Uudised

Põnev saeraamiprojekt: USA-s Georgias asuvasse farmi ehitatud kabel

17. august 2022

Põnev saeraamiprojekt: USA-s Georgias asuvasse farmi ehitatud kabel

Tervelt 20 aastat kavandas George Coker oma Carnesville’is (Georgias) asuvale talule ideaalset täiendust. Tema maatükil asuv väike kabel tõotab häid kaubanduslikke väljavaateid.Kabelist saab pulmade ja perekondlike ürituste toimumiskoht, mis loob imelise atmosfääri ja võimaldab inimestel nautida talu ilu. Põline ehitaja, puusepp ja amatöörtisler George on leidnud oma teadmistele ja oskustele uut rakendust, et laiendada talu kasutamisvõimalusi. Suurem kabeli ehituspuidust on saadud otse George’i talust. „Meie talus maharaiutud männist on tehtud talad, sarikad ja roov,“ selgitab George. „Ja pingid on valmistatud meie vahtrast, mis oli eelnevalt kuivatatud.“Puidu kättesaadavus oli oluliseks teguriks, mis ajendas George’i soetama Wood-Mizeri mobiilse saeraami. „See saeraam on kuulunud mulle 20 aastat. LT40 Hydraulic võimaldab palgiga töötada ilma suurema käsitsitööta. Olles 80-aastane, saan manipuleerida palkide ja laudadega, töötades koos ühe paarimehega,“ selgitab George.Pärast lahtisaagimist pandi lauad kuuri, kuivatati, hööveldati ja värviti. Kabeli kaheksanurksed sambad lõigati välja kasutuselt kõrvaldatud elektriülekandeliinidest. „Projektist võttis osa kogu pere,“ ütleb George. Tema tütar Carolee tegi valmis kabeli joonised, muutes George’i unistused toimivaks projektiks. Tema poeg aitas konstruktsiooni kokkupanekuga, ja teised pereliikmed olid kogu projekti vältel kõrval, aidates saematerjali lihvida ja värvida ning kabelit kohapeal kokku panna. Pärast aastakümneid kestnud planeerimist ja kuue kuu pikkust tööd oli kabel lõpuks sündinud. Valmiskujul on tegemist külakiriku moodi oleva avatud paviljoniga, mille pindala on 12 m × 15 m ja sissepääs 3 m × 3,7 m. Sissepääsu peal on eritellimusel valmistatud kellatorn ja roostevabast terasplekist keevitatud tornikiiver.

Kellatorni sees on 35 cm suurune vana messingist kell, tornikiivril aga peretuttava valmistatud rist, mis on kaunistatud kirsskontpuu õitega. Kabel asub maalilise paiga kõrgeimas punktis – lehtmetsas, kust avaneb muljetavaldav vaade talule. Kui see meistriteos valmis sai, kutsus George oma pere kabeli võlvide alla kokku. Nädal enne uues kabelis toimuma pidanud esimest pulmapidu korraldas George’i perekond tema lapselapsele teemaõhtu. „Oli ilus kevadilm ja kõik me tundsime armastust ja uhkust.Kõigile 175 külalisele avaldas meie kabeli ilu väga suurt muljet,“ ütles George. Muide, ta plaanib juba uusi puitprojekte. „Ootan huviga, et saaksin Wood-Mizeri masinaga töötamist õpetada noorematele pereliikmetele,“ ütles ta.

Name:
Email:
Subject:
Message:
x

Wood-Mizeri pressikeskus

Te olete Wood-Mizeri – maailma juhtiva lintsaagide ja saepinkide tootja – pressikeskuse lehel. Siit leiate ettevõtte uudiseid, seadmete kasutamise lugusid ning videointervjuud saepinkide omanikega.

Iga lugu on äriidee või uus lähenemine, mis aitab oma ärile teise pilguga vaadata. Kui otsite uusi tehnoloogiaid või mõtlete oma projektist saetööstuses, siis olete sattunud õigele kodulehele!


pressikeskus