Uudised

Kuidas pikendada lintsae eluiga

27. mai 2021

Kuidas pikendada lintsae eluiga

Pingi korrapärane hooldus, teadmised lintsae õigest kasutamisest ja tähelepanu teatud detailidele saagimise ajal aitavad teil vältida sae enneaegset purunemist või ebaühtlast lõikamist.

1. TERITAGE SAAGE

Kasutage Wood-Mizeri ReSharp-teenust või teritage saed ise, kasutades omaenda teritus- ja räsamisseadmeid, et teie saag oleks alati kasutusvalmis ja tagaks parima lõiketäpsuse ja jõudluse.

2. SAAGIMISPROTSESSI KÄIGUS PÖÖRAKE TÄHELEPANU DETAILIDELE
Kui olete uue sae rihmaratastele pannud, tehke mõned lõiked mõõdukal kiirusel, et saag soojaks teha. Lisaks tekib vähem palkide lõikamisjääke, kui lõikab räsatud hamba vaid üks pool.3. KONTROLLIGE VEORIHMADE PINGET
Hoidke veorihmad pingul, et saele kanduks mootorist üle rohkem jõudu. See on eriti oluline siis, kui rihmad on uued ning neid tuleb sagedamini kontrollida.

4. UURIGE ERINEVATE PUIDULIIKIDE OMADUSI JA VÕTKE ARVESSE MATERJALI NIISKUSESISALDUST
Puit on erineva tihedusega ja nõuab erinevaid saagimistehnikaid ja söötmiskiiruseid. Kuivades muutub palgi tihedus ja saagimine muutub raskemaks.

5. NIISUTAGE SAAGI  
Saetera niisutamine võib suurendada saagimise jõudlust, vähendada saepuru kogunemist, pikendada saetera kasutusiga teritustoimingute vahel ja suurendada sae üldist kasutusiga.6. PUHASTAGE PALGID ENNE SAAGIMISE ALUSTAMIST

Pori, kivid, liiv ja muud kõrvalised materjalid palgil nürivad tera. Nüri tera ei saa lõigata kvaliteetselt. Etteandekiiruse vähendamine ei lahenda seda probleemi. Üks tõhus lahendus on kasutada koorimismasinat, mis eemaldab koorekihi vahetult enne lintsae sisenemist puitu.

7. KONTROLLIGE SAE PINGSUST
Kontrollige perioodiliselt hüdraulilist pinget, turvapatju või vedrusid, sest sae õige pingsus omab tera maksimaalse jõudluse ja lõikamiskiiruse jaoks kriitilist tähtsust.8. KONTROLLIGE RIHMARATASTE UJUVRIHMASID

Rihmarataste rihmad, millel saag liigub, peavad olema heas seisukorras, sest kulunud rihmad (paksus alla 1 mm) põhjustavad tera kokkupuute metallrattaga, mis viib sae enneaegse purunemiseni. Ühtlase kulumise tagamiseks soovitame aeg-ajalt vahetada omavahel pea- ja tühikäigurataste rihmarattaid. See pikendab sae kasutusiga.

9. SAAGIGE VÕIMALIKULT SUURE ETTEANDEKIIRUSEGA

Lõikamiskiirus peaks olema võimalikult suur, säilitades samal ajal sirge lõikegeomeetria. Vähendatud kiirusega saagimine põhjustab sae pöörlemist rihmaratastel tühikäigul, jäädes palgil samasse kohta, mida ta on juba lahti saaginud. See vähendab tootlikkust ja lühendab terade kasutusiga.

10. KONTROLLIGE SAE JUHIKUTE SEADISTUSI
Kui tera juhikud on kallutatud üles- või allapoole, siis põhjustab see tera kõrvalekaldumist ja lõikamist samas suunas. Rullikud peavad olema õigesti reguleeritud ja tera ei tohi puutuda kokku tagumise juhtsiini ega rulliku äärikuga.Name:
Email:
Subject:
Message:
x

Wood-Mizeri pressikeskus

Te olete Wood-Mizeri – maailma juhtiva lintsaagide ja saepinkide tootja – pressikeskuse lehel. Siit leiate ettevõtte uudiseid, seadmete kasutamise lugusid ning videointervjuud saepinkide omanikega.

Iga lugu on äriidee või uus lähenemine, mis aitab oma ärile teise pilguga vaadata. Kui otsite uusi tehnoloogiaid või mõtlete oma projektist saetööstuses, siis olete sattunud õigele kodulehele!


pressikeskus