Uudised

4. aprill 2018

Huvitav projekt USA-st: Fordi automuuseumi retrogaraaž

Fordi Ameerika autoklubi ehitas Richmondi Indiana osariigis 20. sajandi alguse stiilis puidust garaaži.

Arvatakse, et just Ameerika auto Fordi mudel T, mida Ford Motori kompanii tootis aastatel 1908–1927, „pani maailma ratastele“.  See oli maailmas esimene sõiduauto, mis sai kättesaadavaks tavalistele ameeriklastele: algushetkel oli selle hind 850 dollarit, mis mõne aastaga langes 350 dollarini. See sai võimalikuks tänu Henry Fordi uuenduslikule lähenemisele autode tootmisele, mis põhines konveiermontaažil. Kokku toodeti üle 15 miljoni Ford T autot.

2017. aasta suvel sõitis enam kui 5000 külastajat, enamik neist oma restaureeritud Ford T-ga, muuseumi ja hariduskeskuse pidulikule avamisele, mis leidis aset ... retrostiilis puidust garaažis ja näeb välja justkui vanal fotol!

Dan Conder, klubi üks liikmetest ja Wood-Mizeri saeraami omanik, räägib sellest, kuidas seda muuseumi ehitati.

„Kui valmis otsus rajada töötuba-garaaž, kus igas vanuses inimesed võiksid õppida, kuidas vanu autosid juhtida, remontida ja taastada, mõtlesime: aga kui ehitaksime ka puidust vanaaegse garaaži, nagu see nägi välja 1900. aastatel, et toda aega tõeliselt tunnetada?“

„Me uurisime ja tegime endale selgeks, kuidas nägi välja garaaž sajandi algaastail,“ jätkab Dan. Ta pakkus ennast välja saagima palke oma Wood-Mizer LT40 pingil ja valmistama saematerjali garaaži ehitamiseks.

Projektile kulus ligi aasta. Kümned vabatahtlikud aitasid Dani palkide juurdetassimisel, laudade virnastamisel, saematerjali freesimisel ja garaaži ehitamisel.

Täna näeb Ford T Ameerika autoklubi muuseum Richmondis välja selline nagu 1900. algusaastate fotodel. Seintel ripuvad vanaaegsed autoremonditööriistad ja külastajaid sõidab kohale kogu riigist, et tutvuda Ameerika ajaloo kuulsaima autoga.


Name:
Email:
Subject:
Message:
x

Wood-Mizeri pressikeskus

Te olete Wood-Mizeri – maailma juhtiva lintsaagide ja saepinkide tootja – pressikeskuse lehel. Siit leiate ettevõtte uudiseid, seadmete kasutamise lugusid ning videointervjuud saepinkide omanikega.

Iga lugu on äriidee või uus lähenemine, mis aitab oma ärile teise pilguga vaadata. Kui otsite uusi tehnoloogiaid või mõtlete oma projektist saetööstuses, siis olete sattunud õigele kodulehele!


pressikeskus