Uudised

Poola esmaklassiline mööblivabrik vallutab turu Wood-Mizeri WB2000 saepingiga

21. jaanuar 2021

Poola esmaklassiline mööblivabrik vallutab turu Wood-Mizeri WB2000 saepingiga

Poola Sepolno Krajenskie linnast pärit vabrik FAGUS on aastatepikkuste traditsioonide ja põlvkondade kogemustega pereettevõte. Vabrik on spetsialiseerunud täispuidust, peamiselt tammest ja pöögist mööbli tootmisele. See esmaklassiline mööbel on mõeldud magamis-, elu- ja söögitubadesse.

Iga ese on tegelikult kunstiteos ning erineb välimuse ja stiili poolest. „Meie mööbel on ainulaadne. Puidust on võimatu luua täiesti ühesuguseid kummuteid või riidekappe,“ ütleb ettevõtte kaasomanik Kacper Ziemiński. „Püüame ultramoodsas kujunduses kasutada puitmaterjali kõiki omadusi. Suurem osa mööblist on tänapäeval valmistatud puitlaastplaadist, kuid mitte meie vabrikus. Piisab vaid nägemisest ja oma kätega katsumisest, et mõista, kuivõrd ainulaadne, jäljendamatu materjal on puit, ning selles seisnebki puidu kõrgeim ilu.“
FAGUSe kaasomanikest vennad Mateusz ja Kacper Ziemiński jätkavad esivanemate tööd. Nende vanavanemad alustasid pere puiduäri, ostes oma esimese saepingi palju aastaid tagasi. Seejärel asutas nende isa ettevõtte, kus vennad töötavad 2013. aastast. „Jooksime lastena töökoja hoovis ringi ja tagusime naelu laudadesse,“ meenutab Kacper.Ettevõtte juhtimise eest vastutavad kõik pereliikmed – nad toetavad üksteist, analüüsides erinevaid probleeme ja püüdes leida parimaid lahendusi. Vennad hakkasid ühisest tegevusest osa võtma, tehes kõige lihtsamaid asju: mängisid töökoja kõrval, koristasid saepuru ja õppisid tasapisi mööblit kokku panema. Nüüd on ilmselge, et juba noorena alguse saanud kirg puutöö vastu on aja jooksul kujunenud kogemuseks ja sihikindluseks. Nad teavad, kuidas täita klientide individuaalseid ja keerukaid tellimusi ning luua ebatavalist ja ainulaadset mööblit.
Selles valdkonnas aitasid neil edu saavutada mitte ainult pereettevõttes omandatud kogemused ja oskused, vaid ka hobid ning – mis kõige tähtsam – haridus. „Olen aastaid tegelenud olümpiapurjetamisega,“ räägib Kacper. „Oma unistused täitsin olümpiamängudel osalemisega ja rahvusvahelistel võistlustel medalite võitmisega. Sport aitas kujundada mu iseloomu ja muutis mind distsiplineerituks, otsustusvõimeliseks ja sihikindlaks. Sport õpetas mind ka inimestega suhtlema, sest treenisin rahvusvahelistes meeskondades.“ See aitas Kacperil õppida võõrkeeli, mis on äritegevuses kasulik rahvusvahelistel turgudel kontaktide loomiseks.Tema vend Mateusz on lõpetanud Poznani Maaülikooli puidutöötlemistehnoloogia eriala. Seetõttu jagasid vennad äris ülesanded täiuslikult laiali. Samal ajal kui Kacper hoolitseb heade suhete eest välisklientidega, kontrollib Mateusz tootmist. Ta mõistab tehnoloogiat ja teab, kuidas uusi projekte luua. „Me kasutame iga vaba minutit, isegi lihtsalt koridoris kõndides, et arutada, mida saaks veel paremaks muuta,“ ütleb Kacper.

Ziemiński vendade ettevõte areneb edukalt ja investeerib. Nad ehitasid hiljuti uue töökoja ja paigaldasid sinna Wood-Mizeri tööstusliku saepingi. „WB2000 laialindiline saeraam sobib hästi meie tipptasemel liinidesse. Meil on tootmises 10 arvutiga juhitavat puidukuivatuskambrit, pikisuunaline multisaag, mitu saagi puitpaneelidele, 2 neljakülgset vormi-höövelpinki, 4 CNC-masinat, CNC-puurmasin, laialindiline lintlihvmasin, mitu pressi puidu liimimiseks ja liin õli pealekandmiseks,“ selgitab Mateusz.
„Otsustasime soetada WB2000, kuna see on suurte palkide saagimisel tootmise varases staadiumis asendamatu. Need investeeringud olid peamiselt suunatud tootlikkuse suurendamisele. Oleme teinud Wood-Mizeriga koostööd oma äri alustamisest alates. Esimene saepink, mille meie vanaisa ostis, oli Wood-Mizerilt ja meie uusim WB2000 on neljas Wood-Mizeri saeraam, mille meie ettevõte on omandanud. Investeering WB2000-sse on end täielikult ära tasunud, sest oleme tõepoolest oma varasemate seadmetega võrreldes tootlikkust kasvanud 10–15% võrra,“ räägib Mateusz. „Uue töökoja ehitamine oli tihedalt seotud WB2000 ostuga ning Wood-Mizeri inseneride välja töötatud lahenduste tulemuseks oli parem töövoog, ja – mis veelgi olulisem – vähenes vajadus mitme järgneva tootmisetapi järele.“„Lisaks otsustasime investeerida kahe sorteerimislaua soetamisse, et töödeldud puitu oleks lihtsam kolmeks vooks eraldada. Need lauad on materjalide klassifitseerimisel äärmiselt kasulikud, rääkimata Wood-Mizeri inseneride väljatöötatud kaldrampidest, mis võimaldavad masinal töötada peaaegu 8 tundi vaid ühe peatusega tera vahetamiseks,“ selgitab Mateusz. „Selle masina tehniline disain on täielikult kooskõlas meie vajadustega, kuna palgid on suured ja rasked ning see masin suudab neid hõlpsalt lõigata. Just seda me vajame,“ räägib Kacper.
Küsimusele, miks nad valisid Wood-Mizeri saepingi, vastab Mateusz: „Meil on head kogemused, Wood-Mizer ei ole meid kunagi alt vedanud, nii et otsustasime osta sellelt ettevõttelt veel ühe masina. Hindame koostööd Wood-Mizeriga. Oleme neid seadmeid kasutanud mitu aastat ning saame alati professionaalset teenindust ja tuge. Minu arvates on Wood-Mizer äripartner, keda tõeliselt usaldad.“Name:
Email:
Subject:
Message:
x

Wood-Mizeri pressikeskus

Te olete Wood-Mizeri – maailma juhtiva lintsaagide ja saepinkide tootja – pressikeskuse lehel. Siit leiate ettevõtte uudiseid, seadmete kasutamise lugusid ning videointervjuud saepinkide omanikega.

Iga lugu on äriidee või uus lähenemine, mis aitab oma ärile teise pilguga vaadata. Kui otsite uusi tehnoloogiaid või mõtlete oma projektist saetööstuses, siis olete sattunud õigele kodulehele!


pressikeskus