Uudised

Elu tagasitulek Aafrikasse Knysna külla pärast laastavat metsatulekahju

3. oktoober 2018

Elu tagasitulek Aafrikasse Knysna külla pärast laastavat metsatulekahju

2017. aasta juunis puhkes Lõuna-Aafrikas Knysna küla piirkonnas ebatavaliselt kuiva suve tõttu väike tulekahju, mis levis kiiresti ja peaaegu hävitas asula. Seitse inimest hukkus ning rohkem kui tuhat maja ja ettevõtet põles maha, jättes koduta ligi 10 000 inimest.

Ka Knysna mööblivabriku Timber Village omanik Daniel Hennessey sai tulekahjus kannatada.
„See juhtus 6. juunil, tulekahju puhkes umbes kell kümme hommikul ja möllas kuni neljani pärastlõunal,“ meenutab Daniel. „Oli kõva tuul. Tulekahju puhkes eelmisel hommikul, kuid me arvasime, et oleme ohutus kohas, kuna põlengu ja küla vahel oli laguun. Lõpuks ikkagi tuli ületas jõe ja leek haaras kogu küla.“

Knysna ja selle ümbrus on tuntud oma rikkalike puiduressursside poolest. Männiistandusi kohtab kogu Hea Lootuse neeme alal. Arvukate metsade ja tugeva tuule tõttu, mille kiirus ületas sel päeval 90 km/h, levis tulekahju väga kiiresti.  „Temperatuur oli üle 2000 kraadi,“ räägib Daniel. „Mu autoklaas sulas üles.“
Tuli tegi külas peaaegu puhta töö, kuid Daniel ja tema meeskond ei lasknud käsi rüppe. Nad hakkasid asulat juba järgmisel hommikul põlengurusudest ja tulekahju tekitatud prahist koristama.

Küla hakkas taastuma vaid paari nädalaga. Normaalse elu taastamise projektis osalevad kohalikud elanikud ja uus Wood-Mizeri saepink.„Selle projekti eesmärk on aidata kohalikel inimestel puitu saagida ja sellest uusi maju ehitada,“ selgitab Daniel.

Paar aastat tagasi ilmus siia, Knysna külasse, Wood-Mizeri üks esimesi Aafrikasse müüdud saeraame. Head suhted Knysnaga võimaldasid Wood-Mizeril pärast tulekahju päästeoperatsiooniga ühineda.Daniel selgitab, et nüüd aitab Wood-Mizeri saeraam taastada küla taristut. Kui küla saab uuesti üles ehitatud, töötab saeraam edasi puidutöötlemisettevõttes. See projekt annab lootust kõigile Knysna inimestele.

Wood-Mizer Africa esindaja Etienne Nagel toetab Timber Village’i projekti. „Meie eesmärk on parandada Aafrika inimeste elu ja kuidagi olukorda muuta,“ ütleb ta. „Usume, et Wood-Mizeri jaoks on väga oluline olla mitte ainult lintsaepinkide tootja, vaid osaleda ka tegelikult inimeste elu paremaks muutmises.“

Wood-Mizer saatis koos Lõuna-Aafrika heategevusorganisatsioonidega Knysnasse toitu, esmaabi ja vett, et aidata sealsetel elanikel oma elu taas üles ehitada. Tühjenenud külast saab koht, kus elab taas lootus paremale tulevikule.Name:
Email:
Subject:
Message:
x

Wood-Mizeri pressikeskus

Te olete Wood-Mizeri – maailma juhtiva lintsaagide ja saepinkide tootja – pressikeskuse lehel. Siit leiate ettevõtte uudiseid, seadmete kasutamise lugusid ning videointervjuud saepinkide omanikega.

Iga lugu on äriidee või uus lähenemine, mis aitab oma ärile teise pilguga vaadata. Kui otsite uusi tehnoloogiaid või mõtlete oma projektist saetööstuses, siis olete sattunud õigele kodulehele!


pressikeskus