Uudised

Lintsae geomeetria. Kuidas valida oma saeveskile ja puidutüübile sobiv lintsae hambaprofiil

23. juuni 2021

Lintsae geomeetria. Kuidas valida oma saeveskile ja puidutüübile sobiv lintsae hambaprofiil

Optimaalselt sobitatud lintsae kasutamine on saagimismahu suurendamise, lõikekvaliteedi parandamise ja tootmiskulude vähendamise võti. Wood-Mizer toodab laias valikus saage rohkem kui 100 kombinatsioonis, mis sõltuvad hambaprofiilist, laiusest, paksusest, hambasammust ja sae materjalist. Saadaolevate võimaluste rohkuse tõttu on mõistlik lintsaagide parameetrid välja selgitada, et teha oma saagimisülesande jaoks kõige optimaalsem ja kulutõhusam valik. Pakume kasulikku teavet lintsae geomeetria mõistmiseks ja oma lintsaepingi jaoks sobiva sae valimise lihtsustamiseks.A = Hambasamm
B = Saehambavahe
C = Hamba kõrgus
D = Haardenurk (eesnurk)
E = Taganurk
F = Sae laius
G = Sae paksus
H = Hamba räsa

A. Hambasamm
on külgnevate hammaste ülemiste punktide vaheline kaugus. Lühikese hambasammuga saage (12,7 mm, 15,87 mm, 19,05 mm ja 22,22 mm) kasutatakse nii väikese võimsusega mootoriga, < 18 kW (24 hj) masinatel kui ka prussi saagimiseks mõeldud jaotuspinkidel. Laia hambasammuga saed (25,4 mm ja 31,75 mm) sobivad suures mahus puidu saagimiseks > 18,5 kW (25 hj) mootoritega masinatel.

B. Saehambavahe on saehammaste vaheline ruum, mis on vajalik saepuru haaramiseks ja eemaldamiseks. Samuti jaotab vahe pinged ühtlaselt üle kogu hamba põhja raadiuse. Hamba kõrgus peab olema piisav, et saehambavahe saaks saepuru saeteest välja viia.

C. Hamba kõrgus on kaugus hambavahe madalaimast punktist hamba kõrgeima punktini. Kõrgemad hambad (haardenurkadega 4°, 7° ja Turbo 7°) tagavad suurema tootlikkuse > 18,4 kW masinatel, võimaldades saetee seest saepuru kiiremat eemaldamist. Lühemate hammastega (haardenurkadega 9° ja 10°) saed töötavad paremini masinatel, mille mootori võimsus on alla 18 kW, ning samuti peene tarbepuidu ja prussi saagimisel jaotuspinkidel ja lintsaagidel.

D. Haardenurk (või eesnurk) on hamba esiserva saelehe tagumise osa kaldenurk 90о ordinaadi suhtes. Haardenurk valitakse sõltuvalt saetava puidu tüübist.•    4° – väikseim haardenurk; kasutatakse külmunud puidu, tiheda lehtpuu ja väga oksliku pehme puidu saagimiseks.

•    7° – vastupidav universaalne saeprofiil saepuru eemaldamise hea võimega; kasutatakse suure võimsusega masinatel > 18,4 kW kõvade puidusortide saagimisel.  

•    Turbo 7° – ainult Wood-Mizeri poolt toodetavad ülitootliku profiiliga ja agressiivse tagumise 39° kaldenurgaga saed on spetsiaalselt ette nähtud eriti kõvade ja eksootiliste puidusortide jaoks, mis on saetavad masinatel võimsusega > 18,4 kW.

•    Turbo 747 – selle profiiliga saage toodab ainult Wood-Mizer ja need võivad töötada mistahes võimsusega pinkidel. Neil on sügav hambavahe saepuru paremaks eemaldamiseks, ülisuur 47° tagumine kaldenurk suurema etteandekiiruse jaoks ja teravad puitu sisenemise punktid saagimistäpsuse suurendamiseks.

•    9° – mõeldud väiksema võimsusega, < 18 kW masinatele külmunud puidu, kõvade puidusortide ja väikese läbimõõduga palkide lahtisaagimiseks.

•    10° – väga populaarsed universaalsed lintsaed mistahes võimsusega pinkide jaoks, et saagida kõvemaid puidusorte, nagu punane tamm, kirss, pähkel, pehme vaher ja pappel.

•    Vortex™ – ainult Wood-Mizeris toodetavad ainulaadse hambaprofiiliga saed suudavad tänu oma suurele hambavahele eemaldada plaadi pinnalt praktiliselt kogu saepuru.F. Sae laius on ülemise hambaotsa punkti ja sae tagumise serva vaheline kaugus. Laiemad saed (38–50 mm) on mõeldud võimsamatel, > 18,4 kW pinkidel töötamiseks, on võimelised tagama suuri etteandekiiruseid ja kannatavad ka suuremat arvu teritusi. Kitsad saed (32–38 mm) on mõeldud kasutamiseks väiksema võimsusega, < 18 kW pinkidel, aga ka raskemate saagimisülesannete täitmiseks.

G. Sae paksus. Paksemad saed (1,14 mm, 1,27 mm, 1,4 mm) tagavad suure etteandekiiruse ja parema jõudluse keerulistes olukordades, näiteks oksliku, külmunud, kuiva või eriti kõva puidu saagimisel, kuid need nõuavad pinkidel võimsamaid, > 18,4 kW mootoreid. Õhemad saed (0,9 mm, 1 mm, 1,07 mm) on paindlikumad ja kestavad kauem, töötades väiksema võimsusega, < 18 kW masinatel, kui saagimiskiirus ja tootlikkus pole võtmeteguriks.

H. Hamba räsa on hamba painutatuse kaugus saelehe tasapinna suhtes (või sirge, räsamata hamba suhtes). Hammaste räsa loob saetee sisse sae jaoks pilu. Wood-Mizeri lintsaagide saetee paksus on kuni 2,5 mm ja see tekitab vähem saepuru. Õhukese saeteega Wood-Mizeri lintsaag suudab ketas- või tsirkulaarsaega võrreldes toota puidust umbes 20% rohkem valmistooteid.Name:
Email:
Subject:
Message:
x

Wood-Mizeri pressikeskus

Te olete Wood-Mizeri – maailma juhtiva lintsaagide ja saepinkide tootja – pressikeskuse lehel. Siit leiate ettevõtte uudiseid, seadmete kasutamise lugusid ning videointervjuud saepinkide omanikega.

Iga lugu on äriidee või uus lähenemine, mis aitab oma ärile teise pilguga vaadata. Kui otsite uusi tehnoloogiaid või mõtlete oma projektist saetööstuses, siis olete sattunud õigele kodulehele!


pressikeskus