Uudised

„LT40 - fantastiliselt praktiline pink!“

18. märts 2020

„LT40 - fantastiliselt praktiline pink!“

Seda on raske uskuda, kuid Walesi põhjaosas asuvast väiksest Bala külast pärit David Jones valmistus kunagi hoopis teist tüüpi karjääriks.

„Pärast kooli tekkis mul soov millegi uue ja ebatavalise järele. Lahkusin perefarmist, läbisin kolme aasta pikkuse väljaõppe ning hakkasin peakokaks,“ räägib David. „Jah, ma olin tõepoolest peakokk otse meie Bala küla äärel asuva hotelli restoranis.“

Kahe aasta möödudes otsustas David oma juurte juurde tagasi pöörduda, tulles tagasi oma perefarmi. „Üks mu sõber nägi televiisorist Wood-Mizeri mobiilse pingi reklaami. Tal oli 200 aakrit metsa, seega näis mobiilse saeraami soetamise idee olevat üsna ahvatlev: see võimaldaks puhastada metsa ja lahti saagida vanu puutüvesid. Ta soetas LT40 pingi ning küsis minu käest, kas ma sooviksin töötada temaga koos. Mulle on töö puiduga alati meeldinud, seetõttu võtsin tema pakkumise heameelega vastu,“ räägib Dave.

Niimoodi sai peakokast saemees, ning kaks sõpra hakkasid mobiilse saeraamiga mööda ümbruskonda ringi sõitma, osutades puidu saagimise teenuseid. Umbes 6 aastat hiljem soetas David isikliku LT40 pingi.

„See oli vist 1990. aastal,“ meenutab David. „Seega vastab tõele, et olen Wood-Mizeri pingil töötanud üle 30 aasta.“Raha teenimise pink
David on üks neist professionaalidest, kes tunnevad oma asja ning seadmeid laitmatult.  

„Tegemist on fantastiliselt praktilise pingiga,“ vaimustub David. „See toimib nii vihma ja külma kui ka palavusega. Selle pingi tööd ilmastikuolud ei häiri. Masin on eriti hea puidu saagimise tellimuste täitmises. See on väga mugav – saad pinki pukseerida kuhu iganes soovid ning paigaldada selle kasvõi metsa või farmi. Mulle meeldib selline töö,“ tunnistab David. „Ja loomulikult sobib see pink väga hästi raha teenimiseks,“ lisab ta.

David on Wood-Mizeri LT40 saeraami soetanud juba neli korda, ning valmistub peatseks viienda pingi ostuks. Sellel on mõtet: David müüb maha oma vana pingi, kuna nõudlus sellist tüüpi teise ringi seadmete järele on turul suur. Asemele ostab ta uue pingi kaheaastase tootjagarantiiga. Ja kuigi ta saab kätte samasuguse LT40 pingi, on uue masina konstruktsioonis uusi elemente, kuna Wood-Mizeri tehas täiustab pinki pidevalt, muutes selle kasutamist veelgi mugavamaks ning lihtsamaks.

„Viimase masina tööajaks oli 9000 tundi,“ ütleb David. „Sellel on võimas 42 hj diiselmootor ning hüdrauliline ajam palkide laadimiseks.“Lintsaepink LT40 on tõepoolest üks maailma populaarseimad Wood-Mizeri pinke. See on esiteks seotud säästlikkusega, kuna selle kitsas lintsaag toodab iga palgi pealt vähem jääke ja rohkem saematerjali, ning teiseks saagimise kõrge kvaliteediga. Tänu konsoolsele saepeale lõikab Wood-Mizeri pink väga täpselt, ja seda isegi ebatasasele pinnale paigaldatuna. Konsoolse konstruktsiooni teiseks eeliseks on võime saagida kuni 90 cm läbimõõduga suuri palke. LT40 mudelit saab varustada bensiini-, elektri- või diiselmootoriga ning seade on tehtud nii, et sellel saaks inimene töötada üksi: pukseerida saeraami objektile, valmistada see 20 minutiga tööks ette ning täita iseseisvalt kõik operatsioonid, alustades palkide laadimisest hüdraulika abil. Setworksi digitaalne protsessor seadistab kiirelt saepea vajaliku asendi, et valmis saagida vajalikus mõõdus laudu, seega ei pea operaator peast arvutama ega numbreid meelde jätma.

