Uudised

Kuidas ehitada jõuluvanale võlusaan

21. detsember 2022

Kuidas ehitada jõuluvanale võlusaan

Spoiler: selleks läks vaja loovuspuhangut, Wood-Mizeri mobiilset saeraami, paplipuitu ja veidi maagiat. 😊 Ühendades oma puidutöötleja ja Wood-Mizeri masinaoperaatori oskused, on Gregg Turk loonud jõuluvanale uue erakordse puidust saani.

Gregg Turk on aastaid valmistanud peent mööblit ja tegelenud puunikerdusega, mille jaoks saagis ta puitu oma Wood-Mizeri pingil. Kui Gregg pensionile jäi, otsustas ta proovida kätt uues rollis ja hakata jõuluvanaks, kuid tema esinemiste ajal selgus üks probleem. Nähes Greggi jõuluvanana, küsisid lapsed pidevalt: „Jõuluvana, kus sinu saan on?“ Gregg otsustas, et on aeg ehitada jõuluvanale päris saan.Vaja läks ka maagiat, sest saaniks piisas ühe ainsa papli puidust. Kõik puidutööd tegi Gregg ise, ja tellis ainult kellukesed, polstri ja juhtmestiku, mille projekteerimisega ise tegeles.
Kuigi väljast võib saan tunduda vanamoodne, on armatuurlaud varustatud uusima tehnoloogiaga, et jõuluvana tööd veidi lihtsamaks muuta. Tal on nüüd GPS-süsteem, arvuti tublide laste nimekirja ja kosmosepiltide vaatamiseks, lüliti lukustusklambrite aktiveerimiseks, mis aitavad saani katustel hoida, ja isegi mürisevate kõlarite ja uduga õhkutõusmisheli simulatsioon!Niipea kui Gregg saani valmistama hakkas, võtsid temaga ühendust kahe naaberlinna esindajad ja pakkusid talle oma jõulupidudel jõuluvana rolli. Gregg läks elevile. Kuigi detsembrini oli jäänud vaid paar kuud, oli Gregg otsustanud saani õigeks ajaks valmis saada. Ta töötas kaheksa kuni kümme tundi päevas ja veetis õhtuid, projekteerides detaile, mida kavatses järgmise montaažietapi käigus saanile lisada. Kogu vajaliku papli saagimisega oma Wood-Mizer LT40 mobiilsel hüdraulilisel saeraamil säästis Gregg enda hinnangul üle 4000 dollari ning sai lõpuks 4,3 meetri pikkuse, 1,7 meetri laiuse ja 2 meetri kõrguse saani.

Ütlematagi selge, kui kurnatud Gregg projekti lõpuks oli, kuid tulemus oli seda väärt. Kui saan sai täiuslikkuseni lihvitud, istusid Gregg ja ta naine vaikselt töökoja põrandal ja vaatasid enda ees olevat meistriteost.Gregg peab jõuluvana saani oma üle 35-aastase puidutöötlemiskogemuse kulminatsiooniks ja parimaks projektiks, mille ta kunagi ette võtnud on. Tema Wood-Mizeri saeraam võimaldas töödelda kvaliteetset materjali soovitud mõõtudega toorikuteks. Nagu ütleb Gregg: „Jõuluvana ameti, puusepatöö ja Wood-Mizeri saeraami operaatori oskuste ühendamine võimaldab ehitada kõike, mida saate ette kujutada!“


***

Name:
Email:
Subject:
Message:
x

Wood-Mizeri pressikeskus

Te olete Wood-Mizeri – maailma juhtiva lintsaagide ja saepinkide tootja – pressikeskuse lehel. Siit leiate ettevõtte uudiseid, seadmete kasutamise lugusid ning videointervjuud saepinkide omanikega.

Iga lugu on äriidee või uus lähenemine, mis aitab oma ärile teise pilguga vaadata. Kui otsite uusi tehnoloogiaid või mõtlete oma projektist saetööstuses, siis olete sattunud õigele kodulehele!


pressikeskus