Uudised

Metsapäevad Lätis Tervete looduspargis 25. ja 26. mail 2018

6. mai 2018

Metsapäevad Lätis Tervete looduspargis 25. ja 26. mail 2018

Firma Wood-Mizer osaleb üritusel „Metsapäevad Lätis“, mille korraldab AS Latvijas valsts meži. Ürituse eesmärgiks on kutsuda kooliõpilasi ja nende vanemaid Tervete loodusparki ja anda neile teadmisi sellistest protsessidest nagu säästev metsa kasutamine ja efektiivsed tehnoloogilised lahendused, mis on kasutusel nüüdisaegses metsamajanduses ja puidutööstuses.

Wood-Mizeri esindaja Lätis firma SIA Oberts demonstreerib uut puidusaagimiskompleksi WB2000 töös. Otse Tervete metsapargi platsil näevad õpilased, kuidas palgid laaditakse pingile ja saetakse laudadeks, mis seejärel pingilt konveieriga automaatselt eemale viiakse. Kõiki protsesse juhib üks operaator, istudes mugavas tugitoolis ja töötades puuteekraani ja juhtkangidega. Pink WB2000 on varustatud videokaameratega, mis annavad kujutise monitorile, nii et operaator võib oma töökohalt detailselt jälgida kogu saagimisprotsessi.

Firma Wood-Mizeri poolt välja töötatud saagimise tehnoloogia paistab silma puidust saadava suure valmistoodangu poolest. Tänu kitsale saeteele saab igast palgist enam laudu ja vähem saepuru. Olenevalt palgi suurusest võib valmistoote väljund olla kuni 70–80%. Järelikult, teatud toodangumahu väljastamiseks tuleb ette valmistada vähem puitu ja metsa jääb seega enam puid.


Veel üks tähtis aspekt Wood-Mizeri tehnoloogia juures on see, et saeraame võib vedada metsa ja töötada seal autonoomselt. See tähendab, et pole vaja vedada palke saeveskisse. Transpordikulude säästmine vähendab mõju keskkonnale, sest mida vähem reise veoautod teevad, seda väiksem on kütusekulu ja vähem süsihappegaasi satub atmosfääri.

Saage enam teada puidusaagimise nüüdisaegsetest tehnoloogiatest. Kutsume külastama „Metsapäevi Lätis“ Tervete looduspargis 25.-26. mail 2018. GPS-koordinaadid: 56°29'07.9"N 23°22'11.8"E

Name:
Email:
Subject:
Message:
x

Wood-Mizeri pressikeskus

Te olete Wood-Mizeri – maailma juhtiva lintsaagide ja saepinkide tootja – pressikeskuse lehel. Siit leiate ettevõtte uudiseid, seadmete kasutamise lugusid ning videointervjuud saepinkide omanikega.

Iga lugu on äriidee või uus lähenemine, mis aitab oma ärile teise pilguga vaadata. Kui otsite uusi tehnoloogiaid või mõtlete oma projektist saetööstuses, siis olete sattunud õigele kodulehele!


pressikeskus