• Image 1
    Image 2
    Image 3
    Image 4
    Image 5
    Image 6

Artiklid

Poola ettevõtja loob vanast puidust ja esemetest unikaalse mööbli

19. august 2021

Poola ettevõtja loob vanast puidust ja esemetest unikaalse mööbli

Loodus annab meile õnne“ on Poola Skarzysko-Kamienna linna ettevõtja Kamil Brodi moto. Kamil on 20 aastat töötanud finantsasutustes, ja lõpuks otsustas ta oma unistuse teoks teha. Ta asutas ettevõtte OLD Mountains, mis loob mööblit ja tarbeesemeid terase, betooni, klaasi ja muude materjalidega ühendatud puidujäätmetest. Nii soovib Kamil oma klientidele edastada nendele ainulaadsetele toodetele omase algupärase filosoofia.

OLD Mountains on väike pereettevõte, mis asub äärelinnas metsade ja põldude ristumiskohas, kus on üsna lihtne saada vana puitu ja kus on piisavalt ruumi seadmete paigaldamiseks. Kamili töökojas on puidutöötlemismasinad (peamiselt Wood-Mizeri masinad) ja kliente ootav unikaalsete valmistoodete varu.

„Meie kasutatav puit on tarbetute lautade lammutamise või vanade viljapuuaedade puhastamise käigus tekkinud jäätmed. Terast me saame kõikide poolt unustatud katkistest masinatest, taastades oma toodetes osa nende masinate endisest elust,“ selgitab Kamil. „Soovime, et meie tooted meenutaksid minevikku, kuid samal ajal näeksid head välja ja oleksid võimalikult praktilised.“

Teine asi, mis muudab OLD Mountainsi kaubamärgi tooted ainulaadseks, on ainulaadne filosoofia. Kõigi toodete ühiseks jooneks on rahuliku elu, kunsti edendamine, mis tähendab loodusega harmoonias elamist ning minimalismile omase korra ja puhtuse tundmise rõõmu. Selline elule lähenemine aitab saavutada meelerahu ning turva- ja õnnetunde. Sõnum, mida ettevõte OLD Mountains propageerib, on otseselt seotud materiaalsete väärtuste vastaste filosoofiliste liikumistega wabi-sabi, hygge ja lagom. Teisest küljest toetavad nad mõõdukust, funktsionaalsust ja sügavamat arusaamist sellest, mis on juba olemas meie ümber. Selliseid tooteid valmistabki Kamil oma töökojas.
„Meie tooted aitavad inimestel leida tee tõelise õnne juurde, tunda end vabalt ja loomulikult. Kliendid hindavad seda, et meie tooted on lihtsad, mugavad ja loodussõbralikud,“ räägib Kamil.

Kamil Brodi ettevõttes töötab vaid kolm inimest, seega funktsioonide jaotus on väga selge. Kasutades oma erialast kogemust, tegeleb Kamil uute toodete disainimise ja turundamisega ning otsib uusi võimalusi ettevõtte laiendamiseks. Ülejäänud meeskonnaliikmed - Kamili vanem vend ja poeg - tegelevad otseselt tootmisega. „Puidutöö on olnud minu unistus juba aastaid. Olen alati imetlenud oma venna Dareki linnusöögimajade, puidust kinkekarpide ja lehtmajakeste valmistamise annet. Ja nüüd on kätte jõudnud aeg, mil saame koos tegutsedes oma jõud ühendada,“ ütleb Kamil.

Esimesed kuud ei olnud kerged, sest nad võtsid oma tööd hobina ja olid valmis sellega tegelema päevad läbi. Kui aga tuli aeg kliendi jaoks hinda arvutada, olid nad pettunud, sest hind tuli kõrge, kuid kasum väike. „Tahtsime olla sõltumatud ja selleks oli vaja tõsta meie töökoja tootlikkust. Seetõttu otsustasimegi investeerida Wood-Mizeri masinatesse,“ räägib Kamil.

Esimene OLD Mountainsi tellitud masin oli Wood-Mizer MP260 nelja küljega frees-/höövelpink, mis kiirendas järsult puidutöötlemise protsessi. „Meie jaoks on oluline materjal kiiresti ja täpselt ette valmistada. Vastasel juhul ei saa me oma klientidele pakkuda atraktiivseid tooteid õigel ajal ja vajalikus koguses,“ selgitab Kamil.


Wood-Mizeri MP260 frees-/höövelpink teostab mitmeid puidutööoperatsioone, säästes töökoja ruumi, vähendades hoolduskulusid ja suurendades efektiivsust. „See on usaldusväärne ja järeleproovitud masin, mida on lihtne kasutada ja seadistada. Enne selle tellimist uurisin pikka aega Internetis olevat teavet. Avastasin, et see masin on välja töötatud Rootsis ja seda on aastaid katsetanud nõudlikud Skandinaavia puutöölised. Praegu toodab Wood-Mizer seda Poola linnas Kolo, ja see tähendab, et mul on lihtne teeninduskeskusega ühendust võtta, võin tehast külastada või kokku leppida kohtumise oma töökoja tehnikutega. Tänapäeval on koostöö ärisuhete loomiseks väga oluline,” märgib Kamil.

Teine masin, mille OLD Mountains on ostnud, on mobiilne saeveski LT15CLASSIC koos höövliga MP100. „LT15 abil saame näiteks vana viljapuuaia koristamise käigus kohapeal palke saagida ja valmis saematerjali hööveldada,“ selgitab Kamil. „Minu LT15-l on risttala ja külgtoed, mis toetavad sängil olevaid lühikesi palke, mis on väga kasulik väiksema materjali lõikamisel. Saeveskil on vastupidav tugevdatud sängiraam, mis on piisavalt jäik nii tööks kui ka transportimiseks. Höövlit MP100 kasutatakse märja puidu hööveldamiseks otse saeveski raamil. Muide, MP100 masinat saab ehitustalade valmistamiseks varustada profiilnugadega. Kasutame MP100 originaalsete vaheseinte valmistamiseks.“
Koostöö Wood-Mizeriga on aidanud sellel pereettevõttel laieneda kahel suunal. Esiteks on MP260 höövli kasutamine parandanud materjali ettevalmistamise efektiivsust ja täpsust. Teiseks võimaldas LT15CLASSIC saeraam koos MP100 höövliga neil hallata materjali ettevalmistamise protsessi otse palkide saagimise etapis. Kamil Broda tunnistab, et häid ärisuhteid Wood-Mizeriga on lihtne säilitada, sest ettevõte hoolib heast klienditeenindusest.

Ostes tooteid ettevõttelt OLD Mountains märkate, et lisaks esteetilistele ja funktsionaalsetele omadustele saate veel midagi - märkamatu vihje, kuidas elada targalt ja kooskõlas loodusega.Name:
Email:
Subject:
Message:
x

pressikeskus

TELLIGE UUDISKIRI

Newsletter

Kas artikkel meeldis? Ärge laske mööda võimalust tellida selliseid artikleid ja uudiseid Wood-Mizerilt. Meie otsepostitus toimub kord kuus.

Tellin