Uudised

3. mai 2018

Lintsaeraam WB2000 MAAMESSIL 2018

Tartu põllumajandusmessil esitles firma Wood-Mizer laialindilist saeraami WB2000. See on suure tootlikkusega puidusaagimispink hüdraulilise rambiga palkide pealelaadimiseks ja sissehitatud konveieriga valmislaudade eemale viimiseks.

„Me kutsusime oma kliente, erasaeveskite omanikke Eestis, külastama näitust ja vaatama, kuidas töötab pink WB2000,“ räägib Vilmars Jansons, Wood-Mizeri esindaja Lätis ja Eestis. „Nad tulid koos oma pingioperaatorite ja tootmisjuhtidega ning veetsid palju aega, proovides WB2000 erinevaid funktsioone töös. Meil oli palkide korralik varu ja sae demonstreerimiseks said need üksteise järel otsa. Tulemus oli väga hea: kolm Eesti saetööstusettevõtet otsustas moderniseerida oma seadmeparki ja nad omandasid pingid WB2000. Veel mitu saeraami omanikku mõlgutavad taolist mõtet.“

Eesti puidusaagijate arvates väärivad pingi WB2000 mõned funktsioonid erilist tähelepanu. Esiteks saab sellel reguleerida hüdraulika töökiirust palkide pealelaadimisel. Teiseks on võimalus muuta rihmarataste pöörlemiskiirust, mis on abiks erineva tihedusega puidu saagimisel, näiteks külmunud palkide või rohkete oksakohtadega tüvede korral.

Oluline tegur on ka see, et WB2000 saeb nii 75 mm laiuse lintsaega, mida võib teritada ja räsada ise Wood-Mizeri tavaseadmetel, või 100 mm laiuse stelliitsaega, mille jaoks on vaja tellida sae ettevalmistamise teenus. Selline teenus on Eestis olemas.

Juhul kui pink WB2000 on tellitud 100 mm laiuse sae jaoks, võib selle perspektiivis üle viia 75 mm lindile, kui omanik peab seda kasulikuks. Kuid mitte vastupidi. Pinki WB2000, mis on tehtud 75 mm lindiga saagimiseks, ei saa ümber seada laiemale, 100 mm lindile.

„Seepärast peab WB2000 spetsifikatsioon olema varem läbi mõeldud, et Wood-Mizeri tehas valmistaks just sellise pingi, mis optimaalselt sobib antud puidutööstusele,“ räägib Vilmars Jansons. „Me soovitame reastada kogu tehnoloogilise liini ja seada WB2000 järele sorteerimislaua või servamispingi.“

Lisaks tööstuslikule saeraamile WB2000 olid MAAMESSIL traditsiooniliselt esindatud väikesed saepingid LT15 ja LX100. Nagu alati, meeldisid need Eesti talunikele ja otse näituselt saadeti need uute omanike õue.  

Name:
Email:
Subject:
Message:
x

Wood-Mizeri pressikeskus

Te olete Wood-Mizeri – maailma juhtiva lintsaagide ja saepinkide tootja – pressikeskuse lehel. Siit leiate ettevõtte uudiseid, seadmete kasutamise lugusid ning videointervjuud saepinkide omanikega.

Iga lugu on äriidee või uus lähenemine, mis aitab oma ärile teise pilguga vaadata. Kui otsite uusi tehnoloogiaid või mõtlete oma projektist saetööstuses, siis olete sattunud õigele kodulehele!


pressikeskus