• Image 1
    Image 2
    Image 3
    Image 4
    Image 5
    Image 6

Artiklid

Kaks Masinat ühes peres

9. juuli 2018

Kaks Masinat ühes peres

Kui räägitakse „väga heast masinast“, peetakse eelkõige silmas selle töökindlust ja kiirust.

Läti väikelinn Valmiera on kõige muu kõrval tuntud oma BMX-i krossiratturite treeningraja poolest. Siin on juba varasest lapsepõlvest peale treeninud üks Läti kuulsaimatest sportlastest Maris Štrombergs. Ta läks suurspordi ajalukku, kui võitis kuldmedali 2008. aasta olümpiamängudel Pekingis ja seejärel kordas sama saavutust 2012. aasta olümpiamängudel Londonis.

Maris Štrombergs ei väsi nii intervjuus kui ka oma kodulehel kordamast, et saavutuste eest on ta eelkõige tänu võlgu oma vanematele. Tema isa Guntars Štrombergs, olles otsustanud, et sport aitab pojas kasvatada tugevat iseloomu ja sihikindlust, viis kuueaastase Marise spordisektsiooni, aga kui Maris Štrombergs 9-aastaselt võitis oma esimese maailmatšempionaadi, mõistis isa, et pojal on eriline anne ja sellest ajast peale rändasid nad mööda maailma, et Maris saaks osaleda kõigil lubatud krossidel ning viimistleda oma meisterlikkust. Selline Štrombergsi pere tihe koostöö tõi kaasa hiigeledu.

On huvitav, et Guntars Štrombergs, olles erialalt puidutöötleja, omab saetööstust ning on juba palju aastaid SIA Oberts ja Wood-Mizeri klient. Tema tsehhis on üks paremaid Wood-Mizeri tööstuslike pinkide mudeleid, Läti puidutöötlejaile hästi tuntud saeraam LT300 (mida alates 2018. aastast toodetakse nimetusega WM4000 ja mis on oranži värvi).

„Esimest korda nägin seda pinki näitusel ja pärast töös ettevõttes Silvico,“ räägib Guntars Štrombergs. „Muretsesin selle omale üksteist aastat tagasi ja sellest ajast peale töötab ta kolmes vahetuses, saeb kaske, saematerjal seejärel kuivatatakse ja eksporditakse Hiinasse, Jaapanisse ja Inglismaale.“
Guntars jätkab: „LT300 töötab korralikult, see on töökindel masin.“

Masin – just sellise hüüdnime sai tema poeg Maris Štrombergs oma ületamatu kiiruse ja visaduse eest BMX-i rajal.

Seda, et saeraam LT300 tegelikult vahetpidamata töötab juba nii mitu aastat, võib samuti nimetada väärikaks tulemuseks. Seega võib ütelda, et selles peres on kaks Masinat.
Name:
Email:
Subject:
Message:
x