David ütleb, et temal ei ole LT40-ga probleeme olnud. „See on väga kindel masin. Kui on vaja midagi vahetada, näiteks laagrit, hüdraulilist vedelikku või midagi elektriku valdkonnast, saan ma alati ise oma garaažis sellega hakkama. Kui vajan mõnda varuosa, helistan ma Wood-Mizeri kohalikku esindusse ning saan juba järgmisel päeval kõik posti teel kätte.“Wood-Mizeri universaalsaed
David kasutab DoubleHARD-lintsaage hambaprofiiliga 10/30, mida toodab samuti Wood-Mizer. Need on universaalsaed, mis saevad sama hästi nii leht- kui ka okaspuitu. David teritab neid saage ise Wood-Mizeri borasoonist teritusplaadiga, et ideaalselt taastada 10/30 profiili ning välistada inimlikke vigu.

Hiljuti äratas Davidi tähelepanu Wood-Mizeri uus toode – unikaalse keeruka hambaprofiiliga Vortex-lintsaag. Vortex-saed viivad lisaks puidu saagimisele saepuru saetee seest välja, mille tulemuseks on puhta pinnaga laud, mida ei ole eraldi vaja puidutolmust puhastada.

„Ma ei ole oma töös neid veel katsetanud, kuid olen juba palju kuulnud nende võimest enda järel jääke koristada,“ räägib David. „Minu arvates on see väga mugav, ja seda eriti siis, kui sul on vaja tammeliiste virna kokku panna kuivatamiseks – siis on alati vaja teha palju käsitööd, kuna neid on vaja käsitsi harjadega puhastada. Üldkokkuvõttes, otsustasin ma Vortex-saage proovida.“Pärituul
David saab palju tellimusi: põhiliselt saeb ta hiigel-elupuu (Thuja plicata) puitu ning valmistab saematerjali hoonete vooderdamiseks. Praegu on ta täitmas mahukat tellimust Bala kohalikule ehitusettevõttele.

„Turg on viimasel ajal muutumas,“ täheldab David. „Inimesed tahavad üha rohkem elada hiigel-elupuuga vooderdatud majades.“

Õnnelik juhus, nagu pärituul, ergutas Davidit soetama Wood-Mizeri järjekordset LT40 pinki.

„Olen juba vestelnud panga halduriga ning loodan, et nad annavad mulle laenu. Nii et jah, see tuleb mu viiendaks LT40 pingiks,“ naeratab oma tulevikus üsna kindel David.Parim viis sõbrutseda
Elades maal, kus kõik tunnevad kõiki, on saeraam parimaks viisiks naabritega sõbrutsemiseks.

„See töö on topelt meeldiv, kuna sa tunned, et sa mitte lihtsalt ei sae laudu, vaid aitad inimestel teostada nende plaane teha puidust midagi kasulikku, mis säilib ja teenib inimesi veel mitmeid aastaid.“

Üks David Jonesi poegadest õpib kolledžis tisleritööd. „Ma tahaks juba valmis panna paar virna tamme-, kastani- või sarapuulaudu ning 2-3 aasta pärast, kui pojal tekib soov puidutöötlusega tegeleda, saab ta korralikku materjalivaru,“ räägib David.

„Olen puidu saagimisega tegelenud juba kolmkümmend aastat ning loodan, et tegelen ka järgmised kolmkümmend aastat samaga,“ naeratab David.

Vestles Mareks Lomako

Name:
Email:
Subject:
Message:
x

Wood-Mizeri pressikeskus

Te olete Wood-Mizeri – maailma juhtiva lintsaagide ja saepinkide tootja – pressikeskuse lehel. Siit leiate ettevõtte uudiseid, seadmete kasutamise lugusid ning videointervjuud saepinkide omanikega.

Iga lugu on äriidee või uus lähenemine, mis aitab oma ärile teise pilguga vaadata. Kui otsite uusi tehnoloogiaid või mõtlete oma projektist saetööstuses, siis olete sattunud õigele kodulehele!


pressikeskus