Kuidas parandada lintsae tööd – praktilised soovitused

5. aprill 2017

Kuidas parandada lintsae tööd – praktilised soovitused

Palkide saagimine Wood-Mizeri lintsaega võimaldab saada määratud mõõtmetega tasast saematerjali. Kuid on olemas mõned faktorid, millega tuleb arvestada saagimise parimate tulemuste saavutamiseks. Saepingi regulaarne tehniline hooldus, lintsae kasutamise reeglite teadmine ja tähelepanu mõnede detailide suhtes saagimise ajal aitab teil vältida sae enneaegset katkirebenemist või ebaühtlaseid lõikeid.

Poriste palkide saagimine toob kaasa lintsae kiire nürinemise ja saematerjali kvaliteedi languse. Soovitame enne saagimise alustamist puhastada palgid metallist harjaga või paigaldage lintsaeraamile koorija.

Töötav saag peab sisenema palki otse ja aeglaselt, alles siis võib selle etteannet vajadusel kiirendada. Saagimise kiirus peab olema selline, millega saab veel säilitada ühtlast saagimist. Puidu tihedus mõjutab saagimise kiirust. Kuna pehmed puiduliigid on kiudstruktuuriga, siis tuleb suurema tähelepanuga jälgida nende saagimise kiirust. Tugevad puiduliigid on tavaliselt ühtlased, neid on kergem saagida sae etteande pideva kiirusega.

Saagimise ajal võib sae peale kleepuda saepuru. Kasutage pesuvedelikku või lisage vee sisse natuke vedelseepi, et hoida saag puhas. Pärast saagimist vähendage alati sae pingsust.

Sae õiget reguleerimist ja saepingi seadeid tuleb kontrollida vastavalt saepingi kasutusjuhendis kirjeldatud protseduuridele.

1. Sae toetamise rullid peavad vabalt pöörlema, ülehüppeid tegemata. Vahemaa sae tagumiste poolte ja rulli vahel ei tohi ületada 3 mm ja need ei tohi üksteist hõõruda, muidu viib see lõhede tekkimiseni sae tagumisel poolel. Aja jooksul rullid kuluvad, kaotavad oma vormi ja need tuleb uute vastu välja vahetada.

2. Rihmarataste ujuvad rihmad peavad olema defektideta ja ühtlase paksusega. Nende eluea pikendamiseks on soovitatav omavahel vahetada juhtiva ja juhitava rihmaratta rihmu. Seda tuleb teha kord nädalas, ning mitme vahetusega töötavatel saepinkidel tihemini.

3. Saepingi seadeid tuleb kontrollida regulaarselt. Pidage saepingi tehnilise seisundi kontrolli raamatut. See on eriti tähtis siis, kui saepingil töötab mitu operaatorit.

4. Aeg-ajalt tuleb kontrollida rihmarataste reguleeritust.

5. Sae vale pingsus või vead pingutamissüsteemis toovad kaasa ebaühtlase lõike. Veenduge, et sae pingsus vastab saepingi instruktsioonile.


Print

Name:
Email:
Subject:
Message:
x
Newsletter

Kas artikkel meeldis? Ärge laske mööda võimalust tellida selliseid artikleid ja uudiseid Wood-Mizerilt. Meie otsepostitus toimub kord kuus.

Tellin