Uudised

Puidutööd Prantsuse Alpides: puidu võlu igas projektis

10. august 2022

Puidutööd Prantsuse Alpides: puidu võlu igas projektis

Prantsuse Alpide väikesest külast pärit puusepp Yvan Cometto valmistab Wood-Mizeri masinal kohalikust puidust tooteid. „Ma ei vahetaks iial seda [ametit] ühegi teise vastu,“ tunnistab ta naeratades.

Montricher-Albanne on väike küla Prantsuse Alpides Itaalia piiri lähedal. Tee Yvani majja, kus ta elab ja töötab, on järsk ja käänuline, kulgedes läbi tihedate lehtmetsade ja maaliliste mäeahelike. Tema töökoda asub 1200 meetri kõrgusel merepinnast, kust avaneb hämmastav vaade kogu orule. Vaatamata sellele, et Savoie piirkonnas on aastas neli aastaaega, tundub, et siin paistab alati päike, mis annab külaelanikele palju energiat ja rõõmu.   


Yvan Cometto on puusepatöö vastu huvi tundnud lapsepõlvest saati. Vanaisa õpetas talle, kuidas tööriistaga töötada ja puidust väärtuslikke esemeid luua. Yvan liitus Prantsuse Puidutöö Seltsiga 14-aastaselt ja on sellest ajast peale olnud professionaalne puusepp. Ta jätkab oma puutööoskuste arendamist, ja täna ei kujuta ta ilma puidutööta oma elu enam ettegi.

„Mulle meeldib avastada puidu ilu igas projektis, mida ma teen, ja ma ei lõpeta kunagi puidu uurimist ja tundmaõppimist. See materjal käitub lõikamisel ja painutamisel ning selle mööbliesemeks muutmisel erinevalt,“ märgib Yvan Cometto.
2020. aastal otsustas ta asutada oma puidutöötlemisäri ja hakata sõltumatuks ettevõtjaks. YC Charpente on väikeettevõte, mis on spetsialiseerunud erinevate puittoodete, nagu eritellimusmööbli, majainterjööri ja -laienduste, terrasside, ehitusliku saematerjali jms tootmisele. „Oma ettevõtte loomine oli tõsine otsus ja mul on hea meel, et ma selle langetasin. Täna saan kogu töö ära teha ise. Töötan välja ja viin ellu palju projekte,“ ütleb Yvan.

Yvan usub, et puit on suurepärane materjal, millel on ainulaadsed omadused. „Ostan palki kohalikust metsamajandist. See on ilus puit. Kasutan peamiselt lehist, aga vahel ka tamme, vahtrat ja saart. Hiljuti sain mitu puitkonstruktsioonide tellimust, nagu maja laiendused, terrassid ja laudkatted,“ räägib Yvan. Talle meeldib oma piirkonda toetada, varustades kohalikke ostjaid oma toodetega. „Minu kliendid on siit pärit ja tunnevad hästi minu töökoda. Selle piirkonna puitu peame me kõik oma varanduseks.“


Alates sellest, kui Yvan 2020. aastal YC Charpente asutas, on ta kasutanud Wood-Mizeri seadmeid. Tema jaoks kõige olulisem masin on saeraam LT15CLASSIC, millega ta valmistab laudu, lafetti, prusse ja talasid. Osa neist materjalidest müüb Yvan ehituspuiduna kohalikele ostjatele ja ülejäänud osa hööveldab. „Mul on hea meel, et saan oma töökojas teha kõike A-st Z-ni,“ tunnistab Yvan.

Ta valis Wood-Mizer LT15 saeraami, kuna tundis, et see on algajale parim valik. LT15 on soodne, kuid väga funktsionaalne ja vastupidav. Yvani saeraam töötab bensiinimootoriga, nii et ta ei pea elektri kättesaadavuse pärast muretsema. Lisaks on LT15CLASSIC kerge ja kompaktne, mistõttu on seda lihtne transportida.


Yvan sai Wood-Mizeri kohta teada internetist. Ta veetis mitu tundi erinevate tootjate saeraame võrreldes, kuid võttis lõpuks ühendust Wood-Mizeri Prantsusmaa esindajaga. Kontorisse jõudes avaldas talle muljet seadmete lai valik ja kõrge kvaliteet. Et olla kursis kõigi Wood-Mizeri viimaste toodetega, tellis Yvan igakuise uudiskirja ning jälgib Wood-Mizeri ametlikke sotsiaalmeediakanaleid.

Tulevikus plaanib Yvan oma äritegevust laiendada, palgates töölisi ja vahetades oma saeraami LT40 või isegi LT70 mudeli vastu. Nii on tal võimalik suurendada tootmist ja ette võtta veelgi suuremaid ehitusprojekte. Samuti kaalub ta oma töökotta Wood-Mizeri täiendava varustuse, näiteks EG300 servalõikuri soetamist. Seni aga meeldib talle päeva alustada nii: tõusta varakult, minna metsa, kohtuda tellijaga ja lõigata oma LT15 saeraamil lahti palgi. „Kunagi ei tea, mis juhtub homme, ja see ongi see, mis mulle puiduga töötamise juures kõige rohkem meeldib,“ tunnistab ta.
***

Name:
Email:
Subject:
Message:
x

Wood-Mizeri pressikeskus

Te olete Wood-Mizeri – maailma juhtiva lintsaagide ja saepinkide tootja – pressikeskuse lehel. Siit leiate ettevõtte uudiseid, seadmete kasutamise lugusid ning videointervjuud saepinkide omanikega.

Iga lugu on äriidee või uus lähenemine, mis aitab oma ärile teise pilguga vaadata. Kui otsite uusi tehnoloogiaid või mõtlete oma projektist saetööstuses, siis olete sattunud õigele kodulehele!


pressikeskus