Uudised

Kanada kogemus: kasvuhoone ehitamine

19. mai 2022

Kanada kogemus: kasvuhoone ehitamine

Stan Kujala on kaua unistanud kasvuhoone ehitamisest oma järveäärsele kinnistule Port Albernis, Briti Columbias. „Oleme abikaasaga köögivilju ise kasvatanud juba aastaid,“ räägib Stan. „Taimekasvuperioodi pikendamiseks otsustasime ehitada kasvuhoone.“

Oma kasvuhoonesse saavad Stan ja tema naine taimi istutada varakevadel, enne kui ilmad on taimede kasvule soodsad. Kasvuhoone klimaatiline keskkond võimaldab köögivilju kasvatada ka hilissügisel ja talvel. See pikendab taimekasvuperioodi igal aastal mitme nädala võrra, mis tähendab, et perekond Kujal ei saa mitte ainult suuremat saaki, vaid ka koos oma hobisid nautida.Stanil ei olnud aga kasvuhoone ehitamiseks kunagi piisavalt aega, kuni asjaolud lõpuks läksid omasoodu. Kui 2020. aastal puhkes COVID-19 pandeemia, oli igapäevaelu häiritud ja Stanil tekkis ootamatult palju vaba aega.
„COVID andis mulle parima võimaluse kasvuhoone kavandada ja ehitada,“ räägib Stan. 2020. aasta suvel saagis ta oma kinnistult nulgu ja punast seedrit ning talvel lõikas puitu oma Wood-Mizer LT40 Super Hydraulic mobiilsel saepingil.

Lauad kuivasid õhu käes mitu kuud, kuni Stan 2021. aasta kevadel kasvuhoone ehitusega alustas. Ta töötas vabal ajal ning projekti valmimiseks kulus kaks kuud. „Mu naine aitas ehituse ja värvimisega,“ mainib Stan. „Ja sõber ulatas abikäe, kui oli vaja kasvuhoonele paigaldada rasked talad ja plastkate.“Suve keskpaigaks oli kasvuhoone valmis. Selle mõõtmed on 3,65 × 3,65 m, siseruumi üldpind on 13,3 ruutmeetrit. Karkass ja katusefermid on valmistatud punasest seedripuust ning tollised põrandalauad nulust. Stan arvutas välja, et oma puitu kasutades ja ise saagides on ta kasvuhoone ehitamise pealt säästnud umbes 2000 dollarit.
„Väga meeldiv on ehitada midagi ise tehtud saematerjalist,“ ütleb Stan.

Nüüd, kui kasvuhoone on valmis, kavatseb Stan lõpetada välised remonditööd oma majas, näiteks vahetada välja mõned aknaraamid ja seedervooderdis, ning ehitada järvele uus kai. Pärast oma muljetavaldava projekti lõpetamist sai Stan palju vaimustatud kommentaare. „Inimesed imetlevad mu kasvuhoonet ja küsivad sageli, kas ma saaksin neile samasuguse ehitada!“Name:
Email:
Subject:
Message:
x

Wood-Mizeri pressikeskus

Te olete Wood-Mizeri – maailma juhtiva lintsaagide ja saepinkide tootja – pressikeskuse lehel. Siit leiate ettevõtte uudiseid, seadmete kasutamise lugusid ning videointervjuud saepinkide omanikega.

Iga lugu on äriidee või uus lähenemine, mis aitab oma ärile teise pilguga vaadata. Kui otsite uusi tehnoloogiaid või mõtlete oma projektist saetööstuses, siis olete sattunud õigele kodulehele!


pressikeskus