Uudised

31. mai 2018

Huvitav projekt Soomest: suur saun ühel Helsingi saarel

Tänu Wood-Mizeri pika sängiga saagimispingile võitis Soome puidutöötlemisfirma hankekonkursi, sai rahastamise ning osales suure sauna ehitamisel Helsingis Suomenlinna saarel.

Firma Hirsityö Heikkilä tegeleb puidu töötlemisega Kesk-Soomes. Omanikud Martti, Ilkka ja Johannes Heikkilä käivad oma isa jälgedes, kes 1995. aastal pani aluse pereärile. Käive kasvab kiiresti ja suurenes 2016. aastal neli korda. Tellimusi sajab igast kandist ja iga kord valmib Heikkilä vendadel uus ehituskunsti taies, olgu selleks suvila, maja või ait. 2016. aastal teostas firma Hirsityö Heikkilä ühe oma kõige grandioossematest projektidest – ehitas Suomenlinna saarele sauna, mille pindala on ligi 200 m2.

Sauna arhitektiks on rahvuslike ja rahvusvaheliste preemiate laureaat Anssi Lassila. Idee kohaselt koosneb saun kahest osast – meeste ja naiste poolest –, mis mahutavad kumbki 20 inimest. Pesuruumid paiknevad alumisel tasandil, aga ülemiselt avaneb suurepärane vaade merele.

2015. aasta sügisel tegi Johannes Heikkilä äripakkumise puidust ehitusmaterjalide tootmiseks ja sauna püstitamiseks. Mõni päev hiljem valiti firma Hirsityö Heikkilä projekti teostajaks.

Vennad Heikkiläd alustasid sellest, et valisid suurepärase puidu ja ostsid 166 tihumeetrit kuni 10 m pikkuseid palke. Seejärel saeti palgid 180 mm paksusteks plankudeks ja viidi kohalikku kuivatisse. Kuivatamine kestis ligi kuu. Sauna kokkupanek toimus Hirsityö Heikkilä tootmispinnal, kus tehti vundamendi makett (20 × 8,5 m). Sauna ehitamine lõpetati maiks 2016. Üle 220 m2 siseseinu pandi alguses kokku, seejärel märgistati ning võeti lahti, veeti Suomenlinna saarele, kus saun teistkordselt kokku pandi, ja viimistleti lõplikult.

Firmal Hirsityö Heikkilä vedas, et nende käsutuses oli pikendatud sängiga Wood-Mizeri saagimispink, mis on võimeline lahti saagima pikki palke, mis olid sauna ehitusel hädavajalikud. Traditsioonilise ketassaega oleks see projekt olnud võimatu.

„Lintsaeraami kasutades saame kvaliteetse saematerjali ja võime lahti saagida palke läbimõõduga kuni 1 m ja pikkusega kuni 14 m,“ räägib Johannes. „Meie juhul kergendab see tööd oluliselt, sest me valime metsast kasvavat puitu ja ise töötleme seda.“ Pealegi mängis oma saeraaami olemasolu positiivset rolli rahastamise saamiseks maaelu arenguprogrammi raames.

Niisiis Hirsityö Heikkilä firma äri õitseb ja vennad Heikkiläd jätkavad keerukate projektidega, valmistades vapustavaid puittooteid oma tellijaile.

Name:
Email:
Subject:
Message:
x

Wood-Mizeri pressikeskus

Te olete Wood-Mizeri – maailma juhtiva lintsaagide ja saepinkide tootja – pressikeskuse lehel. Siit leiate ettevõtte uudiseid, seadmete kasutamise lugusid ning videointervjuud saepinkide omanikega.

Iga lugu on äriidee või uus lähenemine, mis aitab oma ärile teise pilguga vaadata. Kui otsite uusi tehnoloogiaid või mõtlete oma projektist saetööstuses, siis olete sattunud õigele kodulehele!


pressikeskus