Uudised

Kuidas lintsaepinki hooldada

28. oktoober 2020

Kuidas lintsaepinki hooldada

Wood-Mizeri pinkide omanike jaoks on saagimise kvaliteet eriti oluline. Et pink ei seisaks niisama ning töötaks maksimaalselt pikka aega, vajab see regulaarset tehnilist hooldust ning kulumaterjalide ja kulunud osade vahetamist. Sellest artiklist leiate soovitusi lintsaeraami tehnilise hoolduse kohta.

1. Kontrollige pea ette/taha ja üles/alla etteande kettide seisukorda:

• puhastage ketid saepurust ja mustusest,

• kontrollige üle ning vajadusel reguleerige pingus,

• ärge unustage vastavaid osi õlitada,

• rikkis lüli tuvastamisel vahetage see lüli või kogu kett kohe uue vastu.2. Reguleerige sae rullikuid:

• kontrollige üle sae rullikute asend; olenevalt pingi mudelist peaksid rullikud looma saelehe allapainet 4–6 mm võrra (vt Kasutusjuhendi peatükki: Reguleerimine),

• mõõteseadme abil (kuulub komplekti saeraamiga) tera asendi tasandamiseks kontrollige üle ja reguleerige sae asendit sängi suhtes,

• kontrollige üle kandi kulum, soonte sügavus ning saerullikute ja laagrite seisukord,

• kui märkasite rullikute pinnal kriime või kui rullikutel on vale kuju, asendage need uutega.3. Kontrollige üle rihmarattad ning nende rihmade pingus. Vajadusel reguleerige rihmade pingust või asendage need uutega.

4. Ülemine varras piki sängi, mida mööda liigub saepea, peaks olema puhas. Selleks vaadake tähelepanekult üle viltkattega plaat ja saepuru eemaldavad fluoroplastist kaabitsad, mis asuvad saepea masti sängi külge kinnituse koha peal. Vilt peaks olema õlitatud ning kaabitsad peaksid olema tihedalt vastamisi sängi ülemise suunajaga.

5. Regulaarselt kontrollige õli taset ja filtri seisukorda hüdraulilises süsteemis. Wood-Mizer soovitab filtreid vahetada pingi iga 600 töötunni tagant. Ärge unustage üle vaadata pluss-konnektorit ning vajadusel seda reguleerida või välja vahetada.

6. Kui teie pingi mudelis on kasutatud akusid, kontrollige regulaarselt nende laetustaset,  ning samuti generaatoririhma pingust ja söeharjade seisukorda pidevvoolu mootorites.

7. Süstemaatiliselt õlitage ja kontrollige trummellülitite liidendite seisukorda, mis juhivad saepea liigutamist ette/taha/üles/alla.

Name:
Email:
Subject:
Message:
x

Wood-Mizeri pressikeskus

Te olete Wood-Mizeri – maailma juhtiva lintsaagide ja saepinkide tootja – pressikeskuse lehel. Siit leiate ettevõtte uudiseid, seadmete kasutamise lugusid ning videointervjuud saepinkide omanikega.

Iga lugu on äriidee või uus lähenemine, mis aitab oma ärile teise pilguga vaadata. Kui otsite uusi tehnoloogiaid või mõtlete oma projektist saetööstuses, siis olete sattunud õigele kodulehele!


pressikeskus