Uudised

Miks on vaja maha võtta vanu puid – videoseeria „Swedish homestead”

24. oktoober 2018

Miks on vaja maha võtta vanu puid – videoseeria „Swedish homestead”

Kuidas oma metsa õigesti hallata? Simeon Fuchs räägib puude mahavõtmise eelistest ja oma keskkonnafilosoofiast võrdluses sellega, kui jätta kõik lihtsalt endiseks ja metsa mitte puutuda.

Omades 18 hektarit tihedat metsa, usaldab perekond Simeonile suure vastutuse selle vara haldamise eest. Simeon ja tema vend, kes on muide puude hooldamise spetsialist, mõistavad keskkonnakaitse tähtsust. Praktiseerides oma metsa säästlikku majandamist, uurib Simeon sageli metsa ja avastab kohti, kus puud kasvavad nii tihedalt, et õrnadel noortel võrsetel ei jää kohta kasvamiseks ning isegi kui neil õnnestub veidi kasvada, hukkuvad need ikkagi mõni kuu hiljem.

Selle probleemi lahendamiseks võttis Simeon koos vennaga maha kõrgemad surnud puud, mis varjasid nooremate võrsete eest päikesevalgust. Noored puud hakkasid kohe kiiresti kasvama, mis stimuleeris nende immuunsüsteemi ja võimaldas neil kauem elada. Maha võetud puude oksad muutuvad lõppude lõpuks metsakompostiks ning aitavad taimedel ja loomadel kasvada ja paljuneda. „Siia on ilmunud lilled, mida ma pole kunagi varem pole näinud,“ ütleb Simeon.

Selles „Swedish homesteadi“ sarjas räägib Rootsi talunik Simeon Fuchs, kuidas oma metsa mõistlik majandamine avaldab positiivset mõju loodusele ja elule talus.
Name:
Email:
Subject:
Message:
x

Wood-Mizeri pressikeskus

Te olete Wood-Mizeri – maailma juhtiva lintsaagide ja saepinkide tootja – pressikeskuse lehel. Siit leiate ettevõtte uudiseid, seadmete kasutamise lugusid ning videointervjuud saepinkide omanikega.

Iga lugu on äriidee või uus lähenemine, mis aitab oma ärile teise pilguga vaadata. Kui otsite uusi tehnoloogiaid või mõtlete oma projektist saetööstuses, siis olete sattunud õigele kodulehele!


pressikeskus