Uudised

Kuidas valida õige Wood-Mizeri lintsaag

21. aprill 2021

Kuidas valida õige Wood-Mizeri lintsaag

Wood-Mizeri lintsaage toodetakse Euroopas ning nende töökvaliteeti kontrollitakse enam kui 100 testi ja katse käigus, alates tooraine valikust kuni lõpliku teritamiseni välja. Iga Wood-Mizeri saag läbib arvutiga juhitavate seadmetega tehasräsamise ja saab kõrgeima töökvaliteedi tagamiseks superabrasiivse lihvimistehnoloogia abil teritatud. Erinevate kaubamärkide pinkidega ühilduvad Wood-Mizeri lintsaed tagavad kõrge kvaliteedi, täpsuse ja tootlikkuse. Wood-Mizer toodab tellimuse alusel igas pikkuses lintsaage.


Wood-Mizeri lintsaagide hammaste profiilid

Wood-Mizer toodab erinevat tüüpi puidule mitme hambaprofiilivalikuga lintsaage.

•    4/32 See hambaprofiil on mõeldud külmunud või väga kõva puidu saagimiseks, nagu akaatsia, pöök, tamm, valgepöök, saar. Need saed töötavad suurepäraselt tööstuslikel saeraamidel talvel.
•    7/34, 7/39 ja 7/47     Selliste hambaprofiilidega saed on soovitatavad lehtpuupuidu saagimiseks. Need töötavad paremini võimsate mootoritega pinkidel.
•    9/29 See profiil on mõeldud kas täielikult või osaliselt külmunud või suure kiutihedusega puidu saagimiseks, nagu akaatsia, tamm, valgepöök ja saar.
•    10/30 See on Wood-Mizeri kõige populaarsem ja mitmeotstarbelisem hambaprofiil. Selle profiiliga saed on ühtviisi head nii pehme ja keskmise kõvadusega kui ka kõva puidu saagimiseks, nagu näiteks kask, pöök, vaher, pärn, mänd ja pappel.
•    13/29 See hambaprofiil on spetsiaalselt loodud värskelt saetud ebaühtlase struktuuriga okaspuidust palkide jaoks.
Vortex Wood-Mizer on välja töötanud ainulaadse hambaprofiili nimega Vortex®. Vortex on uue põlvkonna spetsialiseeritud saed, mis suudavad samaaegselt puitu lõigata ja saepuru eemaldada, mille tulemuseks on puhas laudpind, mis on kaubaaluste tehaste jaoks väga oluline. Kaubaaluste saepurust puhastamine on eraldi toiming, mida tehakse sageli käsitsi. Vortexi teraga saab seda puhastusetappi lühendada, lihtsustada või isegi protsessist välja jätta, mille tulemuseks on madalamad tootmiskulud.


Wood-Mizeri lintsaagide sarjad


Lisaks hambaprofiilile on olemas veel üks tegur, millega tuleb oma lintsaepingi jaoks optimaalse sae valimisel arvestada – materjal, millest saag on valmistatud. Wood-Mizer pakub terasid, mis on valmistatud erinevate omadustega terase eri liikidest.

RazorTIP
RazorTIP Stellite® on suurepärase kulumiskindlusega stelliteeritud hammastega saed, mis taluvad korduvat teritamist ja peavad kauem vastu kui tavalised saed, isegi saagides tugevat troopilist puitu, kuivatiga kuivatatud saematerjali, konstruktsioonpuitu ja abrasiivset puitmaterjali. RazorTIP-saed on valmistatud legeeritud terasest ning nende hammaste otsad on stelliteeritud.
•    Hambad püsivad teravad kauem kui legeerterasest saagide hambad
•    Teritatavad CBN-kettaga


