Uudised

Ettevõte Wood-Mizer tähistab Euroopa turul tegutsemise 30-aastast juubelit

23. september 2020

Ettevõte Wood-Mizer tähistab Euroopa turul tegutsemise 30-aastast juubelit

Puit on väga hinnaline loodusmaterjal, mis lubab ehitada miljonite inimeste jaoks parimat maailma. Wood-Mizer töötab välja ning juurutab innovatiivseid lahendusi, tänu millele saavad puidutöötlusettevõtted kasvada ning teenida tulu. Need lahendused on niivõrd efektiivsed, et lubavad kasutada loodusressursse maksimaalse tuluga ehk viimase tükini ära. See omakorda tähendab, et Wood-Mizeri pinkidega kulub puidutöötlemiseks vähem palke ning metsa jääb rohkem puid alles.

Wood-Mizeri lugu sai alguse 70ndate lõpus Ameerikas, kui kaks inseneri – ettevõtte tulevased asutajad – alustasid tööd mobiilse saeraami projekti kallal.Tol ajal, kui puitu töötlesid ainult suured saeveskid, pakkus kompaktne, kerge ja mobiilne Wood-Mizeri pink välja uue alternatiivse metsasaagimisviisi, sest:
- Wood-Mizeri mobiilseid pinke on võimalik tuua otse töökohta, vältides palkide transportimise kulusid;
- kitsas lintsaag teeb vaid 2 mm laiuse saetee ja see tähendab, et igast palgist saab rohkem saematerjali ja vähem jääke;
- Wood-Mizeri pinkidel on võrreldes traditsiooniliste saeraamidega väiksema võimsusega mootorid, mis tagab elektrienergia säästu ning väiksema hulga atmosfääri sattuvaid heitgaase;
- Wood-Mizeri pinkidega on võimalik lahti saagida suure läbimõõduga palke;
- ja kõige tähtsam – Wood-Mizeri pinkidel valmistatud saematerjal on ideaalselt sirge ja vastab täpselt mõõtudele, mida oli varasemalt võimalik saavutada vaid suurte kallite saemasinatega.Niiviisi on uus tehnoloogia saavutanud puidusaagimise valdkonnas läbimurde, muutes puidu saagimist loodussõbralikumaks ning kättesaadavamaks ettevõtjatele ja väikefirmadele – farmeritele ning metsade, talude, väiksemate saetsehhide, töökodade ja mööblitehaste omanikele.Vaid mõne aasta möödudes alates Wood-Mizeri Ameerikas asutamise hetkest sattus ettevõte esimeste hulka, kes investeerisid oma tehase ehitusse Poolas kohe pärast seal kommunistliku režiimi lõppemist. See toimus 1990. aasta suvel. Ja täna kuulub Wood-Mizer Industriesi tehas oma valdkonna eestvedajate hulka, kujundades tööstusharu arengut. Toome teie ette mõned muljetavaldavad faktid Poola keskel Kolo linnas asuva Wood-Mizeri Euroopa tootmiskeskuse 30-aastase teekonna kohta.

•    Wood-Mizeri tehas on varustatud nüüdisaegsete robotiseeritud metallitöötlemisseadmetega Jaapanist ja Saksamaalt ning investeerib pidevalt uusimatesse tehnoloogiaseadmetesse.
•    Tsehhi-, lao- ja kontoriruumid kogupinnaga üle 15 000 ruutmeetri on paigutatud 9 hektari suurusele territooriumile.
•    Spetsiaalselt puidu töötlemiseks välja töötatud ning selles harus kvaliteedietaloniks saanud Wood-Mizeri lintsaagide tootmine on sertifitseeritud ISO 9001: 2015 järgi. Wood-Mizer TOOLSi lõikeriistade sortimenti kuulub üle 2500 näidise kitsaid ja laiu lintsaage, höövelnuge, raamsaage, plaatsaage; sortiment täieneb pidevalt.
•    Wood-Mizeri Euroopa tehases töötab ligikaudu 400 inimest. Wood-Mizer tõstab pidevalt personali kvalifikatsiooni. Tootmine täieneb LEAN Manufacturing meetodite kasutamisega.
•    Wood-Mizeri tarindusbüroo on koos oma Ameerika kolleegidega töötav kõrge kvalifikatsiooniga inseneride meeskond, kes töötab välja unikaalseid tehnoloogilisi lahendusi efektiivseks puidusaagimiseks. Sealhulgas on uus tööstusseadmete liin TITAN – see on puidusaagimistehaste projekteerimine ning tellijate konkreetsetele soovidele vastavate seadmete väljalase.
•    Wood-Mizeri Poola tehas tarnib seadmeid ning tööriistu Euroopasse, Ameerikasse, Aasiasse ja Aafrikasse. Tänases maailmas toetab tehnoloogiliste seadmete kvaliteeti hooldusteeninduse kättesaadavus. Wood-Mizeri tööriistaladude ja kogenud spetsialistidega teeninduskeskused töötavad 110 riigis.„Tänapäeval on inimesed looduskaitse osas teadlikumad ning suhtuvad metsaressursside kaitsesse ja säilitamisse hoolikamalt. Enamik meist teadvustab ümbritseva keskkonna olulisust inimesele ning selle heas seisukorras hoidmise vajadust tulevaste põlvkondade tarbeks. Wood-Mizer võtab sellest äärmiselt olulisest protsessist osa,“ räägib Wood-Mizer Industriesi president Robert Baginski.

Alates asutamise hetkest on Wood-Mizer välja lasknud üle 80 000 lintsaepingi, mis töötavad täna üle kogu maailma. Liituge Wood-Mizeri perega!
Name:
Email:
Subject:
Message:
x

Wood-Mizeri pressikeskus

Te olete Wood-Mizeri – maailma juhtiva lintsaagide ja saepinkide tootja – pressikeskuse lehel. Siit leiate ettevõtte uudiseid, seadmete kasutamise lugusid ning videointervjuud saepinkide omanikega.

Iga lugu on äriidee või uus lähenemine, mis aitab oma ärile teise pilguga vaadata. Kui otsite uusi tehnoloogiaid või mõtlete oma projektist saetööstuses, siis olete sattunud õigele kodulehele!


pressikeskus