Uudised

12. september 2018

Inglise insener räägib oma ärist Wood-Mizeri saeraamiga

Paul Grainger on läbinud tee puidujäätmete müümisest eBays kuni osalemiseni mitmemiljonilises luksushotelli rekonstrueerimise projektis. Ja seda kõike tänu Wood-Mizeri saeraamile.

Paul Grainger on läbi ja lõhki insener. Ta suudab oma kätega teha ükskõik mida, olgu see siis mootorrataste taastamine, põllutöömasinate remont või puidust karkassiga katuse ehitus. Täpne silm, tähelepanelikkus detailide suhtes ja kirg puutöö vastu on võimaldanud tal luua multidistsiplinaarse ja väga populaarse äri Põhja-Yorkshires.

„Ma astusin kolledžisse, et saada insener-tehnoloogiks, kuid mul hakkas igav ning lahkusin ja hakkasin tegelema põllumajandusega,“ räägib ta oma tööelu lugu. „Ma töötasin rahvusvahelises ettevõttes, mis müüb ja remondib põllutöömasinaid, ning sõitsin palju mootorratastega, seejärel aga hakkasin tegelema puidutöötlemisega, mida teen tänini.“

Üleminek juhtus kogemata. Paul on seisukohal, et loodusressurssidesse tuleb suhtuda säästvalt ning kui üks sõber andis talle 1990. aastate keskel rendile saepingi Wood-Mizer LT40, leidiski ta endale meelepärase tegevuse.

„Ma hakkasin saagima tammepuidu jääke ja müüma neid eBays. Kohalikud ehitajad ja ettevõtted hakkasid neid ostma ja sellest kasvaski välja minu praegune äri.“

Kakskümmend aastat hiljem ei ole äriidee muutunud, kuid selle ulatus ja mitmekesisus on lihtsalt vapustav!

Pöördepunktiks eduteel sai talle Middleton Lodge'i tellimus. Suur 200-aakrine George'i stiilis mõisahoone taastati, rekonstrueeriti ja muudeti viimase seitsme aastaga luksuslikuks spaasalongiks, hotelliks ja pulmade pidamise paigaks. Selle omanik James Ellison palkas Pauli ehitama lehtlat laulatustseremooniate läbiviimiseks.

„Alustasin lehtlast, aga siis palus James mul teha ka mõned katusefermid peahoonele. Kui me need ühes hoone tiivas ära vahetasime ja teise tiiva juurde jõudsime, selgus, et ka kõik sealsed fermid on mädad. Ma pakkusin, et teen üheksa fermi okaspuudest, et need originaalidest ei erineks. Seal mõisas kasvas palju lehiseid. Puu, mille me maha võtsime, oli ilmselt umbes 100-aastane. Nüüd on sellest saanud hoone osa ja seda kasutatakse veel 100 aastat. Minu arvates on see hea lugu,“ leiab Paul.

Meisterlikkus ja kvaliteet mängisid Pauli edus kindlalt olulist rolli. Saeraam on oluline osa tema ärist, sest tööpingiga Wood-Mizer LT40 on ta võimeline tootma just sellist saematerjali, mida tema kliendid vajavad.

„Ilma Wood-Mizerita poleks midagi välja tulnud,“ leiab Paul. „Mul võttis aastaid, et omale Wood-Mizeri pinki osta, ja juba kolm korda olen selle uuema tööpingi vastu vahetanud. Ostan alati LT40 mudeli, sest see sobib mulle ideaalselt – see on mobiilne, hüdraulikaga ja teeb kõike, mida vaja. Nüüd kavatsen osta selle paariliseks Wood-Mizeri hööveldus- ja profiilfreesimismasina, et mul oleks võimalus teha oma klientidele veelgi rohkem erinevaid tooteid.“

Ben Pike’i artikli põhjal, Eve Communications
Name:
Email:
Subject:
Message:
x

Wood-Mizeri pressikeskus

Te olete Wood-Mizeri – maailma juhtiva lintsaagide ja saepinkide tootja – pressikeskuse lehel. Siit leiate ettevõtte uudiseid, seadmete kasutamise lugusid ning videointervjuud saepinkide omanikega.

Iga lugu on äriidee või uus lähenemine, mis aitab oma ärile teise pilguga vaadata. Kui otsite uusi tehnoloogiaid või mõtlete oma projektist saetööstuses, siis olete sattunud õigele kodulehele!


pressikeskus