega katmiseni välja. Nende kogemus lubab samal kvaliteeditasemel luua nii lihtsaid puitonne sügavale metsa kui ka luksuslikke puhkemaju mägedesse.

Neil on olemas alltöövõtjad, kes teostavad elektri- ning santehnilisi töid, ja seetõttu ei pea nende kliendid teisi spetsialiste otsima. Simostranda Stav & Laft on komplekslahendus muljetavaldava kogemuse ning rõhuga kvaliteedile.

„Norras on puitmajade ehitamisel rikkalik ja iidne traditsioon. Sellistes majades on tervem mikrokliima. Juba alates viikingite ajastust ja kuni 19. sajandini oli see majaehitusviis Norras domineeriv. Ehitusmeetodid on praegugi enamuses samad ja nende abil kerkivad vastupidavad ning ilusad hooned. Nii et me usume Norra majaehitustraditsioonidesse kindlalt.“„Meie filosoofia seisneb selles, et projektid peaksid olema unikaalsed ning turvalised. Meil on olemas oma lintsaepink, millel lõikame kogu konstruktsiooni jaoks vajaliku materjali. Kõiki paneele ja põrandaid valmistatakse käsitsi, kuid peale selle loome me individuaalinterjööre. Oma töö kvaliteedis oleme me alati kindlad.“

Projektides kasutatakse kohalikest metsadest pärit puitu, mis saetakse lahti pikkadeks taladeks uue Wood-Mizeri LT70 lintsaeraami abil. Seejärel laotakse talad kuivama, mis kestab umbes kaks aastat. Kui ehitis on valmis projekteeritud, valivad nad oma varudest välja kuivad talad ning saevad need lahti vajalikus mõõdus detailideks.

Seejärel saematerjal lõigatakse, sobitatakse ühendustega kokku, ning hoone tervikuna pannakse kokku töökojas. Sellel etapil kasutatakse erinevaid saage, nuge ning mootorsaage, et olla kindel kõikide ühenduste ideaalses sobivuses, ning puidu pinda viimistletakse kirve abil käsitsi. Seejärel ehitis monteeritakse lahti, laaditakse treilerisse ning toimetatakse platsile, kuhu seda soovitakse püstitada.


Neid saematerjale poest ei saa: Einar ja Sveinung valmistavad neid iga projekti jaoks individuaalse tellimuse alusel.

„Lintsaeraami vajame me praktiliselt kõigeks: põrandad, katused, talad, palkide lõikamine – peaaegu kõiki komponente valmistatakse esialgselt saeraamil.“
Varem töötasid nad 1991. aastal soetatud LT40 pingiga, kuid 2018. aastal läksid nad üle uuele kiirema hüdraulikaga LT70-le. Peale selle tegi Wood-Mizer neile sängipikendusega pingi. Kaks hüdraulilist kettpöörajat jaksavad pöörata isegi kõige pikemaid palke ja hüdraulilised veorullikud on võimelised palki sängil tagasi ja edasi liigutama. Sellise konfiguratsiooni juures saavad nad saagida kuni 12 meetri pikkuseid palke.„Tegelikult olime me oma vana saeraamiga väga rahul ning uue Wood-Mizeri raami soetamise kasuks otsustasime teeninduse pärast, mida Wood-Mizeri Norra filiaal pakub. Niipea kui meil on midagi vaja, on teenindus kohe kohal.“

„Wood-Mizeri pingid on norralastele hea lahendus, kuna siin on palju farmereid, ning need saeraamid on kasutuses ohutud ja lihtsad.“

Autor: Jacob MooneyName:
Email:
Subject:
Message:
x

Wood-Mizeri pressikeskus

Te olete Wood-Mizeri – maailma juhtiva lintsaagide ja saepinkide tootja – pressikeskuse lehel. Siit leiate ettevõtte uudiseid, seadmete kasutamise lugusid ning videointervjuud saepinkide omanikega.

Iga lugu on äriidee või uus lähenemine, mis aitab oma ärile teise pilguga vaadata. Kui otsite uusi tehnoloogiaid või mõtlete oma projektist saetööstuses, siis olete sattunud õigele kodulehele!


pressikeskus