Uudised

Köögi lõikelauad. Kuidas neid Kanadas tehakse?

17. juuli 2019

Köögi lõikelauad. Kuidas neid Kanadas tehakse?

Nova Scotias Cape Bretoni saarel asuv ettevõte Larch Wood Canada valmistab köögi lõikelaudu lehise otsalõikest. Peale suurepärase tooni ja ainulaadse puidumustri eristuvad need lõikelauad äärmise tugevuse ja isetaastuva pinna poolest.

Larch Wood Canada juht Don Beamish disainis selle toote ja tõi 2005. aastal turule. Oma videointervjuus räägib ta lõikelaudade tootmisetappidest.

Esialgu saetakse lehise palgid lahti tööpingil Wood-Mizer LT40. Seejärel laotakse lauad hoolikalt virna ja saadetakse kuivatuskambrisse. Pärast kuivamisprotsessi lõppu saeb tööpink saematerjali eri pikkusega toorikuteks. Siis hööveldatakse toorikuid kõigilt neljalt küljelt höövelpingil ja saadetakse multisaele, mis lõikab materjali soovitud suuruseni. Kuid selle täpsus on veel ebapiisav, mistõttu materjal liigub edasi paksushöövelpingile, mis annab toorikule täiesti täpse suuruse.

Seejärel lähevad materjalid esimesele liimimisele. „Siin vaatavad meie poisid juba hoolikalt toorikute otsi ja valivad välja sellised, et pärast otsalõiget jääks lõikepinnale ilus muster,“ räägib Don Beamish.

Kui liimimisprotsess on lõppenud, läbib materjal höövelpingi, et eemaldada pinnalt liimijäägid ja teha see täiesti puhtaks. Seejärel tuleb mängu juba lauasaag. Sellega saetakse otsad kahetollise paksusega pulkadeks, mis liimitakse seejärel jälle kokku, et lõpuks tekiks puidu otsalõike tükkidest koosnev pind. See pooltoode peab veel läbima paksusmõõturi ja jämeda lihvimise. Lõikelaua servad ümardatakse ja selle pinna äärde lõigatakse soon. Viimase etapina kaetakse valmistoode kolme kaitsekihiga (kahe kihi mineraalõli ja ühe vahakihiga), pakitakse ja saadetakse klientidele.

„Kui te ostate sellise lõikelaua, siis võite oodata, et te mitte ainult ei naudi selle kasutamist. Sellest saab teie köögis tähelepanu keskpunkt ja see peab nii kaua vastu, et saate selle isegi oma lastele pärandada,“ räägib Larch Wood Canada juht Don Beamish.


Name:
Email:
Subject:
Message:
x

Wood-Mizeri pressikeskus

Te olete Wood-Mizeri – maailma juhtiva lintsaagide ja saepinkide tootja – pressikeskuse lehel. Siit leiate ettevõtte uudiseid, seadmete kasutamise lugusid ning videointervjuud saepinkide omanikega.

Iga lugu on äriidee või uus lähenemine, mis aitab oma ärile teise pilguga vaadata. Kui otsite uusi tehnoloogiaid või mõtlete oma projektist saetööstuses, siis olete sattunud õigele kodulehele!


pressikeskus