• Image 1
    Image 2
    Image 3
    Image 4
    Image 5
    Image 6

Artiklid

Kaks Wood-Mizeri saeliini WM4000 asendavad võimsuse reserviga nelja LT40 saeraami

27. märts 2019

Kaks Wood-Mizeri saeliini WM4000 asendavad võimsuse reserviga nelja LT40 saeraami

Tšehhi saematerjalitootja on kasvatanud 20 aastat tootmismahte, soetades esmalt ühekaupa saeveskeid LT40 ja asendades need siis omakorda tööstuslike liinidega WM4000.

„Kakskümmend aastat tagasi ostsime oma esimese saeraami Wood-Mizer LT40,“ räägib ettevõtte omanik Miroslav Čekal. „Järk-järgult ostsime nende aastate jooksul selle seeria masinaid juurde ja lõpuks oli meil juba kuus igapäevaselt töötavat LT40 masinat.“

Miroslav on hea näide, kuidas saeveski võib stabiilselt kasvada, investeerides vastavalt vajadusele seadmetesse, kasvatades tootmisvõimsust ja mitte riskides liiga palju suurema ühekordse investeeringu tegemisega. Vaatamata sellele, et firmas töötas kuus saemasinat, leidis Miroslav lõpuks, et tal on ikkagi tarvis jõudlust suurendada. Seepärast otsustas ta tõusta kõrgemale tasemele ja omandada Wood-Mizeri saeliini WM4000.

„WM4000 asendas kahte LT40 ja kasvatas tootlikkust,“ ütleb Miroslav.

Pärast uue tööstusliku liini kasutuselevõttu jätkus tellimuste kasv, mistõttu ta soetas hiljuti veel ühe liini WM4000.

„Me töötleme ümber tamme ja paplit. Teeme paplist saematerjali kirstude ning tammest ehitusmaterjalide tootjatele, põhiliselt ekspordiks, ja see konkreetne turg kasvab kiiresti,“ märgib Miroslav.

„Kui me tahtsime osta teise liiniWM4000, tekkis probleem: meie tootmistsehh on ehitatud nii, et ei ole võimalik luua WM4000 standardkonfiguratsiooni. Meil oli tarvis vastassuunalise materjalivooga masinat,“ räägib hr Čekal.

Miroslav pöördus Wood-Mizeri Tšehhi esindaja poole, et selgitada välja, kas Wood-Mizer võiks leida väljapääsu ja teha ebastandardse lahenduse. „Alates päris esimesest päevast, kui meil tekkis LT40, saime mitte ainult suurepärase masina, vaid ka parima teeninduse. Wood-Mizeri inimesed on alati telefoni teel kättesaadavad ja valmis külastama meid isiklikult koolituseks või nõuandeks. Seepärast olin ma kindel, et võin nendega meie probleemi lahendamiseks ühendust võtta,“ selgitab Miroslav.
Ning ta ei pettunud. Wood-Mizeri insenerid töötasid välja liini WM4000 konstruktsiooni, arvestades tootmisruumi eripära. „Wood-Mizer tegi WM4000 vastavalt meie ruumide nõuetele, varustades masina palkide hüdraulilise tagasilaadimisega.“ Lisaks tellis Miroslav multisae funktsiooniga servalõiketööpingi EG300, mis suurendas liini tootlikkust veelgi.

Need muudatused lahendasid Miroslavi ette antud tootmisülesanded. „Praegu toodame 1500 kuupmeetrit toodangut kuus,“ ütleb Čekal. „Mõlemad WM4000 saeliinid toodavad 500 kuupmeetrit saematerjali ning veel 500 kuupmeetrit teevad kaks alles olevat LT40 masinat.“

Wood-Mizeri tööstuslikele saeliinidele üleminek tõi kaasa tööjõukulude märkimisväärse kokkuhoiu ning vähendas saagidele ja nende hooldusele minevaid kulusid. „Tänu kahe WM4000 kasutuselevõtule vähenesid meie tööjõuvajadused saetsehhis kümnelt töötajalt kuuele. Nüüd on meil väiksem saagide ja nende varuosade kulu ja vähem jäätmeid. Energiatarbimine on jäänud ligikaudu samale tasemele,“ leiab Miroslav.

Miroslav Čekal on väga rahul nende tootmisuuendustega ja mõtleb isegi praegu lisatööpinkidele, mida ta vajab, et turul sammu pidada. „Meie masinad töötavad juba 10 tundi päevas ja saaksid töötada veelgi rohkem, aga me lihtsalt ei taha töötada 16 tundi päevas!“ Ta on veendunud, et järgmiseks investeeringuks saab jälle Wood-Mizeri masin, mis laiendab nende tootevalikut.Name:
Email:
Subject:
Message:
x