Uudised

Vermonti ehitatud permakultuuri uurimiskeskuse puitkarkasshoone

29. oktoober 2018

Vermonti ehitatud permakultuuri uurimiskeskuse puitkarkasshoone

Ben Falk vajas Vermonti osariigi keskel asuvas 70-hektarilises farmis hoonet, millest saaks uurimiskeskus ja permakultuuri kursuste korraldamise koht. Permakultuur on progressiivne põllumajanduslik tootmisviis, milles võetakse arvesse looduslike ökosüsteemide omavahelisi ühendusi.

Kuna Benil oli farmis puiduvarusid, otsustas ta palgata kohaliku saemehe ja karkassehituse spetsialistiDavid Johnsoni. Tulemusena valmis suurepärane kolmekorruseline ait, mis on valmistatud täielikult kohalikust puidust. Oma mobiilse saeraamiga LT40, mis on varustatud Wood-Mizeri bimetallsaega BiMETAL, saagis David hoone puitkarkassi rajamiseks 70 kuupmeetrit valget ja punast männipuitu.

David töötas traditsioonilises Ameerika stiilis, kasutades sisselõike- ja tõmbeühendusi, koos terve ekspertide meeskonnaga, kes aitasid rajada vundamenti, seinu ja katust. David ütles, et tööpingi mobiilsus, suur lõikekiirus ja võimekus toota vajaliku suurusega materjale olid võtmeküsimused, mis võimaldasid lõpetada ehituse kümne nädalaga.

Järgneva paarikuugakaeti kuur vooderdusega, tehti põrandad ning hoone sai täielikult valmis. Ben hindab kokkuhoidu 25 000 dollarile tänu oma puidu kasutamisele ja Davidiga sõlmitud lepingule puidu saagimiseks ja 12 × 22 m aida ehitamiseks. Ben ütleb, et uus uurimiskeskus meeldib kõigile külastajatele. „Mul on uskumatult hea meel, et saime sellise vapustava hoone,“ ütles Ben.

Autor: Chase WarnerName:
Email:
Subject:
Message:
x

Wood-Mizeri pressikeskus

Te olete Wood-Mizeri – maailma juhtiva lintsaagide ja saepinkide tootja – pressikeskuse lehel. Siit leiate ettevõtte uudiseid, seadmete kasutamise lugusid ning videointervjuud saepinkide omanikega.

Iga lugu on äriidee või uus lähenemine, mis aitab oma ärile teise pilguga vaadata. Kui otsite uusi tehnoloogiaid või mõtlete oma projektist saetööstuses, siis olete sattunud õigele kodulehele!


pressikeskus