Uudised

Metsatööstusliin TITAN Poola ettevõttes MEBLOHIT

21. august 2020

Metsatööstusliin TITAN Poola ettevõttes MEBLOHIT

Tänu TITANi metsatööstusliinile suurendas Poola alustetootja tootlikkust, jättes sealjuures töötajate arvu endisele tasemele.

Meblohit on Poola ettevõte, mis on juba aastaid tegelenud puidust aluste tootmisega. See on väga keerukas ala, kus edu võtmeks on tootmisefektiivsus. Ettevõtte omanik, härra Jan Zawada, on aastate jooksul saanud tootmisefektiivsuse tõstmise eksperdiks.

„Algselt kasutasime me ketassaagi. Kuna efektiivsus oli madal, soetasime oma esimese kitsa lintsaega saeraami, ning seejärel veel ühe, et tõsta tootlikkust,“ ütleb Jan Zawada.Ajapikku on selgunud: selleks, et turuga sammu pidada ning konkurentidest mitte maha jääda, on vaja lisainvesteeringuid. Arvestades Poola tööturu seisundit, oli prioriteediks tootlikkuse tõstmine, hoides sealjuures töötajate arvu samal tasemel.

„Praegu on töötajate värbamine keeruline ning seetõttu oli üheks meie nõudmiseks uute seadmete osas tootmisefektiivsuse kasv ilma töötajate arvu kasvuta,“ ütleb ta. „Just seetõttu valisimegi Wood-Mizeri TITANi liini.“Wood-Mizeri metsatööstusliine TITAN projekteeritakse iga konkreetse tootmise jaoks individuaalselt. Ettevõttes Meblohit koosneb TITANi liin vertikaalsest TV6000 topelt-saeraamist palkide pneumaatilise pöörajaga (1), mitme saega MR3000 pingist prussi sängil tsentreerimise süsteemiga (2), horisontaalsest lintsaepingist HR500, palkide laadimise rampidest (3), pindlaudade konveierist (4), operaatori platvormist (5) ning saepuru kogumise konveierist (6), mis läbib pinkide all kogu liini.See konfiguratsioon tagab väiksema läbimõõduga palkide ning pindlaudade efektiivse töötlemise.

„Üldjuhul töötame me männi- ning kuusepalkidega, mis on 2,5 m pikad ja 15–45 cm läbimõõduga. Ettevõtte Wood-Mizer poolt meie jaoks välja töötatud seadmete kooslus on osutunud meie ülesannete täitmiseks ideaalseks,“ räägib Zawada.

Olukorra paranemist oli tunda juba projekti algstaadiumis. Enne saeti siin ühe töövahetuse käigus lahti umbes 60 m3 palke. Nüüd on tootlikkus aga tõusnud 1,5 korda, kuni 90 m3 ühe vahetuse käigus. „Tänu TITANi liinile tõstsime me efektiivsust ilma uute töötajate palkamiseta. See on meile väga oluline,“ märgib hr Zawada.

Tema mõtleb juba uutest investeeringutest – liini täiendamisest veel ühe jaotuspingi ning palkide sorteerimise laiendatud süsteemiga. „Järgmiseks aastaks plaanime veel mitme Wood-Mizeri pingi paigaldamist. Minu arvutuste järgi võimaldab see meil tootlikkust tõsta kuni 120 m3 puiduni ühe vahetuse jooksul sama töötajate arvu juures,“ ütleb ta.


Name:
Email:
Subject:
Message:
x

Wood-Mizeri pressikeskus

Te olete Wood-Mizeri – maailma juhtiva lintsaagide ja saepinkide tootja – pressikeskuse lehel. Siit leiate ettevõtte uudiseid, seadmete kasutamise lugusid ning videointervjuud saepinkide omanikega.

Iga lugu on äriidee või uus lähenemine, mis aitab oma ärile teise pilguga vaadata. Kui otsite uusi tehnoloogiaid või mõtlete oma projektist saetööstuses, siis olete sattunud õigele kodulehele!


pressikeskus