BiMETAL
BiMETAL-lintsaed on valmistatud kahte tüüpi terasest: legeerterasest saekere jaoks ja kiirlõiketerasest hambaotsa jaoks. Kõigepealt keevitatakse hamba terastraadist materjal laseriga saelehe külge ja vormitakse seejärel soovitud hambaprofiili kuju. BiMETAL-saage kasutatakse tavaliselt esmaseks saagimiseks mobiilsetel või tööstuslikel saeraamidel. Need püsivad teravad kolm korda kauem kui süsinikterasest terad ja neid saab CBN-lihvkettaga mitmekordselt teritada. Tööstuslikuks puidusaagimiseks mõeldud BiMETAL-lintsaagidel on pikem tööiga kui enamikul süsinik- ja legeerterasest valmistatud teradel.
•    Teritatavad CBN-kettaga
•    BiMETAL-lintsaage saab valmistada järgnevates versioonides: BiMETAL Standard, BiMETAL Extreme, BiMETAL Standard Hard, BiMETAL Extreme Hard.


MaxFLEX
MaxFLEX on esmaklassiline universaalne lintsaag esmaseks ja sekundaarseks saagimiseks siis, kui oluline on sae maksimaalne eluiga. Kõrgekvaliteetsest legeeritud terasest valmistatud MaxFLEX-terad on maksimaalselt paindlikud ja vastupidavad. Neid kasutatakse peamiselt mobiilsetel ja tööstuslikel lintsaepinkidel. Lisaks saate neid kasutada mitmepealistel pinkidel.
•    Teritatavad CBN-kettaga
•    Materjali kõvaduse järgi sarnaneb DoubleHARDiga


DoubleHARD
DoubleHARD-lintsaed on valmistatud legeerterasest ja on mõeldud mobiilsetele, statsionaarsetele ja tööstuslikele saeraamidele. Tänu kõvema legeerterase ja induktsioonkarastatud hammaste kombinatsioonile on DoubleHARD-terad kaks korda suurema vastupidavusega ning kestavad kaks korda kauem kui tavalised süsinikterasest saed. Neid saab teritada CBN-lihvkettaga. DoubleHARD-lintsaed on tugevad universaalsed terad okaspuidu, lehtpuupuidu ning oksliku ja külmunud puidu lõikamiseks.
•    Süsinikterasest valmistatud saagidest vastupidavam
•    Vastupidav materjal, ei pudene
•    Vastupidav tera isegi pärast korduvat teritamist


SilverTIP
SilverTIP-lintsaage valmistatakse vedru-süsinikterasest, mis tagab hea paindlikkuse ja vastupidavuse. Neid saage saab kasutada nii mobiilsetel kui ka tööstuslikel lintsaepinkidel. Lisaks sobivad need prussi valmistamiseks mitme saega pinkidel. Neid saage saab teritada CBN-kettaga, kuid üldiselt on need teritamise suhtes vähem vastupidavad kui kõvemast legeeritud terasest valmistatud terad, näiteks DoubleHARD. SilverTIP-lintsaed sobivad ideaalselt nii ökonoomseks saagimiseks, esmaseks ja sekundaarseks saagimiseks kui ka suuremahuliseks saagimiseks.
•    Pehmem kui legeerteras


StartCUT
Wood-Mizer tõi turule oma sortimendi kõige soodsamate lintsaagide sarja StartCUT. StartCUT-terad on valmistatud induktsioonkarastatud ning tehases räsatud ja teritatud hammastega vedru-süsinikterasest. StartCUT on nutikas valik neile saemeestele, kelle jaoks on võtmeteguriks hind. StartCUT on soodsad keskklassi saed ülemaailmselt tuntud tootjalt.


Name:
Email:
Subject:
Message:
x

Wood-Mizeri pressikeskus

Te olete Wood-Mizeri – maailma juhtiva lintsaagide ja saepinkide tootja – pressikeskuse lehel. Siit leiate ettevõtte uudiseid, seadmete kasutamise lugusid ning videointervjuud saepinkide omanikega.

Iga lugu on äriidee või uus lähenemine, mis aitab oma ärile teise pilguga vaadata. Kui otsite uusi tehnoloogiaid või mõtlete oma projektist saetööstuses, siis olete sattunud õigele kodulehele!


pressikeskus