• Image 1
    Image 2
    Image 3
    Image 4
    Image 5
    Image 6

WOOD-MIZERI AJALUGU

Alates kahest entusiastlikust leiutajast, kes ehitasid järelveetava saeraami ja lõid Ameerikas ettevõtte, kuni tänapäeval maailmas kitsaste lintsaagide tehnoloogias juhtpositsioonil oleva firmani – sellise tee on läbinud Wood-Mizer oma ajaloo jooksul. Sel aastal tähistab Wood-Mizeri Euroopa tehas Poolas oma hõbejuubelit.

Firma Wood-Mizer sai alguse 1982. aastal väga tagasihoidliku algatusena. Tegelikult sündis ta Indianapolise linna ühes garaažis, kus kaks sõpra, Don Laskowski ja Daniel Tekulve, alustasid tööd idee kallal muuta palkide saagimine efektiivsemaks ning ehitasid unikaalse ratastel saeraami. Koos selle leiutisega avanesid uued võimalused. Äkki selgus, et iga inimene, kes vajab saematerjali, võib sobiva palgi lihtsalt saagida talle vaja minevaiks toorikuiks. Ja algaski revolutsioon metsatöötlemisäris!
 

Original Wood-Mizer Sawmill Laskowski 1982Original Wood-Mizer Sawmill Laskowski 1982

Indianapolises 1982. aastal ehitatud vabrik lasi juba esimesel viiel aastal välja üle 2500 pingi. Hinna poolest soodne saeraam, mis muudab palgid kvaliteetseks saematerjaliks ja seejuures toodab igast palgist ühe laua enamgi kui teised saagimistehnoloogiad – need Wood-Mizeri seadmete erisused tõid kaasa tohutu edu ja tunnustuse puidutöötlejate hulgas üle maailma!

1990. aastal võttis ettevõte vastu tähtsa otsuse viia oma toodang Euroopa turule. Algul toodi sisse USA-s kokku pandud pinke, aga kuna nõudlus Euroopas aina kasvas, algas tootmiskeskuse ehitamine. See oli huvitav aeg täis uusi võimalusi, mis laienesid iga päevaga, kui Ida- ja Kesk-Euroopa riigid avanesid maailmale ning said globaalse turu osaks. Seepärast saigi Wood-Mizeri Euroopa tehas ehitatud Poolasse Koło linna, kust ettevõtte toodangut tänapäeval tarnitakse Euroopasse, Aasiasse ja Aafrikasse. 

Mobiilne puidusaagimise tööstus kasvas ja nõudis uusi võimsusi. 1997. aastal vastas Wood-Mizer sellele väljakutsele uue pinkide seeria Super loomisega. Järgmisel etapil töötati välja ja toodi turule väike saeraam LT15, mis tänini on algajate puidutöötlejate jaoks kõige populaarsem. Wood-Mizeri tehases loodi konstruktoribüroo, kus projekteeritakse seadmeid, mis täielikult vastavad CE nõuetele. Nii läksid müüki CE sertifikaadiga elektriajamiga pingid, teritusseadmed CBN-ketastega, aga ka kuulus pinkide seeria LT20 väikese ja keskmiste ettevõtete tarvis.

Tänapäeval on Wood-Mizer Industries arenev ja nüüdisaegne rahvusvaheline ettevõte. Wood-Mizeri tehases töötab üle 300 inimese. 2007. aastal ehitati lintsaagide tsehh tootmispinnaga 2400 m², kus ööpäevases režiimis on töös 17 liini. 2014. aastal lasi Wood-Mizer välja üle 4 900 000 meetri saage!

Lintsaagide tootmine vastab täielikult kvaliteedistandardile ISO 9001:2008.

Wood-Mizer Europe new production hall 2014

Aastail 2012-2013 investeeris ettevõte täiendavate tootmispindade ehitusse, lisades üle 4200 ruutmeetri tsehhe, ehitades tehasele mugava juurdesõidutee ja ostes tööstuslike puidusaagimisseadmete tootmismahtude suurendamiseks CNC-töötluskompleksid ning robotid, näiteks taaraliini Smart Log Processing ja moodsad arvutiga juhitavate seadmetega metsatöötlemiskeskused WM3000, WM3500 ja WM4000. Täna töötab üle maailma enam kui 60 000 Wood-Mizeri pinki. Wood-Mizeri teenindusvõrgus on 8 enda filiaali ning esindused enam kui 100 maailma riigis.